Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Már év eleje óta van egy...

Már év eleje óta van egy tanárom akivel nagyon szeretnék jóba lenni, szimpatizálni. Beszélgetni szeretnék vele, de ő elég nehezen kérdez felőlem. Nincsenek témáim amivel kezdeményezhetnék. Valami tipp vagy tanács, hogy mit tegyek?

Figyelt kérdés

#Beszélgetni szeretnék
2021. febr. 8. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Nincs. Egy értelmes tanár nem kezd ki a diákjaival, kockáztatva ezzel a karrierjét.
2021. febr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én voltam jóban általános iskolában és gimnáziumban is tanárral, de általában kölcsönös volt. Sokakat mondjuk kicsi koromtól ismertem, azért voltak mások velem. Általános iskolában meg azzal a tanárral lettem jóba, aki versenyekre készített sokszor. Nem voltam a kis kedvence, de jóban voltunk.

Egyetemen annyira közeli kapcsolat nem volt oktatókkal, csak egy könyvtárossal, mert gyakran mentem a könyvtárba és könnyen jöttek a témák. Eleve a könyv, olvasás, tanulás elindít egy beszélgetést.

Khm, meg az egyik tanárommal összejöttem és 4 éve a párom, de az csak akkor kezdődött, mikor már nem tanított és kölcsönös volt.


Az sem mindegy, hogy gimnázium vagy egyetem. Egyetemen jóval könnyebb, ott kisebb általában a korkülönbség is és tulajdonképpen később akár kollégák is lehettek. Egy karrierjét indító egyetemista és egy tapasztalt személy közt könnyebben indul a barátság, lehet PhD-n a témavezetőd is.


Ettől függetlenül: szerintem tanulással kapcsolatban kérj tőle többször segítséget, meglátod, mennyire vevő erre, de ha nem akar veled beszélgetni, hanyagold.

2021. febr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Azt nem írtam, de amikről kommenteltem, azokat barátság céljából gondoltam. Kikezdeni vele úgy, hogy még tanít, pláne ha gimis vagy, nem etikus.
2021. febr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Börtönbe akarod juttatni pedofíliáért?
2021. febr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát! Természetesen nem kikezdeni szeretnék vele, csak látom, hogy más diákokkal beszélget, velem meg nagyon nem tud miről, pedig szeretném.

Még egyszer köszönöm a válaszokat :)

2021. febr. 8. 21:55
 6/12 anonim ***** válasza:
Értem én hogy te nem szexuálisan érdeklődsz iránta, de ez akkor is egy olyan dolog amit szerintem nagy butaság erőltetni. Igaz, nekem is volt egy két olyan tanárom gimiben akivel nagyon jó volt a kapcsolatom, olykor lyukas órák alatt a folyosón beszéltem velük egy negyed órát, viszont az számomra elképzelhetetlen hogy aktívan keressem a társaságát egy tanárnak és beszélgessek vele. Még csak előben oké, de online ez nem látom hogy hogy történhetne meg, hiszen azért más a folyosón vagy egy óra végén belebotlani egy tanárba, mint az hogy ráírsz valami olyan témával kapcsolatban aminek semmi köze a tanulmányaidhoz. Ennek ellenére ismertem olyat, aki érettségi után két tanárral még évekig tartotta a kapcsolatot, de konkrétan olyan szinten hogy órákon át telefonáltak és néha még kávézni is elmentek. Arról hogy ez hogy alakult ki ötletem sincs, mint ahogy írtam is ez nekem abszolút nem férne bele, de azért azt gyanítom hogy ehhez kell egy kölcsönös "érdeklődés" a másik iránt, amit így leírni is rossz, még akkor is ha csak barátságról van szó.
2021. febr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Rendben, igazad van. Igyekszem megfogadni a tanácsokat.

Tényleg köszönöm a segítséget

2021. febr. 8. 21:59
 8/12 anonim ***** válasza:

6/7 anonim-hoz lenne egy kérdésem: akkor sem férne bele neked az olyan ("Ennek ellenére ismertem olyat, aki érettségi után két tanárral még évekig tartotta a kapcsolatot, de konkrétan olyan szinten hogy órákon át telefonáltak és néha még kávézni is elmentek.") ha egyetemistáról és egyetemről lenne szó? Tegyük fel, hogy egyetemen diplomát szerez valaki és utána az azt követő pár évben tartja az oktatóval a kapcsolatot, órákon át beszélnek, néha kávéznak.


Csak kíváncsi vagyok a véleményedre. Nekem személy szerint akkor is sok lenne ez ha egyetemista az illető, én is ismertem ilyen volt oktató-volt hallgató kapcsolatot. Engem külső szemlélőként kifejezetten zavart és én úgy voltam vele, hogy ha már nem tanítja, minek akar vele beszélgetni, a volt hallgatót minek érdekli, hogy a tanárral mizu.

Tény, hogy eredetileg PhD-ra akart menni a hallgató, nem vették fel, pedig 2x próbálta, de ennek ellenére nekem ez igazán túlzás.

2021. febr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor nincs semmi tipp? vagy mindenki elítéli? :/
2021. febr. 9. 12:41
 10/12 anonim ***** válasza:

nekem volt olyan hittan tanárom, aki naponta kézenfogva jött a suliba az ott tanuló 17 éves azonos nemű diákjával, és szünetben együtt mentek a büfébe ahol a tanár megkérdezte: mit vegyek neked kincsem?


mindenki látta mindenki tudott róla.

a fiú azzal kérkedett de szó szerint kérkedett, hogy a tanár (40 feletti potrohos egyedül élő .... alak) az ő szeretője.

mindenki tudott róla.



a diák leérettségizett, a tanár azóta is ott van, most egy újabb fiúcskát "futtat", a régi már azóta 20 éves is elmúlt, már öregecske neki.

2021. febr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!