Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A hazudsz szó sértő lehet?

Balu701 kérdése:

A hazudsz szó sértő lehet?

Figyelt kérdés
Ez lenne a kérdésem, ha tudja valaki erre a választ azt megköszönném. Ha én valakire azt mondom hogy hazudsz az sértő másra nézve? Itt gondolok az iskolatárs az iskolatárs beszélgetés közben.
2021. márc. 3. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Hangnem és a szöveg környezet számít. Illetve annak akinek mondod hogy reagálja le.
2021. márc. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Ez egyenesen a gonosztól eredendő szó..ne hsználd!
2021. márc. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen a két ember közti kapcsolat.Ha például barátok, kevésbé sértő,minta egy olyannak mondja,akit nem ismer.
2021. márc. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahigy írték, a két ember személyiségétől és a mondó szándékától függ. De a hazudsz szó általában sértő.
2021. márc. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem sértődnék meg, de én kb semmin nem szoktam. Ha tényleg hazudnék, akkor a szituációtól függően bizonyos mértékben kellemetlen lenne, hogy kiderült, ha meg nem hazudnék, akkor megkérdezném, hogy miért gondolja, hogy hazudok, és mi kéne, hogy higyjen nekem. De egyaltalán nem találnám sértőnek. Sőt én azt gondoltam volna, hogy más is így van vele, de a többiek válaszát látva, el voltam tájolva. Szóval ezentúl vigyáznom kell nekem is, nehogy megbántsak valakit.
2021. márc. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!