Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha nálunk is olyan könnyen...

Ha nálunk is olyan könnyen lehetne fegyverhez jutni, mint amerikában akkor az iskolai bullying miatt itt is lennének iskolai lövöldözések?

Figyelt kérdés

2021. márc. 12. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Itt az első héten majdnem az egész ország halott lenne
2021. márc. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Garantáltan lennének, mondjuk ha csak a ge-c.ikket lőnék le akkor nem lenne gond, értük nem kár.
2021. márc. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Igen. Egy jó darabig én is bullying áldozata voltam és nem egyszer elképzéltem, ahogy egy "szép napon" besétálok az osztályba és szitává lövöm az egész bandát (amilyen depressziós és bosszúvágyó voltam akkor, talán tényleg meg is tettem volna, ha erre lett volna lehetőségem). Aztán felnőttem, lettek normális barátaim, értékrendem, rengeteget csiszolódott a személyiségem és ma már csak nevetve és szánokozva gondolok vissza rá, hogy mekkora kis hülye voltam. Van egy olyan érzésem, hogy elég sokan elmondhatnak magukról hasonló történetet ebben az országban. 28F
2021. márc. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Segítsen már valaki :D


Volt egy ilyen film is, hogy évente 1x vagy hogy szabadon lehetett lövöldözni... Mi a címe? :D


OFF

2021. márc. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
#4: The Purge.
2021. márc. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

4. a bűn éjszakája.

Amúgy igen, én közép iskolában kaptam elég sokat, bullyng volt azért mert alacsony, kocka gyerek voltam aki még barna bőrű is, pedig nem vagyok C-type. Kb minden nap fusztráltan mentem be az iskolába, mert féltem, hogy mivel fognak belém kötni. Azóta lediplomáztam, egyetemen sokkal elfogadóbbak az emberek, egy bizonyos értelem felet már nem ítéltek el. 16 évesen én is meggondoltam volna, hogy lemészárlom az osztály társaimat, de nem vagyok egy agresszív pszichopata szóval a józan ész miatt nem tettem volna.

Ha legálisan lehetne fegyverhez juttni, akkor pont a bolondok lövöldöznének és a C-typek.

2021. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
94%

Előszőr is, aki nagyon akar, az könnyen tud szerezni magának lőfegyvert. Már darknetről is lehet venni pár kattintásra, bár nem olcsó mulatság.


Másodszor, az Egyesült Államok 328.2 milliós lakosságára vetítve 2009 óta 1379 ember halt meg tömeges lövöldözés közben (és ebben benne van minden, nem csak az iskolai lövöldözések). Ez évente átlagosan 12 fő. Arányosan nézve nálunk ez évente ~0,35 fő lenne.


Harmadszor, az Egyesült Államokban nagyon régóta fennálló ,,tradíció" a fegyvertartás. Nálunk az ára és egyéb okok miatt valószínűleg nem lenne annyira elterjedve, még akkor sem ha hasonlóan könnyű szabályozás lenne, mint ott. Ebből fakadóan, kevesebb háztartásban lenne lőfegyver, ergo kevesebb nebuló kattanhatna be, és vihetné be a stukkert a suliba.


Végül, de nem utolsósorban kés vásárlása és birtoklása teljesen legális, mégse hallunk folyamatosan iskolai késelésekről.

2021. márc. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nem. Megfelelő szabályozás mellett nem.


1.: Szlovákiában sincs, pedig ott minden 33. emberre jut egy legális fegyver.

2.: Kés, balta, sav, vascső, boxer, ...most is van, mégsem látom a tömeggyilkosságokat a sulikban.

2021. márc. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#2 Csak sajnos a hülye bullyngolók vannak többségbe, azt kihalna a fél ország.
2022. szept. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!