Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért baj, hogy hiszek a...

Miért baj, hogy hiszek a horoszkópokban?

Figyelt kérdés
Az osztálytársaim sokat cikiznek miatta. Nem értem, miben más ez mint pl. a kereszténység?
2021. jan. 15. 12:05
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

1: “Még a kereszténységnek van is vajmi értelme, de a horoszkópnak... humbug az egész”

És mivel indoklod az álláspontodat? Mert így csak minden magyarázat nélkül ideböfögtél valamit. Ha írnál hozzá magyarázatot is, hogy miért van vajmi értelme a kereszténységnek és miért humbug a horoszkóp talán hitelességet is nyerne az állításod.


“olyan, mintha egy cigány jósnőnek hinnél, aki a TESCO-ban vásárolt kártyalapokból jósol neked.”


1. Miért pont cigány? Ez elég rasszista.

2. Mi a baj a Tescós kártyalapokkal? Attól, hogy a Tescós, vagy bármelyik más üzletlánc forgalmazza ugyanaz van rajta.


2: Köszönöm, igyekszem nem foglalkozni másokkal.


3: Köszönöm a választ!


4: Bár te sem fűztél hozzá magyarázatot, de teljes mértékben egyetértek. Az a probléma, hogy a bulvárlapokban nem hívők írnak, csak igyekeznek mindenkire illő magyarázatokat adni.


5: Köszönöm a választ. Igaz, nem értek vele egyet, de azért köszönöm, hogy rászántad az időt.


6: Köszönöm a választ!


7: Köszönöm a hozzászólást. Annyit hozzáfűznék, hogy nem egészen ez volt a kérdés, de köszönöm, hogy rászántad az időt és örülök, hogy te is az asztrológia pártján állsz.


8: Tisztában vagyok vele, hogy áltudomány. Azonban hogyan döntöd el mi valós és mi nem? A világon nincsen biztos tudás. Nem tudhatod, hogy a világ illúzió-e. Tegyük fel, hogy létezik minden tudó Isten. Hogyan bizonyítja be, hogy ő maga nem egy illúzióban él?


9: Köszönöm a választ!


10: Köszönöm a választ! Nem erőltetem rá senkire, nem is szeretek nekik beszélni róla.

2021. jan. 15. 19:09
 12/12 anonim ***** válasza:

Engem egyáltalán nem zavar, ha hiszel a horoszkópban. A te dolgod, de azért ajánlok egy próbát:

Sok egymást követő napon olvasd el a csillagjegyednek megfelelő horoszkópot.

Lehetőleg mindig ugyan abból a forrásból.

Aztán egyszer olvass el, egy teljesen idegen csillagjegy jóslatát.

Meglepő, de az is rád fog illeni, abban is rengeteg személyre szabott vonást fogsz fölfedezni.

Aztán -ha nem sérül a hiúságod- nézd meg az összest, mind a 12 jegyből tudsz valamit felmutatni ami "csak a tiéd".

Na akkor hogy is van ez? :)

Na akkor hogy is van ez?

2021. jan. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!