Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok, tanítók, óvodapedagóg...

Tanárok, tanítók, óvodapedagógusok, pedagógusok mit szóltok ehhez? Lesz ez a helyzet valaha jobb?

Figyelt kérdés
[link]
2021. febr. 17. 14:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
5%
Feleségem pedagógus. Én korrektnek tartom a fizetését. Jó darabig kb. ennyit kerestem én is, és nekünk nem fogyott el hónap közepére. Két kisgyerekkel is nemhogy megéltünk belőle, de félre tudtunk tenni. Úgyhogy számomra nevetséges ez a tanító, mert csak azt mutatja meg magáról, mennyire nem bírja beosztani a pénzt.
2021. febr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
Évek óta pedagógushiány van, ezzel tisztában van mindenki, mégse emelik élhető szintre a fizetéseket, egyre jobban megkötik a tanárok kezét, és nem csinálnak semmit, hogy vonzóbbá tegyék ezt a szakmát. Maximum akkor lesz változás, ha kormányváltás lesz, és olyanok fogják vezetni az országot, akiket tényleg érdekel az oktatás és a fiatalok, meg úgy általánosságban a köznép. A jelenlegi vezetést ezek a dolgok nem érdeklik, ők csak az emberek közötti gyűlöletet próbálják fenntartani.
2021. febr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

"Feleségem pedagógus. Én korrektnek tartom a fizetését."


Persze az is számít, hogy mióta van a pályán.


[link]


Szerintem siralmas.

2021. febr. 17. 16:08
 4/27 anonim ***** válasza:
83%

Egyetemi végzettséggel két éve tanítok középiskolában, nettó 160 ezret keresek. A másfél szobás budapesti panel bérleti díja 140 ezer (itt még olcsónak is számít ez) rezsi nélkül. Adjátok hozzá a rezsit és a BKV bérletet. Nem ettem, nem vásároltam és máris mínuszban vagyok.

Szerencsére nem egyedül élek, így én is tudok félretenni. Viszont ha egyedülálló lennék, élhetnék szobatársakkal/lakótársakkal tanárként 6 év egyetemmel a hátam mögött. Szerintem szomorú.

2021. febr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
9%

szintén szólva nehezen tudom őket sajnálni, illetve a lelkiismeretes tanárokat úgy-ahogy sajnálom, de alig látok ilyet.


Mérnöki területen dolgozom, itt van mérhető, látható eredménye a munkáknak, egy tanárnál meg alig van, a magyar oktatási rendszer meg rég megbukott. Ergo annyit keresnek, amennyit megérdemelnek.


Az meg csak halkan teszem hozzá, hogy elég megnézni ezen az oldalon is, milyen színvonalú hozzászólásokat írnak: 90%-uk funkcionális analfabéta, a tanár ügyfeleinkről sem tudnék sok pozitív dolgot mondani.

Kétlem, hogy megállnák a helyüket a versenyszférában, max. árufeltöltőnek lennének alkalmasak.

2021. febr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

5-ös, ezen az oldalon mindenki azt ír magáról, amit akar, egyáltalán nem biztos, hogy aki azt állítja magáról, hogy tanár, az tényleg az is.


Másrészt meg a tanárok se taníthatnak azt, amit akarnak úgy, ahogy akarják. Meg van szabva az alaptanterv, attól nem térhetnek el, akármilyen baromságok is vannak benne (mivel ezt sajnos hozzá nem értő személyek, politikusok állítják össze a saját ízlésüknek/világnézetüknek megfelelően, nem pedig szakértők). Illetve a másik probléma, hogy sok szülő nem foglalkozik a saját gyerekével, azt hiszik, a gyereket nem nekik, hanem a tanárnak kell nevelnie (a nevelés a szülő dolga, a tanár pedig tárgyi tudást és készségeket fejleszt, ez lenne a normális felállás). Sok gyerek neveletlen, szemtelen, képtelen viselkedni, zavar másokat a munkában. Aki amúgy jó tanár lenne, az is nagyon nehezen tud dolgozni ilyen körülmények között.

2021. febr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
22%

Annak ellenére, hogy lepontoztátok GOldmundot, igaza van. Nekem ugyan nem tanáeok voltak a szüleim, de annyi volt kettejük havi bevétele, mint Goldmundéknál a két tanári fizetés. Apukám mérnök.

Kezdő mérnökök se keresnek solat elég sok helyen - az építőiparban nincsenek nagy pénzek - pedig igencsak nehéz egy BME mérnök szakot végigjárni...


Az egy másik probléma, hogy valaki albérletben él és Pesten.

2021. febr. 19. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
62%
Honnan legyen lakása egy pályakezdőnek? Az egyetem melletti munka arra elég, hogy fizesse az aktuális kiadásait. Abból nem lehet lakást venni... Tehát ha nem kap, örököl, akkor nagy eséllyel 24-25 évesen albérletet kell fizetni.
2021. febr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
23%

Mondjuk a pedagógusok teljesen más idősávban dolgoznak, mint a többi ember , sokszor csak heti 3-4 napot kell tanitani és csak pár órát kell megtartani egy nap. Nyáron is szabadok. Nincs még egy olyan munkakör, ahol ilyen keveset kell benn lenni a munkahelyen. Ezzel nem a tanárokat kritizálom, csak ezek a tények. Sok más állás is van, ahol 8 vagy akár 12 óráni kell és ugyanennyit keresnek. A főiskolai, egyetemi tanároknak gyakran több állásuk van... szerintem bármilyen tanító, tanár is megpróbálhat több lábon állni.. Ami még előny náluk, hogy szemben sok állással, amikre 100-an jelentkeznek, náluk mindi lehet munkát találni, sőt lasszóval fogják a tanárokat az iskolákba. Illetve sok elyről rgtön kirúgnak, ha hibázol, a tanárokat senki nem kéri számon (rengeteg egyetemi tanár van úgy a helyén évtizedek óta, ogy rosszul tanit vagy megbuktatja a fél társaságot és a kutya nem kéri rajta számon, teljes autonómiája van az osztályozásban...).


Összességében egy tanár sokkal könnyebben találat másodállást üres idejében, mint aki 8 vagy 12 órában dolgozik, azzal együtt már korrekt fizetés vihet haza.... vegyétek figyelembe, hogy óraszámban keveset kell ledolgozniuk. (igen, tudom, hogy dolgozatot viszont javitaniuk kell, de akkor is..)


Egyébként meg csomó tanárom volt, aki nem csinált semmit a munkahelyén (pl. az egyik rajztanárral vicceket meséltünk minden órán....), mig mások tényleg készülnek az óráikra. Akik lébecolnak tanitás helyett, azokat se szokta senki számon kérni.

2021. febr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
29%

3 : szerintem ha pldának hozunk fel egy általános és középiskolai rajztanárt, akinek alasony az óraszáma és órán nem rajzot tanít, hanem vicceket mesél, akkor kimonodttan sok a fizetése, mert még azt sem érdemli meg...


Az meg, hogy albérletben él valaki Pesten, az egy más téma. Miért nem kerse vidéken állást vagy miért nem gyűjt egy olcsó vidéki házra ? Vidéken 6millióért takaros házat és telket kapsz, Pesten 30-ért .

2021. febr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!