Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárnak joga van facebook...

Tanárnak joga van facebook csoportba kitenni az egész osztály (adott tárgy) összes félévi jegyét névhez kötve? Nem erről szólna a GDPR?

Figyelt kérdés

Ugye ez személyes adat lenne, ami az illetők előzetes hozzájárulásához kötött. Csak úgy kitenni ráadásul névvel-nem csöppet jogsértő ez?

Mert még ha kódneveket adott volna amit csak az illető tud (pl kismadár-ki tudja ki van mögötte csak az aki ezt választotta...)

de így névvel publikusan-ki hatalmazta őt erre fel?

Mondjuk kemény 1 napot volt kinn, mert jeleztem a facebooknak és azonnal törölték + a tanárt magát is bannolták most már se ezt se semmi mást nem tud kitenni.

De azért nem értem mit képzelnek az ilyenek.


2021. jan. 24. 11:50
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
62%

De azért nem érdekes, hogy ilyen baromságokra mindig a bukás szélén álló diákok pazarolják az időt...? Ahelyett, hogy addig is megtanulnák a leckét! :-DDD


Én még jótanuló gyerektől soha nem hallottam, hogy meg akarná tiltani, hogy az ötös dolgozatát vele összefüggésbe hozzák... :)))

2021. jan. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 Micimacko67 ***** válasza:
84%
Hogy szólithatunk? Ketteske vagy hármaska esetleg ötöske?
2021. jan. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
89%

Na látom, a kérdező kiírt egy újabb kérdést is...


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak..

2021. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
100%
Az osztálytermekben nálunk úgy volt az egyik iskolában, aiva jártam, hogy a tanár ment névsorrendben és mondta, hogy aki nem szeretné, hogy mondja a jegyét, az szóljon, amikor a nevéhez ér.
2021. jan. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
87%

Most nem azért, de egy jelenléti oktatásnál mindenki pontosan be tudja saccolni, hogy az egész osztály előtt felelő diák milyen jegyet kap. Mindenki látja, hogy makog-vörösödik- hebeg-habog, vagy pedig magabiztosan előadja a kérdezett anyagot..

Na mindegy, lapozzunk!

2021. jan. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
76%

Elvileg nem teheti meg, de szerintem ez tiszta hülyeség.


Tavaly a német tanárnőnk elküldte az osztálychatünkbe, hogy kit milyen jegyre akar lezárni, hogy akinek nem tetszik, jelezze hogy javítson. Én annyi likeot chatbe küldött képen még nem láttam... Mindenki nyomott rá egyet, mert már mindegy volt hogy hogy, csak zárjon már le.

Ugyanez volt az angollal.

2021. jan. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
68%

Gondolom a kérdező játszotta a fejét az okos tanulók előtt aztán pikkpakk 1-est írt, most meg úgy akar utána tenni, mintha azt is az egyik osztálytársa kapta volna :D


Nálunk ilyen hülyeséggel senki se foglalkozott, mindenkinek ott volt a dolgozata az asztalán, a padtárs látta a jegyünket, így értelmetlen lett volna más jeggyel menőzni, mellesleg senkit se érdekelt, ja de! kb 1 percig max. Félévkor meg szintén kiderült, hogy ki hanyasra áll, mert az osztály előtt beszélte meg a tanár a tanulók jegyeit egyenként.

2021. jan. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
75%
Különben ez a GDPR oda fajult már, hogy képtelenség dolgozni a világban. Semmit sem csinálhatsz, csak akkor ha te vagy Zuckerberg és mögötted ár 100 gazdag ügyvéd, ami kiment bármi alól. De te mint kisember, jelenleg a tanár, megszívod mint a bot, mert nincs pénzed védekezni. Ez a mai világ, ilyenné tettük. Vagyis a sakál jogászok.
2021. febr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!