Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ki hogyan reagálna, mit tenne...

Ki hogyan reagálna, mit tenne ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Elsős egyetemista vagyok, és benne vagyok a facebookos csoportunkban a szaktársaimmal együtt. Van egy csoporttársam, aki folyamatosan olyan kérdéseket ír ki a csoportba, amikre két kattintással meg lehet találni a választ a neten. Pl. "Mi az a NEK-azonosító?" "Mi az a chondrocyta?" "Hogyan kell jelentkezni a vizsgára?"

Minden héten vagy 3 ilyen kérdés jön, ami kezd zavarni engem és másokat is. Egyszer felbosszantottam magam, és odaírtam neki kommentben, hogy "Miért nem írod be a Google-ba? Az első találat a válasz.", de végül azonnal kitöröltem, mert nem akartam bunkó lenni. Hogyan lehet szépen, udvariasan megmondani neki, hogy ne spam-elje tele a csoportot, hogy ne legyen sértődés belőle?



2021. jan. 25. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Nem a te dolgod, hanem a moderátoré. Neki írhatsz esetleg.
2021. jan. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ha kiírod, a többiek is írják utánad. Senki nem akar bunkó lenni... elsőnek. Velem mindig ez volt, főleg élőben, hogy ha nem tetszett valami, akkor leszartam, ki mit gondol, elmondtam. És utána többen felbátorodtak, és egyetértettek.
2021. jan. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Finoman - nem sértően-nem bántóan - célozni arra, hogy kiírás előtt próbáljon keresővel tuánakeresni az adott témának.

Példaként írhatod a hivatkozást is, amit keresővel megtalálhatott volna, ha rákeres.

2021. jan. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Azt hiszem, tényleg be kéne keményíteni egy kicsit, hátha úgy észreveszi magát. Egyszer egyébként privát üzenetben is rámírt, hogy segítsek neki (szintén egy olyan dologban, amit pár kattintással meg lehet találni), erre pedig azt írtam, hogy "(...) - én ezt találtam róla a neten." Tehát próbáltam célozgatni is, de nem maradt abba a dolog. Ha még egyszer előfordul, akkor határozottabb leszek, hátha beválik.
2021. jan. 25. 10:46
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam hasonló esetben, de sajnos a célozgatás nem vált be, mert vagy nem értette, vagy nem akarta felfogni.. Szóval én is azt mondanám, hogy tisztelettudóan, nem leereszkedőn meg kell neki mondani, de konkrétan, hogy mi a gond. Egy valaki elsőnek megírja, utána többen szinte biztos, hogy csatlakozni fognak és jelzik, hogy szerintük is így van.
2021. jan. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!