Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy iskolában vezetik az...

Ha egy iskolában vezetik az e-naplót kötelező jelleggel, nem köteles az iskola a feltételeket is biztosítani a használatához?

Figyelt kérdés

Legelőször: alapítványi iskola. Nem KLIK-es. Ne mondja senki, hogy forduljak a panaszommal a klik-hez fenntartóhoz.


Bevezetik az e-naplót, használata kötelező.

Nem köteles az iskola a feltételeket is biztosítani a használatához?


Mert: megtanítanak a használatára? Dehogy. Ott a neten az user manual pdf-ben (laza 150 oldal) tessék bevágni és használni. Hogy más iskolákban több napos tanfolyam keretében oktatják a használatot? Hát itt nem. Hiszen akkor el is kéne engedni a dolgozót a tanfolyamra ami munkaidő kiesés pénz stb. Tanulja meg szépen mindenki a netről.


Adnak számítógépet a használathoz? Van gép a tantermekben, tanáriban? Dehogy van. Egy se. Van egy infó terem ahol óra van más célra meg nem használható. Majd a dolgozó szépen hazamegy és otthon csinálja saját gépen saját nettel (mert az is kell ám, nem offline) saját idejében.


És ha valakinek nincs otthon gép nincs otthon net? Vagy nem akarom, hogy a munkahelyi célra a saját gépemet saját netemet saját áramomat használni? Hát ezt lesz**ja a vezetés. Csinálod, pont.


Ja az már „kötekedésnek” minősül, hogy ha megkérdem, mivel a naplót papíralapon is vezetni kell, a papír alapú naplót meg nem szabad kivinni az épületből hiszen tanügyi dokumentum (l. iratkezelési szabályzat) akkor mégis hogy biztosítom a napló és az e-napló egyezőségét? Hiszen haza nem vihetem a papírt, az e-naplót meg nem csinálhatom a munkahelyen mert nincs hol, akkor??


Hogy van ez?


Persze tudom hogy lesz ez, mindenki befogja a kis pofáját és csinálja otthon saját időben saját gépen saját nettel. Miért ne? Hát arra van végül is, nem?


2015. jan. 21. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Húúú... hát én már többféle e-naplót írtam, de még soha nem kaptam hozzá felkészítést. Eddig még mindig mindenre rájöttem magamtól. biztos morcos lettem volna, ha tanfolyamra kellett volna mennem emiatt.


A naplóra egy tipp: fényképezd le, aztán a fénykép alapján otthon.


Amúgy a dolgozatokat az iskolában állítod össze, illetve ott javítod?


Mondjuk az durva, hogy sehol egy gép a 21. század elején!

2015. jan. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Na most akkor mit mondasz az alábbira?

Mhelyemen van néhány idősebb, sőt van 1 nem idős kollega is, aki- ha hiszed ha nem- még soha az életében 1 ujjal se ért számítógéphez. Nincsen neki a legelemibb info ismerete se, be se kapcsolt még soha gépet, egeret még nem fogott soha.

És itt ugye diplomás tanárokról beszélünk.

A kérdésnek sincs értelme van-e otthon gépük.

Nincs. Nem is volt, nem is lesz.


Na most akkor ha ezek a kollegák megkérdik, hogy tessék mondani én hogy oldjam meg az enaplót? Tetszik hozzá adni kedves munkáltató informatikai ismereteket mondjuk egy tanfolyam keretében (és itt nem enapló tanfolyamra gondolok, hanem elemi info tanfolyamra)? Dehogy adok.

Tetszik hozzá adni kedves munkáltató számítógépet akár a munkahelyen akár otthoni használatra? Dehogy adok.


Akkor? Vegyek tán saját pénzből? Tanuljak saját pénzből?

2015. jan. 22. 11:12
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát ez gáz.. manapság az elemi számítógépes ismeretek hozzátartoznak az elemi műveltséghez. Érettségihez, nem diplomához kötött munkahelyeknél is felvételi követelmény az Offics-csomag ismerete.


