Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha magad válogathatnád meg az...

Ha magad válogathatnád meg az órarended és lecsökkenne az órák száma, amiken rész kell venned, melyik lenne a jobb: korán kezdeni az iskolában, (de korán végeznél így) vagy később kezdeni az iskolában (de később végeznél így)?

Figyelt kérdés
2020. dec. 28. 13:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Első.

Több lenne a hasznosan töltött idő. Később kezdésnél csak tovább alszik az ember.

2020. dec. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Második.
2020. dec. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Az 1. lehetőség.

Mondjuk én az a koránébredős típus vagyok.

2020. dec. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

A diákok, akik a délelőtti órákat végig alusszák, későbbi kezdéssel ugyanúgy nem koncentrálnának, nem azérz alszanak, mert fáradtak, hanem, mert nem érdekli őket. A legtöbb órát meg úgyis szülői nyomásra venné fel a gyerek. Nem hinném, hogy a szülő hagyná, hogy a 14-15 éves gyereke összeállítsa az órarendjét.

A nyelveknél is lehet választani kettő közül, így választják ketté az osztályt, de nincs tele a terem ragyogó arcú diákokkal, hanem vagy találomra választott a diák vagy a szülő akaratára és vagy 1-2 ügyesebb gyerek, 2-3 aki csak azt szajkózza, hogy nem ért semmit meg leszarja és a többiek örülnek, ha érettségire tudnak kérni egy pogár vizet a választott nyelven.


A korán kezdés előnye, hogy több szabadideje maradna a gyereknek, 1-2 utan délután ráérne tanulni, ügyeket intézni, lazulni, még a később kezdésnél nem tudná élvezni a szabadidőt, mert nenni kell uskolába pár óra múlva, ha egyáltalán nem is alussza át azt az időt.

2020. dec. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%
Később kezdeni. Ha már tanulok, tanuljak hatékonyan. Reggel képtelen vagyok koncentrálni, azért meg tök fölösleges bemenni. Már nem érint az iskola, de a munkahelyemen ugyanez van. Szerencsére a munka érdemi része 10gl után kezdődik.
2020. dec. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne könnyű döntés. Kora reggeli sulival az lenne a probléma, hogy az első két órát még fixen átaludnám mert egyszerűen olyan korán nem tudok agyilag működni még amely elvesztené hatékonyságát. De a késői kezdéssel meg az a probléma, hogy alig maradna este életkedvem tanulni még és másnapra készülni már este.


Végső döntésként viszont mégis az utolsót választanám.

Indoklás: Tekintve arra, hogy nincsenek nagyratörő terveim a tanulmányokkal kapcsolatban és az asztalos szakmát szeretném kitanulni rám nézve nem akkora probléma ha csak a minimum szintet teljesítem. Arra pedig az a napi fél óra (átolvasom a törit, irodalmat) bőven elég.



Szóval én a később kezdés mellett döntenék.

2020. dec. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%
Abba is gondoljatok bele, ha ezt a szabadidőt átalussza a gyerek, egy idő után abból áll az élete majd, hogy felkel és megy az iskolaba, aztán hazaér és ennyi, nem lesz semmi esemény vagy élmény a hétköznapokon és idővel egyhangú lesz neki minden hétköznap.
2020. dec. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én Angliába járok suliba. Itt 9kor kezdődik, de fél 4-ig tart, fél 5 mire hazaérek, aztán egyből fürdök is mert koszosnak érzem magam, meg, hogy azzal legalább ne legyen bajom, mire lefürdök 5 óra, aztán ha tanulnom kell még valamit másnapra az is órákba tellik. 7 óra mire végzek mindennel, de utána még visszavan a vacsi, ami szintén 1 óra. 10kor meg fekszem le. Szóval én mindent megadnék, hogy korábban kezdjek, de hamarabb is fejezzem be a sulit. És az itteni némettanárom Németországból jött, elmondása szerint Németországba sokkal jobb ez, hogy korábban kezdenek, de hamarabb fejezik be a sulit, pont azért mert így több idejük van, és itt ez igen nagy probléma, hogy a diákoknak nincs elég idejük. mert abból áll minden nap, hogy felkelek, suliba megyek, jövök, elvégzem a kötelező feladataimat/szükségleteket, aztán már fekhetek is le úgy, hogy nem is volt időm semmire amire én szerettem volna.
2020. dec. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Hamar kezdenék és hamar be is fejezném. Sokkal több a hasznosan eltölthető szabadidő. Több idő külön órákra, sportra és hobbikra.
2020. dec. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Az első, nem zavar a korán kelés, és sokkal több időm lenne délután.

Egy csomó szabadidős programot tudnék csinálni.

2020. dec. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!