Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek alapjáraton mitől...

Az emberek alapjáraton mitől ennyire zárkózottak?

Figyelt kérdés

Nem értem miért ennyire közvetettek.Mondok néhány példát,hogy mire gondolok:

1.)Sétálok az utcán.Meglátok egy régi ismerőst akivel nem beszéltem mondjuk 1-2 éve,de azért ennyi idő után nyilván még felismer.Ráköszönök:'Na,hello'.Látom az arcán a nagy döbbenetet,hogy most mégis miért köszöntem neki.Talán,mert ismerem,és beszéltünk már korábban.De vagy nem köszön vissza,vagy jobb esetben riadtan vagy flegmán kibök valamit.

2.)Az emberek akiket számtalanszor látunk hét közben,de sose beszéltünk még.Példának okáért nekem vannak évfolyamtársaim.Járok kondizni és közülük is sokan.3 csajjal futottam valamelyik nap össze a bejáratnál,egyikkel már váltottam néhány szót,másik kettővel még egyszer sem beszéltem,de tudják ki vagyok,hisz közös óránk is volt már.Rájuk köszönök,ránézek ilyenkor mindegyikükre,akivel beszéltem az vissza integetett,a másik kettő meg csak nézett,mintha nem mertek volna köszönni,vagy zavartak lettek volna.Miért nem lehet lazábbnak lenni?


Én mindig mindenkinek mosolyogva visszaköszönök,meg pl.suli folyosón előfordul,hogy köszönök nekik,aztán megszólítom őket egy két közhely kérdéssel,hogy 'mi a helyzet?'hogy ment az érettségi stb.'annak ellenére,hogy még nem is beszéltem az illetővel előtte.De értitek nem idegen.Tudja,hogy ki vagyok,honnan jöttem stb.Mégis látom a gátlást bennük.Miért nem lehetnek extrovertáltabbak?Nyitottabbak?Én örülök,ha bárki megszólít valami érdekes témával,mert így új embereket ismerhetek meg.18/F



2019. júl. 2. 15:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Lehet alapból sose kedveltek és régen is csak udvariasságból beszéltek veled addig, ameddig. Most ha mondjuk már nem találkoztok kb soha, úgy vannak vele hogy minek. Már nem is akarnak ismerni stb. Ez nem a te hibád, ez őket minősíti. Tudom, nekem is volt ilyen ismerősöm. Én ennek ellenére ha látom oda ba..ok neki egy szia-t és megyek tovább. Nem is várom meg a reakciót, részemről teljesítettem a feladatomat.

Másik, lehet viccesen hangzik de nincs rajta a szemüvege. Ez nagyon kellemetlen, de tapasztalatból tudom, hogy előfordul hogy az ember nem lát jól, nem is figyel csak bambul és mikor ráköszön valaki úgy meglepődik, hogy hathat a reakciója bunkónak, pedig nem szándékos.

Ezer oka lehet, annak ha valaki olyan amilyen. Ha te ismered nyugodtan bassz oda egy szia-t, aztán menj tovább. Részedről te teljesítetted az udvarias kötelességedet. Ennyi. Nem is ér szerintem annyit a dolog, hogy azon agyalj vajon miért olyan amilyen a másik.

2019. júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Te örülsz, más meg nem örül. A világban nemcsak olyanok vannak, mint te. Számukra már nem érdekes valaki, akivel 1-2 éve voltak felületes kapcsolatban. De nyilván van olyan is, aki szívesen beszélget.
2019. júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

"Miért nem lehetnek extrovertáltabbak?Nyitottabbak?Én örülök,ha bárki megszólít valami érdekes témával,mert így új embereket ismerhetek meg"


És szerinted kit érdekel? Nem mindenkinek van kedve beszélgetni munka/suli után, hanem hazamenni, tenni a saját dolgát, élni a saját életét. Én mindig bedugom a fülem és zenét hallgatok hazafelé, ezzel egyértelműen jelezve, hogy nem érdekel, ki vagy, mit akarsz, hagyj engem békén.

