Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj ha előítéletes vagyok az...

Baj ha előítéletes vagyok az olyan emberekkel, akik hisznek a horoszkópokban?

Figyelt kérdés

Találkoztam egy tök rendes lánnyal, és eléggé lecsökkent a vonzalmam, mióta tudom, hogy hisz a horoszkópokban.


Abban hisz, hogy a 63 éves kisnyugdíjas Juli néni a születési hónapja alapján tudja, hogy mi lesz vele jövőhéten,

de ezzel ellentétben a kormánypropagandán meg már átlát.


Szóval nem értem, hogy ha valaki tök értelmes, akkor hogy tud egy ennyire egyértelműen bullshit dologban hinni.


Miért?


2018. szept. 23. 12:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Horoszkó pok létezik... ausztrália őshonos
2018. szept. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem hagyd ott. Az összes pénzedet javasasszonyokra költi majd. Ezt te sem akarhatod. :D


Én betiltanám az összes ilyen hülyeséget. A vallástól kezdve a mindenféle misztikus hókuszpókuszokon át a jósokig. Tudod te, mennyivel szebb hely lenne a világ?

2018. szept. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem minden előítélet káros az emberre magára és közvetve, aki ellen előítéletes. Miért? Mert akadály a megismerésben.

A horoszkóp nem azt jelenti, amit írsz Juli nénével kapcsolatban.

A királyok nem véletlenül tartottak asztrológusokat. Bizonyos konstellációkból vontak le következtetéseket, és aszerint tanácsoltak pl mikor induljon az ellenség elleni támadás. Valószínű nem azt mondták a példában" akkor 100% a győzelem " - hanem hogy szerencsésebb akkor indítani. A csatát meg lehet, hogy elvesztették. Juli néni holnapja nagy mértékben függ a néni mai napi cselekedeteitől.


Szóval, ha tetszik neked a lány, udvarolj neki, és járjatok, és akkor megismeritek egymást.

2018. szept. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

Nem baj, én sem kezdek soha ilyen nőkkel.

Ami mondjuk eléggé lecsökkenti a kínálatot, mert a legtöbbjük sajnos nem túl értelmes...

2018. szept. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi a horoszkópod? Lehet ő is előítéletes veled, mert nem passzol az övéhez. 😄
2018. szept. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Én is elítélem őket. Aki egy full ismeretlen ember/író kitatált, humbuk szövegelését bekajálja az nekem nem gyere be.. értelmes ember ilyenben nem hisz. Van abban valami, amit a hármas mond. Csak az a gond, hogy ma a többség, akik horoszkóppal foglalkoznak, azt se tudják hol vagy mi az a göncölszekér, nem hogy a csillagok állását tudják figyelni.. 99 százalékban humbuk az egész. EzoTV kategória. Népbutítás. És aki ezt bekajálja. Az nekem nem kell. Mert egy ilyen egyszerű, teljesen átlátszó dologban sem tud ésszerűen gondolkozni. Ilyen emberre miért bíznék bármit is? Minek jöjjek össze vele? Lehet azt mondja a horoszkópja, hogy probléma van a kapcsolatunkban és elkezd velem veszekedni.. teljesen feleslegesen. Ilyen idióta ember kinek kell? Hát senkinek.

Itt egy példa. Hármasban elmentünk strandolni (bátyám, a barátnője meg én). Màr nem tudom min de a bátyám barátnője fentakadt, elkezdett hisztizni, hogy de ez meg az.. és akkor így össze néztünk bátyámmal.. mondom neki, basszus ezt az idióta újságból szedte (szarás közben olvastam otthon) és bátyám is ugyan ezt mondta, hogy tuti onnan szedte mert ő is olvasta :D és érted, egy idióta újság miatt, amit valami full ismeretlen gyökér írt, elkezdett velünk vitatkozni a csaj. Wtf?! Most pontosan nem tudom mi volt már mert évekkel ezelőtt volt de ez azért megmaradt.. azóta se nézem sokra a csajt.. ostoba lány :D


Szóval kérdező szerintem nem baj ha előítéletes vagy. Bizonyos pontig azért próbáld meg elfogadni de ha azt veszed észre, hogy túlságosan is a horoszkópokra hagyatkozik, kb az irányítja minden döntését akkor hagyd a francba.


És tudjátok mi a legjobb? GyK rá a példa. Amikor valaki horoszkóp alapján válogatja meg a párját :D szánalmas.. nem jön össze valakivel, mert az halak vagy skorpió stb és a horoszkópjuk szerint nem illenek össze. Igen van ilyen. Tessék csak meglesni itt a GYK horoszkóp szekcióját. Tele van idiótákkal.


Le lehet pontozni de ettől nekem nem lesz rosszabb, a véleményem mellett meg a végsőkig kitartok ebben a témában. Ennyi erővel a jézuskában is lehetne hinni. Isten az más téma, de az is megérne egy misét.

2018. szept. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hármasnak igaza van részben?


Királyokkal érvelsz? Akik lecsapolták a vérüket, hátha attól kigyógyulnak az influenzából?


Szerinted hány vezető hisz ilyen sületlenségekben manapság? vagy az elmúlt 100 évben is akár?


A csillagok állásának semmi köze nincs az emberi sorshoz.

Az egyetlen égitest, ami az állásával befolyásolhatja az embert, az a Hold, és az is csak alapvető formákban, mint például a gravitációjával.


De az, hogy egy ember által összekötögetett ponthalmaz bármit is jelent? Hülyeség.

2018. szept. 23. 14:08
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

7 bocsánat,3-as vagyok, arra reagáltam, hogy egy "tök rendes lánnyal " foglalkozol - szerintem nem nagy ügy, hogy a "hisz a horoszkópban" - vesd egybe egy "tök nem rendes lánnyal", aki tudományos fokozatokat ér el - és közben egy patkánylelkű némber. Kivel akarsz sétálni, ölelkezni, családot alapítani? Hm?

Azt mondtam:

járjatok és ismerjétek meg egymást!

2018. szept. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát, de nem rossz úgy kapcsolatba kezdeni, hogy amiben ő hisz, az nálam hibának számít?


Szóval ez nem olyan, mintha valaki makacs, rossz valamiben, vagy bármi, és ezt neked el kell fogadnod.

Hanem amiben ő hisz, az neked nem ér semmit.

2018. szept. 23. 15:59
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem: nem, mondd el, te nem hiszed el a horoszkópot.

Emberek vagyunk, vannak hibáink, neki is, nekem is, neked is.

Ismerek boldog családokat, ahol a két szülő különböző vallású, másban hisz, más pártra szavaz, más ételt szeret, más könyvet olvas, de szeretik, elfogadják egymást és a gyerekeiket szeretettel nevelik. Csak azt mondom, ha szimpatikus, ismerjétek meg egymást. A legkisebb éket ez veri, hogy "hisz a horoszkópban" - lehet, hogy már közben rájött, nem is "hisz a horoszkópban".

2018. szept. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!