Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztályfőnököm mikuláshúzás...

Az osztályfőnököm mikuláshúzást tervez a koronavírus ellenére is! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Szerintem már alapból teljesen felesleges (ha van vírus, ha nincs), mivel középiskolások révén már kinőttünk belőle! Most vagyunk elsősök, alig ismertük meg egymást, mire emiatt a føs vírus miatt ismét visszajött a távoktatás! Az osztályfőnököm azt találta ki, hogy mivel szeretné, hogy megismerjük egymást, a vírushelyzet ellenére mikuláshúzást tervez! Ez várhatóan úgy alakul, hogy majd az osztályfőnök virtuálisan kisorsolja, ki-kit “húz”! Utánna az elkészített ajándékot be kell majd vinni a suliba, aztán kipostázzák mindenkinek (még annak is, aki kollégista, és a szomszédos megyében vagy külföldön lakik)! Ezzel nekem nem az a bajom, hogy lusta vagyok ajándékot készíteni, hanem az, hogy az ajándékon keresztül is ellehet kapni a vírust, és szerintem ilyen helyzetben ezt nem kéne így erőltetni! Ennek ellenére csak én elleneztem az osztályból (persze ezt elhazudtam, hogy én is pártolom, de valójában nem!)


A kérdéseim a következők lennének:

* szerintetek ez most vírus idejében legális-e?

* esélyem van-e elkapni a vírust ezáltal?

* szerintetek is felesleges-e ez az egész mikuláshúzás?

* szólnom kéne az osztályomnak, hogy szerintem ez nem helyes?



2020. dec. 12. 10:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező! A félelmed alaptalan. Ha veszel valamit a boltban ott is vársz 10 napot?
2020. dec. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jól van na, nem szólok be senkinek! Megnyugodtam, nem félek! :)
2020. dec. 12. 12:21
 13/17 anonim ***** válasza:
95%

Mi a francért pártoltad, ha igazából ellenzed? Az ok, hogy még csak 9.-es vagy, de ideje lenne lassan kitarts az álláspontod mellett...

Ha majd szavazhatsz, akkor is elhazudod a szavazatod?


Amúgy a mikuláshúzás még 12.-ben is hülyeség. Úgyis csak pénzkidobás, mert ha nem a havert/haverinát húzod ki, akkor úgyse olyan ajándékot veszel, aminek a másik örül.


Már az ötlet felvetésekor kellet vona közöld, hogy te ezt nem akarod, mert úgy sincs sok értelme. De ezt már elcseszted...

2020. dec. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
85%

Először azt hittem, hagyományos mikulásbulit akar tartani, amire már írni akartam, hogy nagyon nem kéne szerintem...De szerintem ez az online névsorsolásos-kipostázós dolog jó ötlet, nagyon valószínűtlen, hogy pont a kipostázott mikuláscsomagról fog rádkerülni a vírus. Meg amúgy a magyar postát ismerve lesz egy hét majdnem, mire mindenkinek kipostázzák, annyi idő alatt bőven elhal a csomagoláson esetlegesen ott lévő vírus.


De amúgy hülyeségnek tartom a mikulásbulizást és ha nem akarsz részt venni rajta, senki nem kötelezhet rá, hogy pénzt költs egy osztálytársadra, akit jó eséllyel alig ismersz.

2020. dec. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
10%
a vírus akár 28 napig fertőzőképes maradhat felületeken
2020. dec. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 dililili ***** válasza:
100%

Ajándék kézzel is készíthető, ettől függetlenül a boltba a vírus ellenére is eljár mindenki vagy rendel onnan, ha az ajándék beszerzésétől félsz.


Ha az attól félsz, hogy ott összegyűltök, akkor ugyanott vagytok, mint, amikor órákon együtt ültök.


Ha attól félsz, hogy mástól veszel át csomagot, lefertőtleníted.

2020. dec. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

lehet lepontozni csírák de akk is nekem van igazam


[link]

2020. dec. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!