Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Középiskolás diákok! Ti már...

Középiskolás diákok! Ti már készültök a január 11-el kezdődő szivatásra?

Figyelt kérdés

Nekünk több tanár is ki jelentette még novemberben, hogy amint vissza megyünk, mindent be fogunk pótolni. Velünk dogát se irattattak mondván úgyis kipuskázzuk.


Január 11-el most ugyebár kezdődik az iskola és mindent amit nov.11 óta tanultunk online abból írni fogunk. Töriből ez 2 teljes témakört jelent, irodalomból 6 költő és teljes munkásságuk, nyelvtanból is egy teljes témakör. Németből 2 féle igeidő plusz 300 ige amit tudni kell. Biológiából a teljes emberi anatómia illetve a franc tudja mi volt még...

Megmondom őszintén nem sok motivációm van neki kezdeni. Tanultam rájuk de azóta elfelejtettem nagy részüket.


Veletek mi a helyzet ilyen téren? Tőletek is számon fognak kérni mindent? Mikor kezdtek el tanulni?



2021. jan. 2. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tőlünk kértek számon online formában, de én így is félek, hogy mindenből kérdeznek majd, szóval ma meg holnap tanulni fogok, meg esetleg az online héten is délután. Vannak olyan dolgok, amikből annyira le vagyok maradva, hogy semmit nem tudok az online anyagokból. Ilyen pl. a töri meg a kémia, mert ezeket még jelenlétiben is ki nem állhatom, és egyszerűen nem értem, nem tudom megjegyezni, akárhogy erőltetem. Elég erős iskolába járok, és vannak nagyon bunkó tanáraim, szóval készülök lelkiekben...

A tesitanárunk meg egy vén fszkalap, aki kifuttatja a belünket, és az egész iskola utálja. Majd járhatok be gyomorgörccsel megint minden órájára, mert én hülye nem mozogtam semmit online alatt szinte, és eleve menthetetlen vagyok fizikailag és ha lenne olyan, hogy tesiből bukás, már összejött volna, tele vagyok egyesekkel. 🙃 Na mindegy, ez mellékes volt, de engem ez bánt a legjobban.

2021. jan. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk voltak számonkérések online, meg amúgy sem vagyok szívbajos. Majd dolgozat előtti nap talán átnézem az anyagot.
2021. jan. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


#1 Sajnálom :( Le merném fogadni, hogy a tesi tanárotok egy elhízott disznó aki attól hasra esne ha megpróbálná megérinteni a lábujját :D Nekünk általános iskolában volt hasonló mentalitású tanár, külsőre tipikus úszógumi akit egy iskolakörtől a mentő vinne el. :D

2021. jan. 2. 14:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem látok rá sok esélyt, hogy január 11-től jelenléti oktatás lesz, bár nagyon örülnék neki. Ősszel jobb volt az online oktatás, mint tavasszal, de így se közelíti meg a valódi oktatás szintjét, nem is tudná.


Nálunk voltak számonkérések, de több dolgozat helyett projektmunkák voltak, például esszék vagy kiselőadások. Ez eléggé tetszett, mert sokkal szélesebb lehetőségek vannak. A dolgozatoknál pedig Redmentát használtunk, ahol ugye időkeret van, szóval a hülyébb rétegnek ugyanúgy rossz lett, hiszen aki nem tudja mit és hol keressen, az nem is fogja megtalálni az összes választ 45 perc alatt.


Igazából érthető, hogy miért gondolkodnak így a tanárjaid és bizonyos szinten igazuk is van. Nálam a matek tanár fogja így csinálni. Nyilván nem az a legjobb, ha egyszerre minden rátok zúdul, de tanulni folyamatosan kell. Nem januárban kell erre rádöbbenni, hanem az órák folyamán megírod a jegyzeteket, amiket kiegészítesz néhány aprósággal (például amikről esetleg lemaradtál), és pár naponta átolvasod.


Tesiből például nálunk úgy volt, hogy minden hétre írnod kellett egy 120-150 szavas fogalmazást a kedvenc sportodról, a kedvenc sportolódról vagy éppen a sport előnyeiről. Mindig küldött nekünk edzéstervet, és bár nekem megvan a sajátom, amit csinálok, legalább megtette amit tudott, hogy ne feledkezzünk el a mozgásról.


Tényleg pocsék a helyzet, de nincs mit tenni. Mi is lemaradtunk, és sajnos ezt be kell hozni, mert a magyar alaptanterv nem éppen a jól megszerkesztettségéről híres.

/Egy végzős./

2021. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#3 Hát az öreg biciklivel közlekedik az iskola udvarán, nehogy véletlenül sétálni kelljen. :D Mondjuk elvileg 1-2 hónapon belül készül nyugdíjba menni, szóval csak kibírjuk valahogy.
2021. jan. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A németet várom a legjobban. Szenvedő szerkezet meg család típusok. Ez az!:(
2021. jan. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

15:41

Te nem a Szent László Gimnáziumba jársz véletlenül??

Mi is pont ezt vesszük németből. :DD


Egyébként sajnos én is lemaradtam a tananyaggal az online oktatás ideje alatt, majd igyekszem bepótolni.

Jövő héten még biztos, hogy marad az internetes oktatás, így lesz még időm pótolni.

Legjobban a törtenelemtől és a fizikától félek. :/

Mi rengeteg dolgozatot fogunk még írni a félév végéig.


Sok sikert mindenkinek a tanuláshoz!!! :)

2021. jan. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Felkészülök.
2021. jan. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 PSPETI ***** válasza:
25%
Nocsak, mégsem olyan fasza az a távtanci.
2021. jan. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kijelentették, hogy az összes online időszak alatt megírt dogákat újraírjuk az első adandó alkalommal, tehát a visszamenetel utáni első tanítási órán. Így hétfőt kezdjük 2 töri temazaroval amit a tanci egybesimitott, egy föci és egy jog. A matekból minden órán írunk, gazdaságiból és pénzügyből 2-2 témazárót pótolunk. Fantasztikus lesz xd
2021. jan. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!