Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztályfőnöknek arany karkötő...

Osztályfőnöknek arany karkötő ajándékba? Osztálypénzből?

Figyelt kérdés
Ez normális? Mit tennétek, ha a gyereket osztalyfonokenek ez az ajandekterv lenne kitalalva, es rajtatok kivul minden szulo rabolintott volna?
2021. jan. 13. 14:38
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
(a 6-os, 8-as, és 10-es voltam én, közben mások is írtak.)
2021. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

#5 vagyok, nekem volt olyan tanítónénim, akivel még most is tartom a kapcsolatot, nagyon szerettem :) Ha róla lenne szó, azonnal beszállnék.

Nem ismerjük a Kérdező gyermekének az osztályfőnökét, így csak a probléma matematikai oldaláról próbáltam közelíteni. Ezért is írtam, hogy akkor mennék bele, ha valóban nagyszerű emberről beszélünk - mint amilyen nekem volt :)

2021. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos az a tapasztalat ha a 30 fős osztályból 29 igent mondd az az egy nem tud tenni semmit.

Az osztályban általában szokott olyan lenni akinek nehézséget okoz kifizetni, ok általában valahonnan összekaparták, mintsem, hogy bevallják, ha mégis megteszik akkor felszokta ajánlani a tobbi szülő, hogy kifizetik helyettük. Legalábbis nálunk eddig ez szokott lenni a séma.

Nekem szerencsére nincs pénzügyi gondom, de ettől meg túlzásnak érzem ezeket az ajándékokat nagyon is, én általában megyek a tömeg után, mivel az egy 30-ad rész nem drága a békéért számomra.

+ Mit is lehetne tenni? A karkötő meg lesz véve max neked nem kell bele fizetni, ellenben minden nyalizós vér anya úgy fog rad nézni mint valami szennyre. A karkotore mégsem írhatják rá hogy szeretettel 2. b Lilike kivételével.

2021. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
#5 igen az olyan tanárnak szívesen vennék, de azt is csak 8.ban. Legalábbis én úgy vagyok vele, hogy két év alatt nem sokminden történik főleg most ebben a vírusos időszakban. Lehet később meg egy hárpia lesz és elvárja majd a minél drágább ajándékokat, közben meg nem is lesznek megelégedve a munkájával. De mindegy igazából, egy emberként nem sok esély van rá, hogy mást vesznek. Bár hülyeség szerintem ez a fajta nagyzolás, jobb inkább bele menni, ha anyagilag nem gond.
2021. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, ez a tanítónő aztán viszi tovább az osztály következő tanévben is? Mert ha igen, akkor én is feleslegesnek tartom, majd ha alsóból elköszönnek, akkor kellene.

(Mi az óvónéniknek vettünk arany karkötőt ovis ballagásra, 2 óvónő + 1 dadus + vezető óvőnő). De ők 4 évig voltak a gyerekeinkkel, és nagyon szuper pedagógusok és emberek voltak.

2021. jan. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
40%

Ez vmi zsido maganiskola?


Eleg durva,h ilyen ajandekot vesztek neki. Par ezres ajandekkosarat szoktak adni.

2021. jan. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
34%
Pff, nincs gyerekem, de nem vennék ilyet. Azt hittem, ha az ember anya lesz, jobban ki tud állni a véleménye mellett a gyereke miatt. Ha másért nem, példamutatásból.
2021. jan. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Még csak második osztályba járnak a gyerekek, és már tövig benyaltok a tanárnak?!

Maaargit! Nálatok senki se noormáális?!

2021. jan. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Tényleg érdekelne: van valami külön oka annak, hogy ilyen ajándékot kapjon a tanárnő? Valaki említette, hogy ebben a Covidos időben nem történt sok, de mondjuk ha ez a tanárnéni igenis kitalált valami extrát az osztályának? elvégre kifejezetten az alsósokat elég nehéz dolog online tanítani írni-olvasni, számolni... Szóval ha a tanárnő úgymond "megdolgozott" ezért a megbecsülésért, akkor persze, megérdemli a köszönetet, de egy átlag tanárnak másodikban azért tényleg túlzás. Virágcsokrot, ajándékkosarat, ilyesmiket szoktak adni maximum.
2021. jan. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
19. Én írtam, hogy ebben a covidos időszakban, ezt arra értettem, hogy az online oktatás közben is a szülő sokkal többet szívott a tanitással mint a tanár, mert neki kellett elmagyarazni ha nem értette a gyerek mi van, hisz ő volt ott. Ezen kívül osztály szinten semmit nem kellett szervezni mert se ünnepségek se kirándulás, se semmi nem volt egyik iskolában sem. Nyugodtan lepontozhattok, de szerintem akkor is túlzás ez az ajándék.
2021. jan. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!