Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az online órákon kötelező a...

Az online órákon kötelező a kamera használata?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem, hogy rendesen beléptek és úgy kell végig ülni az órát, hogy mindenki látja a másikat?


Lenémítani le lehet legalább a többieket? Mi a Zoomot használjuk.



2020. nov. 16. 13:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
99%
Tanár vagy? Akkor te döntöd el, hogy kamera legyen-e bekapcsolva vagy nem. Nálunk vannak akik kérik vannak akik nem. Szerintem megkérheted őket, ha lehetséges akkor kapcsoljanak hiszen a légkör is jobb, de aki nem akar vagy nem tud az nem kapcsol. Szerintem egész órán legyenek lenémítva a diákok mikrofonjai és akkor kapcsolják be amikor kérdezel tőlük valamit, mert ha egész órán bevan kapcsolva akkor zakatolás akármi lehet a háttérben.
2020. nov. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sulifüggő, nálunk elvileg igen, de nem kéri minden tanár
2020. nov. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Tanártól függ.
2020. nov. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
88%
Sulifüggő, nálunk egyetemen a tantárgy sikeres elvégzéséhez követelmény
2020. nov. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Diák vagyok, hát minimum a többiek mikrofonját szeretném lenémítani de az lenne a legjobb ha a kamerámat és a többiek mikrofonját lenémíthatnám és csak a tanárt hallanám. Volt már részesem ilyen tömegbeszélgetésbe, az egész végig recsegett, még a fejem is megfájdult.

Tavasszal nekünk nem volt ilyen óra és ez így új nekem még.

2020. nov. 16. 13:33
 6/14 anonim ***** válasza:
98%
Másokat nem tudsz lenémítani. A kamerádat és mikrofonodat te ki és be tudod kapcsolni.
2020. nov. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk változó. Van olyan oktató, aki kéri, hogy mindenki kapcsolja be a kamerát és a mikrofont is... na ez mondjuk max. ideig-óráig megy, mert recseg-ropog a rendszer. Nem bírja, lelassul, akadozik stb., és semmit sem lehet érteni. Olyan szokott lenni, hogy a kamera be van kapcsolva, mikrofon ki. Viszont a legáltalánosabb az az, hogy mindenki kikapcsol mindent és csak akkor kapcsolod be a mikrofont (és a kamerát, ha kell/szeretnéd), ha beszélsz.
2020. nov. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, közbe letöltöttem a zoomot, nagyjából beállítgattam a dolgokat úgyhogy remélem jó lesz :D
2020. nov. 16. 14:00
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk néhányan kérik a kamerát (a többség nem), illetve ha nincs mondanivalónk akkor ki kell kapcsolni a mikrofont (különben ugye recsegne), de ha kérdeznek akkor bekapcsoljuk.

Mi Meetet használunk.

2020. nov. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk azt mondták, hogy a személyiségi okokra hivatkozva, a tanárok nem kérhetik, hogy be legyen kapcsolva a kép. Nem is kérik, csak ha felelés van. Elméletileg ott is mondhatnánk hogy nem, csak az más kérdés, hogy így a tanár megsértődne.

A mikrofon pedig le van mindenkinek némítva, csak akkor kapcsoljuk be, ha kérdeznék. Egyébként nem vagyunk valami aktív osztály, nem tudom másoknál ez hogy működik.

2020. nov. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!