Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tölteléktárgyakból minek...

Tölteléktárgyakból minek tartanak online órákat?

Figyelt kérdés

Végzősök vagyunk, mindenki tudja már, hogy miből érettségizik.


Annyi a lényeg, hogy van egy tantárgy, a német amiből minden csütörtökön és pénteken tartani fognak egy online órát reggel 7:30-as kezdéssel.


Mi csoportbontásba tanulunk, a csoportunkból viszont senki nem szeretne németből érettségizni, sőt az egész csoport most holnap fogja befejezni a nyelvérettségit szóbelikkel. Tehát kijelenthetjük, hogy számunkra ez csak töltelék tantárgy.


Inkább azt nem értem, hogy miért nem biztosítanak több órát azokból a tárgyakból ami kötelezően érettségi tantárgy ezek helyett a vackok helyett.


Miért nem így csinálják? Minek ez a szenvedés?



2020. nov. 22. 11:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

Tavasszal 12.-es végzősként etika, ének és tesi órákat is megtartották nekünk. Most 13.-osként 6 nap gyakorlat mellett még ugyanazt az angolt tanítják 2x óraszámban és minden órán részt kell venni. Semmi értelme nincs, plusz munka, de csinálni kell, mert Ő nekik ki lett adva, hogy kötelező megtartani az órákat.


Emellett a tanárok 99% azt hiszi, hogy az Ő tantárgya létezik. Amíg középiskolában tanulsz addig ki kell bírni, utána egyetemen válogathatsz már. Ez mindig is ilyen volt.

2020. nov. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
92%
És mi van, ha őt is ellenőrzi az igazgató? Mi van, ha őt is számonkérik, hogy megtartja-e becsületesen az online óráit? A tanárok rabszolgák, nem dönthetnek szabadon olyan kérdésben, hogy tartanak-e órát vagy nem. Nekik el kell végezniük a munkájukat. Több tanár ismerősömtől hallottam, hogy naponta vagy hetente be kell számolniuk a digitális oktatás során végzett munkájukról. Elszámoltatják őket.
2020. nov. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
91%
#11 vagyok. Eszembe jutott, hogy 2 tanár figyeli a tanító tanárt, hogy megfelelően küldi a tananyagokat, tervez nekünk online órát stb. Ha nincs aktívitás a classroomban akkor megütik a bokájukát.
2020. nov. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
85%

"1 hónapot kértünk, ha pedagógus lennék én megértettem volna és hagytam volna, hogy órán nyugodtan angolozzanak a diákjaim"

Nagyon rosszul látod a dolgokat. Ez iskola. Azért jársz iskolába, és tanulsz németet, mert kötelező iskolába járni és németet tanulni. Magyarországon középiskolában kötelező két idegennyelv tanulása. Neked az az egyetlen dolgod németórán, hogy németet tanuljál. Ez iskola, nem 'angol tanulószoba egy némettanárral'.

2020. nov. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
15%
hagyd a gyakorist autisták járnak ide főleg válaszolni.
2020. nov. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 October15 ***** válasza:
79%

Aha... "szerencsére" pont nem rég voltam korházban [covid + veseelégtelenség meg dolgok], hát elég vicces volt nézni ahogy a nővérek 0 nyelvtudással próbálnak "kommunikálni egy orosz csávóval. :D

Azért így az Európai Únióban főleg egy olyan területen ahol hát lehet épp azt mondja az illető, hogy allergiás arra amit éppen adsz neki lehet nem árt foglalkozni azzal a némettel heti 2 órában ha már egyszer úgyis ingyen van + jelenléti oktatás mellett is tanulnád és mellékesen a NAT szerint marhára 2 nyelvet kell tanulnod. :D


Nem mondom, hogy a NAT nem egy komplett fszság de azért az idegennyelv pont nem a "tölteléktárgy" kategória. :D

2020. nov. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!