Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ez manipuláció?...

Szerintetek ez manipuláció? Hogyan reagálnátok az adott helyzetben?

Figyelt kérdés
Egy "barátnőről" van szó,akinek sok cinikus húzása volt velem szemben.Meg olyan,hogy tiszteletadás az nála fogalom.Ami miatt "hiányol"az a lelke kiüresítése.Amióta eltávolodtam azóta voltak időnként olyan üzeneztei,hogy hiányol,jó lenne beszélgetni.Azelőtt sose érdekelte,hogy vagyok,inkább abból a kérdésből kifolyólag szeretett rátérni arra,hogy vele mi van.Ez az 5-6év alatt a születésnapomat se volt képes mindig megjegyezni,meg alapinformációkat se tud rólam.Ma írt egy üznetet ismeretelen számról,szép vasárnapot kivánt kérdezte,hogy vagyok, mi ujság,hogy haladok a vizsgáimmal.Mikor lenne kedvem meginn vele egy kávét vagy teát.A stílusból ítélve tudom,hogy ő írt.Meg hajlamos is a rejtett alattomosságra.A kiváltó oka,hogy írt gondolom a mai prédikáció a templomban amiben a pap arról beszélt,hogy sokan nem tudják fejből a másik ember telefonszámát se,meg hasonló dolgokat ecsetelt az emberi kapcslatokról.Ezt manipulálásnak érzem az illető"barátnő"részéről.Meg ezt most még be is csomagolta szépen,hogy megpróbáljon lelkiismeretfurdalást okozni.Nem írtam még vissza vagy visszaírok úgy mintha tudnám ki írt vagy nem is írok semmit.Ez az utóbbi a valószínűbb.Ti mit tennétek?

2017. dec. 10. 14:48
 1/2 anonim válasza:

Ha tényleg csak arra kellettél neki, hogy kiürítse a lelkét, szerintem nem keresne.

Ha viszont te úgy érzed, hogy ennek a barátságnak nincs értelme, akkor igazság szerint bármit mondanék/írnék nem változtatna a véleményeden.

Ha megfogadsz tőlem egy tanácsot, én tennék egy próbát. Az őszinteség lehet, hogy fáj, de nem árt, főleg egy barátságban.

Elhívnám kávézni, teázni és elmondanám neki nyíltan, hogy hogyan érzem magam. Tehát esetetekben, hogy nem érzed magad egyenrangúnak, hogy egyoldalúnak érzed a barátságotokat. Ebből kifolyólag, már rajta áll, hogy ő szeretné e megmenteni ezt a barátságot, vagy nem.

Ám ha úgy érzed belül, hogy menthetetlen a dolog, akkor írd meg neki azt, hogy miért menthetetlen, mert így a tiszta.

2017. dec. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást!Nem igazán akarom folytatni,engem ez az egész lefáraszt.Esetleg egy sablonosabb szinten.Meg mindig voltak neki beszólogatásai,engem az zavar.Nem érzem őszintének,nincs bizalmam benne.Pl.amikor a tavaszban volt nálam egy másik közös barátnővel,megkérdezte van-e benti wc-nk pedig nem először volt nálam.Egész idő alatt hátat fordított nekem úgy beszélt a másik személlyel.A születésnapomra nem irt,játék felkérésket küldözgetett aznap,amit egyébként nem szokott.Úgy érzem nem tévedtem vele akáthányszor megadtam neki az alaptiszetelet nem azt kaptam vissza.Számomra ez az egész érdektelenné vált.
2017. dec. 12. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!