Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen szakdolgozatot nem...

Egyetemen szakdolgozatot nem harmadévesen kell írni? Vannak csoporttársaim akik másodévesen arról beszélnek, hogy milyen témákat választottak szakdolgozathoz, de én nem tudok erről semmit.

Figyelt kérdés

2021. márc. 22. 13:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk már másodévben voltak szakdolgozat-előkészítő tárgyak, ami önálló kutatást tartalmazott és ideális esetben ezt vihette tovább valaki szakdolgozatnak.
2021. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én ilyesmit nem vettem fel, csak a tantervi tárgyakat
2021. márc. 22. 13:32
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Attól még hogy később adja le az ember a szakdolgozatát, ártani nem árt, ha előre rákészül.
2021. márc. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk ezek kötelező, tantervi tárgyak voltak. De ha a ti tanrendetekben nincs ilyen, akkor az lehet, amit a 3. írt, hogy jobbnak látták korábban hozzákezdeni. De te sem vagy lekésve semmiről.
2021. márc. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Ez egyetemi szakonként változó. Van ahol 3 félév van a diploma megírására, van ahol csak 2 félév. Illetve olyan is van, ahol előtte kell már kutatást végezni, amit vihetsz tovább diptervként is. Illetve sokan készülnek TDK-ra is, ők általában korábban szokták elkezdeni a témát, van aki már másodévesen belefog.
2021. márc. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Mi anno utolsó félévben írtuk, azaz 7. félévben. 6. félév legvégén választottunk témát, konzulenst.
2021. márc. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk másodévben voltak olyan tárgyak, amik esetleg felkészítenek a szakdolgozatírásra (témákat érint, de hivatalosan tantervi tárgyak voltak csak), azonban a hivatalos szakdolgozat előkészítő az csak harmadik év első szemeszterében kezdődött, abban a félévben kellett leadni a szakdolgozat címét is.

Én is gondolkoztam már másodévesen azon, hogy miről is írjak, mi lenne a legjobb téma, előre ki is választottam a témavezetőmet, aki segített is kiválasztani a témát, nem árt előre gondolkozni.

2021. márc. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is érdemes már korábban gondolkozni a témán, így nem ér váratlanul, amikor eléd tolják a papírt, hogy leszel szíves beadni a tervezett címet, esetleg vázlatos tartalmat.

Én 3 szakot végeztem el, mindenhol az utolsó félévben kellett diplomamunkát leadni, azonban azok bajban voltak, akik az utolsó pillanatban álmodták meg miből is írjanak. Én utolsó félév elejére már mindig tudtam, akkor le is kellett adni minden esetben a témát, de így is elúsztam kétszer és határidő utáni határidőre sikerült leadnom december végén, január elején a diplomamunkámat.

Műszaki végzettségeim vannak, nálunk azért ritka volt, ha valaki már 2-3 félévvel korábban tudta, hogy miből fog írni. Ha tudta, akkor valami iránt nagyon elkötelezett volt, a gyakorlati helyén kapott ötletet, TDK-zott, stb. Általánosságban viszont mindenki az adott félévet próbálta leküzdeni és örült, ha eljutott a szakdolgozati félévig. :D

2021. márc. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Metionin ***** válasza:
86%
Szakfüggő, attól függ hogy mi kell a szakdogához. Kísérletes szakdogához már kell előtte egy vagy fél évet dolgozni laborban és annak az eredményeiből lesz a szakdoga. Ha irodalomfeldolgozásos, akkor elég utolsó félévben. 2 kísérletes szakdogát írtam, az egyiknél fél év, a másiknál másfél év labormunka kellett, tehát már ennyivel hamarabb meg voltak hirdetve a témák és jelentkezni kellett rájuk, de BTK-n meg fél évvel előtte elég volt jelentkezni és önállóan is lehetett témát választani csak el kellett fogadtatni.
2021. márc. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szakfuggo..nalunk kísérletes kellett, arra kell idő. Főleg ha be akarod dolgozni magad későbbre.

Irodalmazásnál vagy kérdőíves dolgoknál el tudom képzelni hogy elég később belekezdeni.

2021. márc. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!