2019. júl. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Ideje megtanulnod, hogy az emberek nem feltétlenül működnek úgy, mint te, nem rendelkeznek ugyanolyan személyiséggel, mint te, nem annyira extrovertáltak, mint te és hiába mások, nincs velük semmi baj. Ennyi erővel kérdezhetnénk téged is, hogy miért nem vagy egy kicsit introvertáltabb - azért, mert ez nem így működik és kész. Köszönni én is szoktam mindenkinek, ha észreveszem őket, de ha valaki le akar állni beszélgetni, főleg ilyen "mizu" típusú semmiségekről, annak egyáltalán nem örülök, pedig nem is vagyok introvertált. Annyi az egész, hogy egy szűk kör van, akikre kíváncsi vagyok, de az ilyen emberekre, mint régi osztálytársak, kollégák, random ismerősök évekkel ezelőttről egyszerűen nem vagyok kíváncsi. Nem az életem részei, nem érdekel, hogyan alakult az életük, nem akarom az időmet arra vesztegetni, hogy olyan emberekkel kommunikáljak, aki számomra nem fontosak.
2019. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Nekem semmi kedvem távoli, régi ismerőssel feleslegesen bájcsevegni.
2019. júl. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Extrovertált vagyok, de a halálom mikor egy régi ismerős akar beszélgetni a semmiről. Telibeszarom mi van vele, ráadásul általában van dolgom és mennék oda.


44F

2019. júl. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Azért mert nem mindenki olyan mint te. Pont.


Ha valakivel 1-2 éve nem beszéltél akkor ne lepődj meg ha hazafele menet pont telibesz*rja, hogy mi van veled. Ha valakivel ennyire szuper kapcsolatban akarsz lenni akkor mondjuk ne hanyagold el 2 évig. Engem is hidegen hagyna a köszönésed.


Kondis eset... Szóval van egy csaj akit ismersz, vele volt 2 másik csaj és te gondolom odaköszöntél egy jó nagy csá-t úgy, hogy csak az egyikkel beszéltél előtte pár szót és nem érted, hogy mi bajuk... Na akkor illemóra. Ha valakiket nem ismersz, akkor odamész, kinyújtod a kis kacsódat és bemutatkozol nem pedig csak odaköszönsz és várod a csodát, hogy egyből imádjanak, akkor se ha előtte látták párszor az arcodat meg van egy darab közös ismerősötök. Attól még nem tudnak rólad semmit. Amikor én vagyok ilyen helyzetben akkor csak azt tudom kérdezni az ismerősömtől, hogy "ez a paraszt meg ki a f**zom volt?".


Folyosón másokra ráköszönés ugyanaz mint a kondis. Nem beszéltél velük soha, nem tudnak rólad semmit, nem ismernek, te vagy az utolsó utáni ember akivel meg akarják osztani, hogy hogyan érzik magukat, milyen lett az érettségijük, stb. Arra ott vannak a barátaik. Így, hogy még csak nem is nem az ismerőseid, már ne is haragudj, de semmi közöd a dolgaikhoz. Lehet, hogy van aki hajlamos lenne így is mesélni, de semmi jogod értetlenkedni azon, hogy egy vadidegen embernek nem kezdenek el ódákat zengeni a napjukról.

2019. júl. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Metionin ***** válasza:
74%
Nem zárkózottak csak nem érdekled őket. Nincs mindenkinek kedve felszínesen bájcsevegni random ismerősökkel, főleg amikor haladna.
2019. júl. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%
Nem extrovertaltsag kerdese... Gondolkozz, ember... Kozossegimedia. Mond ez valamit? Na, a hiba abban keresendo.
2019. júl. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28%
Nincs kedvük, folyamatos kudarc, sikertelenség, nincs mivel felvágni, csak élik a szürke kis életüket és rohannak haza az egérlyukba. Nem így viselkedik egy sikeres ember nyitott másokra.
2019. júl. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!