Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért sértődnek meg a tanárok,...

Miért sértődnek meg a tanárok, ha szólva van, hogy hetek óta nem írták be a jegyet az e-naplóba?

Figyelt kérdés
Konkrétan eltelik néha egy-két, akár három hét, nincs beírva, aztán ha szól a diák, akkor megy a sértődés. Miért van ez?
2021. febr. 18. 09:37
 1/9 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
97%

Nem általánosítani szeretnék, de azért sokszor azt látom, pláne az ált. sulis, meg a középsulis tanároknál,-egyetemen már nem annyira, de a legtöbb tanárnak van valami beteges sértődékenysége és hatalommániája :D

Ezt úgy mondom, hogy engem imádtak, meg mindig full színjeles voltam, de attól felismertem: szörnyű állatfaj tud lenni a tanár :D

2021. febr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem a legtöbb tanár egy udvariasan feltett kérdésen nem sértődik meg. Talán ha úgy érzik számonkéri őket a diák, akkor valahol érthető. Te hogyan szoktál rákérdezni?
2021. febr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Főleg az előző rendszerben, masszívan tekintélyelvű körülmények közt szocializálódott embereknél látom ezt a mentalitást, hogy ha van valamicske hatáskörük vagy hatalmuk, azt hiszik, bármit csinálhatnak, amit jólesik. Korrekt, önkritikával is rendelkező tanár ezen nem sértődik meg, hanem elismeri, hogy jogos a kérés és pótolja a hiányosságot.
2021. febr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
nekem egyetemi oktató volt kiakadva azon hogy MIT SÜRGETEM őt mert mertem rákérdezni hogy egy októberben írt beadandó írásbeli jegye január végén a jegybeírási időszak végén mégis miért nincs beírva.... és még ő volt kiakadva...
2021. febr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%

Tényleg nem értitek?

Ez olyan, mint amikor a munkatársad megkérdezi, hogy miért nincs még kész az előző projekt xy része, amire az ő munkája is épül? Azt nem tudja, hogy közben a főnök még rádpakolt 3 másik projektfeladatot is, szóval azt se tudod, melyiket csináld épp.

Ilyenkor néha elszáll az ember agya, főleg, ha aznap hatan kérdezték már ugyanazt.

2021. febr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

#5 vállalkozó lennél, már rég leépült volna az ügyfélköröd. van, hogy az ember megcsúszik vagy túl van terhelve magát. de ha határidőre vállaltál valamit, akkor az a minimum, hogy nem neked áll feljebb, ha a határidő leteltével számon kérnek (akkor meg főleg nem, ha más munkája emiatt kényszerpihenőre kerül).

a tanárok felé sem viccből vannak a határidők, hanem hogy a tanulók teljesítményéről ne x hónap késéssel jöjjön visszajelzés.

2021. febr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
A tanárok vállalkozók? Nem tudtam.
2021. febr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Általában mi megkapjuk a tipikus:,, van más diákom is” választ...
2021. márc. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyolcas


Ugye. Annyi,hogy nekünk is vannak más ,,tanáraink is"

2021. márc. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!