Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti váltottatok már munkahelyet...

Ti váltottatok már munkahelyet amiatt, mert folyamatosan feszült és rossz volt a légkör az addigi helyeteken?

Figyelt kérdés
2020. jan. 12. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én igen.
2020. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. jan. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Neked is ezvan?
2020. jan. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen. Egyelőre nincs más, de belátható időn belül dobbantani akarok.
2020. jan. 12. 15:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Jó terv.
2020. jan. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen. Én 5 évig bírtam az előző munkahelyemen ahol dolgozni jó volt, mert szerettem a munkát csinálni, a társaság is jó volt, de a vezetőség mindig beújított valami hülyeséggel amivel elüldözte a jó embereket. Aztán jöttek az egyre rosszabb kollégák akik még emberileg sem állták meg a helyüket, és a munkájuk is értékelhetetlen volt és rájuk kellett dolgoznunk. Csapatmunka az nem is működött az utóbbi időkben a vezetőség meg persze a régebbieken kért számon mindent hogy miért nem megy, miért nem így van stb... Fizetés is rosszabb lett, hiába jöttek bér emelések, mivel a kötelező minimum felett volt a bér alapunk így vagy más fizetési rendszerbe csoportosítottak minket nem órabéresek voltunk hanem havi fix bérünk volt. Aztán a műszakpótlékokat is úgy faragták variálták ahogyan lehetett. Minden le a minimálisra ami kötelező volt. Meg voltak olyanok akiket áthelyeztek 1 műszakba nehogy sokat kelljen fizetni nekik főleg olyanokat akik már évek óta ott voltak és jó bér alapjuk volt emiatt olyanokat tettek 1 műszakba. Sokan ezen rágtak be, köztük én is, mert én nekem még nem volt olyan nagy keresetem, és önként sem akartam 1 műszakos lenni. De kitalálták hogy legyek én is az mert rám erőltették a mentor szerepet ami semmi plusz pénzzel nem járt. Aki meg kezdő volt tehát új dolgozó ő vele 1 hónapig a mentor foglalkozott tanította stb... azt is azért sózták rám mert én az adott üzemben minden munkához értettem már, plusz az új dolgozó ott 1 hónapig állandó délelőttös hogy felügyelet alatt legyen címszóval ami egy baromság. Aztán mehetett több műszakba, de nem minden esetben. Gyakorlatilag kihasználták azt akinek volt a fejében valami tudás is, és jól is dolgozott és ezért mentek el. Én is 2 évvel ezelőtt adtam be a felmondásomat mert elegem lett abból hogy átkényszerítettek egy műszakba ezáltal a bérem is kevesebb volt jóval. Rám erőltették a mentor szerepet ami semmi plusszal nem járt, de semmivel sem. Amikor tanítottam embereket akkor is volt más egyéb dolgom így velük sem tudtam 100% osan foglalkozni és engem csesztek le ha valami nem úgy működött.


Amikor beadtam a felmondásomat ott könyörögtek hogy ne menjek el már fizetés emelést is felajánlottak, persze nem annyit amennyiért az új helyemre mentem volna. De akkor sem maradtam volna ha többet adtak volna mert elegem lett az ottani hülyeségekből.

A jelenlegi helyemen sem rózsás a helyzet, de itt még legalább emberségesek a vezetőim, dolgozni kell az tény, de még mindig normálisan állnak az emberhez, és normálisan beszélnek ami nem mindegy.



Én a helyedben kérdező amint találnék valami jónak ígérkezőt lépnék. Nem éri meg oylan helyen lenni ahol rossz a légkör és felbosszantanak mert tönkre fogsz menni. Ez is megesett velem de erről nem szívesen mesélek mert az kihatott a magánéletemre is. Nálam ez volt a másik fő szempont hogy lelépjek onnan.

2020. jan. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen és nem bántam meg. Kétszer is megléptem. Ha lesz lehetőséged, lépd meg.
2020. jan. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mondok jobbat: nálunk már betanítás sincs! :D Az az "de": a pár hete ott lévő, saját erőből (heteken át folyamatosan információkért rohangáló) minimálisan már képben lévő ember mellé ültetik a tök újat, hogy na, akkor figyeld őt! Már jeleztük, hogy ez nem feltétlenül jó ötlet, de a főnök szerint nincs ezzel gond, csinálják, azt'majd belejönnek!
2020. jan. 12. 17:05
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az észrevételeket, és kitartást kívánok mindenkinek!
2020. jan. 12. 17:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Fogadj meg egy tanácsot, és ne habozz. Amint jön egy jobb ajánlat, menekülj. Én nem tettem, meg is fizettem érte az egészségemmel.
2020. jan. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!