Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kötelezhet egy tanár arra,...

Kötelezhet egy tanár arra, hogy hétvégén a tanulással foglalkozzak? márc 12. este adta ki a feladatot, amit márc 15 éjfélkor kellett leadni

Figyelt kérdés
2021. márc. 16. 08:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Persze, miért ne? Hétvégén is ugyanúgy diák vagy mint hétköznap...
2021. márc. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem szeretnél hétvégén ezzel foglalkozni, megcsinálhattad volna még 12-én. Amúgy igen, adhat ki leckét hétvégére.
2021. márc. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Itt nem azzal van baj, hogy hétvégén kellett a feladatot megoldani, hanem hogy péntek este adta fel és hosszú hétvége utolsó napjának végéig kellett beadni. Szerintem ez nem épp korrekt.

Ha péntek délelőtt adja fel, és kedd reggel nyolcig kellett volna leadni, az szerintem már rendben lenne. Időd nem lett volna rá több, de legalább jelzésértékű lett volna.


Mondjuk ha ilyet csinál, hogy éjfélig van leadási határidő, akkor tőle meg simán elvárható, hogy másnap délelőtt tízig kijavítsa.

2021. márc. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
A házi feladat már csak ilyen, amit pénteken kapsz, azt hétvégén kell megcsinálni.
2021. márc. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%
Alsó tagozatban még elfogadható ez az érvelés, de 10 éves felett már megmosolyogtat a kérdésed.
2021. márc. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

A házirendet kell megnézni, mit ír az ügyben. A mi sulinkban nem lett volna elfogadható így adni fel házit, sőt az egyetemen sem.


Normális tanár egyébként is tudja, hogy az embereknek pihenésre is szüksége van, sőt, a tanultak akkor mélyülnek el, mikor éppen nem azzal foglalkozol.


Az egyetlen probléma az, hogy ez az egész már múlt időben van. Hacsak nem arról van szó, hogy te egész péntek délutántól hétfő estig a nagymamádnál vágtál disznót és csak ma reggel láttad a kiadott és már lejárt feladatot, akkor nem utólag kéne panaszkodni. Hanem rögtön a feladat kiadásakor szólni a tanárnak, hogy ez így nincs rendben, te nem szeretnél a szabadnapon tanulással foglalkozni, legyen szíves egy nappal megtoldani a határidőt. Aztán ha ezt nem fogadja el, akkor lehet panaszt tenni az igazgatónál (egyetemen a HK-hoz fordulni) stb.

2021. márc. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem gáz. Van egy órarend, azt tessék betartani. Adja fel órán, aztán leadási határidő legyen a következő óra. Éjféli határidő nettó szopatás, úgyse akkor kezdi javítani, akkor meg mire jó?
2021. márc. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Ez kicsit olyan,mint nemrég volt egy olyan kérdés,hogy köteles vagyok-e vasárnap este megnéznem a freemailes magán email címem,hogy tudjam,hétfőn mégis be kell mennem dolgozni.

Ettől függetlenül természetesen adhat hétvégére házit,de úgy lett volna korrekt,ha pénteken,"suliidőben" jelzi.

2021. márc. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, hétköznap is úgy adnak fel házi feladatot, hogy másnapra kell megcsinálni... ERgo a szabadidődben....
2021. márc. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Tanár vagyok. Adhat, de szerintem ez így bunkóság. Úgy lenne a korrekt, ha addig lenne időd az elkészítésére, amíg lenne az adott tárgyból órád. Egyébként én pl. figyelek arra, hogy a háromnapos hétvégéken vagy szünetekben legyen egy kis szusszanásuk a diákoknak is, de nem mindenki veszi ezt figyelembe.
2021. márc. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!