Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemisták, vizsganapokon a...

Egyetemisták, vizsganapokon a vizsga előtti órákban szoktatok még tanulni rá, vagy a vizsga előtti napon befejezitek a készülést?

Figyelt kérdés
2021. jan. 7. 06:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó utáni percig tanulok. Bár általában az utolsó előttiben kezdem el.
2021. jan. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem tanultam az utolsó napon.


Gimiben igen, átnéztem aznap hajnalban meg doga előtt, DE az EGYETEMEN a 200 oldalas könyvet vagy jegyzeteket nem mindih futottam át. Vizsga előtti utolsó este tanultam utoljára. Nyelvvizsgákon is így csináltam.


Ellentétben volt pár vizsgázó, akik ilyenkor belemerültek a jegyzeteikbe meg volt a másik tábor, akik a puskájukat helEzték el ilyenkor, ha nem szóbeli volt. Én már ilyenkor lazítottam, tudtam, hogy úgysem zanulok meg semmi újat, eleget készültem és felesleges stresszelnem.

2021. jan. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az volt a módszerem, hogy vizsga elötti este még intenzíven tanultam, de akkor már semmi újat, hanem az egész anyagot átismételtem. Aztán idöben lefeküdtem. Másnap 1-1,5 órával korábban felkeltem azért, hogy még egyszer ÀTFUSSAM az egészet. Ha papírokra jegyzeteltem, akkor azokat, a könyvet is, pl a tartalomjegyzéket, ha volt valami ami nehezen ment a fejembe, akkor azt is átfutottam és magamban elismételtem újra. Èn azért csináltam így, mert néha vizsga közben emlékeztem az oldalra, a színekre amikkel kiemeltem a kulcsszavakat, a szöveg melletti jegyzeteimet is szinte láttam magam elött. Néha elöször csak a színeket és aztán megjelent a szöveg is. Azt hiszem ennek a fajta tanulási módszernek van valami neve, nem jut eszembe mi, nekem ez vált be.
2021. jan. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Még a vizsga előtti percben is.
2021. jan. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ igazából. Van, amire tanulok, de az inkább csak átolvasása random témáknak, amik eszembe jutnak, miközben mondom fel őket magamban. De van, amit magasról lekakkantok, csak legyek már túl rajta. :D
2021. jan. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én csak átfutom, hogy a jegyzetem rendszere rögzüljön, semmit ne hagyjak ki, esetleg amiket nehezen jegyeztem meg, azokra nagyobb figyelmet fordítok.


Általában előző napig tanulok, ha a vizsga nem reggel van, akkor a vizsga napján csak ismétlek.

2021. jan. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Vizsga napján is szoktam. Előttevaló napon addig gyűröm ameddig bírom, de hajnalra nem mindig marad rá agyam. Viszont reggel újra jobban használható vagyok.

Általában csak átnézek olyat, amit már megtanulta, de ez függ attól, hogy szóbeli lesz vagy írásbeli, meg függ attól, hogy délelőtt kezdődik a vizsga vagy délután.

2021. jan. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Előtte való nap még tanulok, bár van, hogy olyankor már idegben vagyok és nem annyira megy. Vizsga előtt pár órával pedig kb esélytelen, hogy akár csak átnézzem, mert azt se tudom, merre kapjam a fejem és csak még jobban azt érzem, hogy nem tudok semmit :D ergo olyankor már úgy vagyok vele, hogy lesz, ami lesz.
2021. jan. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én igen. Figyelek arra, hogy vizsga előtti nap lefeküdjek időben, hogy 8-9 órát tudjak aludni, és inkább másnap kelek fel korán, még egy kicsit tanulni. Pl. ha reggel 9-kor van vizsgám, akkor felkelek reggel 6-7 körül tanulni, ha előző nap lefeküdtem este 10-kor, akkor nem gond a korán kelés.

Nekem eddig ez működik a legjobban. Én sajnos nagyon használhatatlan vagyok, ha nem alszom eleget, és ez a jegyeimen is meglátszik.

2021. jan. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A vizsga előtti utolsó percig
2021. jan. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!