Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha van egy tanár,...

Mit tegyek, ha van egy tanár, aki folyamatosan piszkál a nevemmel meg anyám munkahelyével kapcsolatban, mert nem mentem el neki egy rohadt helyesírási versenyre?

Figyelt kérdés
Az én anyám török, az apám magyar. Az első keresztnevem magyar, a második török. Csak egy példa, pl.: Szabó Emese Hatice. A második nevemet használom. Erre a tanárom (aki ebben az évben jött, osztályfőnököm) elkezdett az első nevemen szólítani, és mondtam neki, hogy a második nevemet használom. Erre az volt a válasz, hogye "Engem te ne javíts ki!" Ezt nem hagytam annyiban, mindig kijavítottam. Erre elkezdte a második nevemet fonetikusan mondani, pl ha maradunk a Hatice példánál, akkor c-vel ejtette ki. Erre is mondtam, hogy normálisan hívjon. Még mindig nem hív úgy. Szóba került, hogy ki hova megy továbbtanulni, vagy egyáltalán megy-e valaki egyetemre vagy fősulira. Egyik osztálytársam, aki nagyon jó tanuló azt mondta, hogy ő még gondolkozik a továbbtanuláson, erre mondta, hogy tanuljon, ne legyen olyan, mint az én anyám. Így, kimondta az osztály előtt. Meg amikor még nem mentünk át online-ba, akkor is voltak ilyennel kapcsolatos beszólások, mert anyám bolti eladó.
2021. jan. 13. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Legközelebb ott az osztály előtt közlöd vele, hogy fejezze be, különben mész az igazgatóhoz panaszt tenni. Védd is fel az egészet a telefonoddal.
2021. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Huh, ez nehéz helyzet. Ha pl beszélsz az igazgatóval, akkor lehet, hogy ő mint a főnöke, kicsit elbeszélget vele, viszont ez esetben félő, hogy rajtad áll bosszút, pl direkt megbuktat, stb.
2021. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Büdös bunkó ez a tanár!Én a helyedben elmondanám az igazgatónak amit itt leírtál.Nem mondhatna ilyet főleg tanárként!Biztos nem hagynám,hogy így beszéljen az anyámról!Csodálkoznak,ha kapnak a fejükre valakitől.Pedig nincs min csodálkozni az ilyen bunkó tanárt felnyomnám azonnal.
2021. jan. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
A tanárod egy kretén! És ne hagyd magad! Ha az igazgató nem lép, menj át másik suliba, mert ez úgyis ki fog veled cseszni. Büszke vagyok rád, hogy kiálltál magadért és ha már úgyis sulit váltasz, előtte még jól oktasd ki az osztály előtt, hogy egy diplomás pedagógusnak nem ilyen kretén módjára kellene viselkednie és nem való pedagógusnak, menjen el kapálni!
2021. jan. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Azért csodás, hogy egy tanár "lenézendő" szakmaként említi a tanulók előtt az eladót. Az egy becsületes szakma. És nem jár nekik 6 hét szünet nyáron.
2021. jan. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Szüleidnek mindezt mondd el.

Ha én apukád helyében lennék, levélben (e-mailben) írnám le véleményemet a dologról, és hogy milyen viselkedést várok el a tanártól. A levelet az igazgatónak és a tanárnak is elküldeném. A levélben kilátásba helyezném, hogy ha nem változik a helyzet, a fenntartó tankerületnél teszek panaszt az iskola ellen.


Miért nem szóban? Miért nem keresném meg a tanárt?

Először is azért, mert aki ilyen színvonalon áll, azzal semmi értelmét nem látom a szóbeli kommunikációnak. Másodszor azért, mert fontosnak tartom, hogy nyoma legyen annak, hogy a lányom állítása szerint mit mondott neki a tanár, és hogy erről én mit gondolok. Fontosnak tartom azt is, hogy az igazgató is értesüljön erről.

Ha nem változik a helyzet, gyerekemmel egyeztetve, jobb híján más iskolát keresnénk. De akkor biztosan menne panasz a tankerülethez is.

2021. jan. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. jan. 14. 10:52
 8/11 anonim ***** válasza:
13%

Mindketten rosszul kezeltétek a helyzetet. Egyrészt, ha valami gondod van azzal, hogy hív téged a tanárod, akkor szünetben stb. menj oda hozzá, és mondd el neki, hogy téged ez zavar, és kérd meg, hogy ha lehet, úgy hívjon, ahogy mindenki más is. Ha tanár lennék, egy udvarias kérés után azon a néven hívnálak, miért ne... Ha viszont így adnád elő, ahogy leírtad, akkor ugyanazt mondanám, amit a tanár, teljesen jogosan: engem te ne javíts ki. Illetve, ha majd megkérsz rá normálisan, akkor talán meglátom, de amíg pofátlan vagy, addig úgy hívlak, ahogy akarlak. A tanár ott rontotta el, kisstílűen elkezdett most piszkálni, ami nem a megfelelő pedagógiai módszer, de én csak ezért hibáztatom.


Ezt egyébként nem értem a mai gyerekekben. Ha az elején megadod a tiszteletet, akkor már rég el lenne intézve a dolog, nem is emlékeznél rá. De nem, te inkább nekiállsz dacolni, bunkóskodni a felnőttel, aztán csodálkozol, hogy rádszáll. Azt hiszed, hogy igazad van, és ez mintha feljogosítana arra, hogy ne tudj normálisan viselkedni.


Az igazgatónak egyébként szólhatsz nyugodtan, nehogy azt hidd, hogy egy ilyen pitiáner üggyel majd nekiáll foglalkozni. Csak annyit fog az egészből leszűrni, hogy "tessék, megint egy kis nagypofájú csitri, aki szemtelenkedik a tanárral".

2021. jan. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha a naplóba Tóth Mária Lujzának vagy beírva, a tanár Tóthnak, Máriának, Marisnak,és Lujzikának is szólíthat. De ha rád néz, és azt mondja: Nóra, arra is illik hallgatnod.

Anyád foglalkozására nyilván nem kéne megjegyzést tennie. Bár ha valaki pl. a Közgázra készül, adott esestben jogos lehet a "Fiam, így legfeljebb bolti eladóságig viszed!" figyelmeztetés. És ezzel semmi rosszat nem mondtam az eladókról.

2021. jan. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

9!


Aha. Ezek szerint ha a tanárt Kovács János Aladárnak hivjak, akkor lehet Kovacs tanárúr, Janos tanárúr, Aladar tanárúr is, de ha a kérdező Pistinek szólítja, arra is illik hallgatnia. Jaja.

Egy intelligens ember -es ugye joggal feltételeznénk, hogy egy pedagógus intelligens- megkérdezi a másik szemelyt, hogyan szólíthatja. Már az bölcsődében is így szokás, max akkor adnak becenevet a gyereknek, ha több azonos keresztnevu es a szulok nem adtak meg becenevet. De középiskolában, mert itt egyértelműen arról van szó, kimondott bunkóság amit a tanár csinál.


Az meg, hogy a Közgazra keszul, egy dolog. Attól nem lesz több. Dr. Prof. Adj. Kihaénnem Gusztáv agysebesz egy fokkal nem értékesebb ember, mint Szabó Juli takarítónő. Ha Juli nem takarót rendesen, Guszti nem tud műteni. Ennyi

2021. jan. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!