Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért néznek le egyetemi...

Miért néznek le egyetemi diáktársaim, amikor azt mondom, hogy nekem nincsenek vizsgáim?

Figyelt kérdés
Minden egyetemen az országban félévente 10-20 vizsga van és valamiért megszokták, hogy ez a normális. Pedig szerintem teljesen feleslegesek a vizsgák egyetemen sokkal jobb, ha a szorgalmi időszakodat értékelik és azon van a hangsúly. Dunaújvárosra járok, BSC mérnökinformatikára és itt nekem 5 félév alatt volt összesen 4 darab vizsgám. BME és társain pedig 1 félév alatt 15. Amikor ezt megemlítem, egyből jönnek, hogy a mekiben fogom végezni, mert a dunaújvárosi papír annyit is ér, sehova nem fognak vele felvenni. Igaz ez? Tényleg ennyire le kell nézni, mert nálunk konkrétan nincsenek vizsgák?

2020. dec. 22. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Segédmunkás miért nézi le a milliomost?


Nagyjából ugyanaz a kategória.


Irigység.

2020. dec. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy irigység, vagy beképzeltség kérdése ez.


Én is DUE-s vagyok egyébként, még elsőéves mérnökinfós, de én még ilyen megnyilvánulásokat nem tapasztaltam. De van egy olyan érzésem, hogy fogok majd én is. Pedig itt is meg kell tanulni az anyagot, csak közbe nem kapunk össze-vissza szivatásokat. Nekem ez a véleményem, amúgy is a tudásod alapján fognak felvenni céghez, a papír az csak kell.

2020. dec. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Az biztos, h igy kevesebbet er maga a papir. Viszont felvetelinel ugy is a tudast nezik elsosorban, max nagyobb cegeknel nem teged valasztanak ki elosre. Azert az tenyleg irigylesre melto, h alig van vizsgatok nekunk altalaban minden masodik targy az volt Obudan, es akkor egy BMEs mit szoljon, ahol meg reszletesebb es szivatosabb a szamonkeres.


Am aki jol tanul es kepzi magat melette nem hinnem, hogy nagy hatranya lesz, talan az elso allas megszerzese nehezebb lesz.

2020. dec. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

A papír mindenhol papír, fizetést meg - az állami szektort leszámítva - arra kapsz, mennyit profitálsz a cégnek.

Az én főiskolámat is lebecsülték, nem érdekel, volt akkora szívás, mint más sulik, most mégis a szakmában dolgozom. Tanulni mindenhol kell. Az életben meg majd úgyis eldől, hogy te miben vagy a legjobb, a suli nem készít fel mindenre. Én most pályamódosításon gondolkodok, nem a volt sulim miatt, a vezetőim elégedettek velem, én viszont egy kicsit másképp akarok ezzel a szakmával foglalkozni, és zavar az utazgatás a munkahelyemre és haza, ha tudok, váltok közelebbi munkahelyre.

2020. dec. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
OFF...Én BME-re mentem, de utólag a f..szom se szívna annyit, csinálnék egy alap főiskolát és ugyanúgy dolgoznék, csak évekkel előbbre lennék a munkában, életben.
2020. dec. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
98%

Amúgy ez a vizsgás adok-kapok mindig ment minden oldalról.


BME-n általában január-februárban voltak vizsgák és alapvetően nem sok, 4-5 darab. Cserébe azok olyanok is, hogy tanulsz rá 2 hetet aztán vagy megbuksz vagy átcsúszol.


Aztán meg is kaptam, hogy "de jó nekem" mert decemberben nincs is vizsgám, csak "rajzolgatnom kell" a terveket... :D


Vagy amikor fősulis kislány ott sírt este 10-kor, hogy holnap 3 vizsgája is lesz és most kezd tanulni rá. Meg legnagyobb gondja az volt, hogy csak 4-es pedig legalább 1 órát készült rá.


Mondjuk én alapvetően átalakítanám az oktatási rendszert, hogy ne ilyen mindent vagy semmit jellegű vizsgáztatás legyen, hanem inkább folyamatos számonkérés és a teljesítmény, tudás folyamatos értékelése.

2020. dec. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is műegyetemes vagyok, de világi nagy habi a 15 vizsga. Eleve már 4 hét a vizsgaidőszak és minimum 3 vizsgaidőpontot kötelező kiírni. Van is egy szabály arra mennyi vizsga lehet mintatanterv szerint egy félévben. És nem mindenki rak elővizsgát decemberre, a szorgalmi időszak póthetére. Bírom az ilyen blöffmestereket.


Anno én is toltam ezt a bme vs corvinus dolgot, de csak egy félévig. Poénkodtam is egyszer corvinusos lányoknak, de már azóta nagyon bánom, mert iszonyúan jól néztek ki. Csak éppen akkor picit spicces voltam.

2020. dec. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%

off:


#kérdező: Te vagy Martin? Csak mert egy ilyen nevű felhasználó szokott hasonló kérdéseket kiírni a DUE mérnökinfóról, sőt, hogy neki nincsnek vizsgái, és így sem megy az egyetem. Ha nem Te vagy, akkor bocsi, csak hasonló a stílus, meg az írás.

2020. dec. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!