Nem közoktatásban dolgozom, így vannak 60, 62, 65, 70 éves kollégáim, kolléganőim. Zokszó nélkül megcsinálják a számítógépes adminisztrációt. Sőt, nálunk elvárás, hogy a félévi, a tavaszi, az évvégi vizsgadolgozat is szövegszerkesztővel íródjon, és ez mindenkinek természetes. Nem is tudok olyanról, akik az évközi dolgozatokat nem szövegszerkesztővel készítik. Továbbmegyek: kísérleteket is szoktunk számítógéppel kivetíteni, GeoGebra anyagot is készített a 60 éves kolléganőm, prezentációkat is szoktunk mutatni. Nem tartozik ide szorosan, de fizetésünk nagyon elmarad a pedagógus bértáblától.


Ismerek olyan kollégát, aki 32 év fizika tanítás után 2-3 év alatt felhozta magát olyan szintre, hogy most emelt (!!) kémia érettségire készít fel diákokat, nagy sikerrel. A diplomája persze megvan hozzá, csak ezelőtt nem tanított kémiát, elfelejtett sok mindent és változott is az anyag. Tanulni, képezni magunkat sohasem késő!

2015. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát gyere hozzánk tanulmányútra. Itt láthatsz olyan 34 éves tanárt akinek mobilja sincs és megmondja hogy "ő ilyen gépes dolgokkal nem foglalkozik".

De van itt 60+-os matektanár akinek a gép kínai. És láthatólag nem is kívánnak ezen változtatni. Gondolják eddig is elvoltak, ezután is ellesznek.

2015. jan. 22. 13:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát megvan a véleményem a 34 évesről, de nem írom le.Egy dolog, hogy valaki nem rajong a "gépes dolgokért", meg egy másik, hogy ez ma már elvárás. Nem semmi, hogy ezt ma még diplomához kötött állásnál meg lehet tenni!
2015. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Na hát látod? És tudod mi lesz a vége? Az hogy rá lesz kényszerítve a használatára? Dehogy. Az lesz a vége, hogy a tanügyi "e" adminisztrációt majd ráb**sszák valamelyik másik kollegára aki saját dolga mellett még csinálhatja ezt is, mondván az úgyis ért hozzá.

És mivel ez alapítványi iskola a másik kollega mit fog szólni? Kikéri magának? Dehogy. Befogja a száját és csinálja a más dolgát ingyen.

Mert itt mindenki egyenlő de vannak egyenlőbbek.

2015. jan. 22. 13:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez az igazgató, és/vagy a helyettes hibája. Sajnálom, akikre rásózzák más munkáját!
2015. jan. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ja az igazgatót és helyettest kihagytam. Uis ők ketten még gyarapítják a "géphez egy ujjal se" táborát.

Azért nem semmi, hogy a 14 éves műkörmös szőke kiscsajoktól elvárunk olyat amire igazgató uraság és t. helyettes képtelen.

2015. jan. 22. 13:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy adnak fel álláshirdetést? Van a sulinap honlapja? rendben,hogy nem az ő feladatuk létrehozni, de azt sem nézik meg? Akkor minek van e-napló? Nem kötelező... én meg kiakadok, amikor ismerős gyerek azt mondja, hogy a szülei nem tudják megnézni a jegyeit a digit. naplóban.


Szép társaság lehet, akikről írsz! Részvétem!

2015. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mivel papíron is vezetni kell így halvány fogalmam sincs minek.

Illetve ne legyünk naivak. Az enapló nem ingyenes. Odajön X enapló szoftvert áruló ember. Az igazgató meg azt mondja: van 400 diákunk. Az enapló után az iskola fizet a cégnke X ft-ot használati díjként. De rajtam az igazgatón múlik megkötjük-e a szerződést. És meg csak akkor kötöm meg, ha te, az ügynök X ft-ot csengetsz a zsebembe.

És a szerződés megköttetik. Az ügynök örül, az igazgató örül. És ha már van hát tessék használni is kollegák!


Akkor minek van e-napló?

2015. jan. 22. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!