Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Végzősök, ebben a helyzetben...

Végzősök, ebben a helyzetben mennyire izgultok az érettségi miatt?

Figyelt kérdés

Én még 2018-ban érettségiztem, de mivel vizsga helyzetekben eléggé izgulós vagyok ezért eléggé rá voltam görcsölve. Ti pedig több, mint fél éve online vagytok..hogy viselitek?

Én tuti kikészültem volna már ebben a helyzetben..



2021. ápr. 1. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Én nem készülök (2014ben érettségiztem) de van több rokon aki tavaly, illetve idén fog.


Hidd el kb ugyanaz.


Van köztük "link csak legyen meg a kettes" illetve nagyon jó tanuló is.

2021. ápr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Én nem érettségire készülök, hanem okj komplex vizsgára, ami elmaradt március elején (pár nappal a vizsga előtt tudtuk meg).

Április közepére tették az új vizsgaidőpontot, de sokan attól tartunk, hogy ez is el fog maradni.

Gondolhatod, milyen lehet ebben a bizonytalanságban tanulni...

2021. ápr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Leszarom.
2021. ápr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Semennyire. Az elmúlt években tisztességesen tanultam és a tanáraim is szeretnek.

A szakmai cuccokat vágom, csak fejben össze kell szednem, hogyha vmelyik tételt húzom akkor még miket kell mondani hozzá (eléggé összefüggőek).

Magyarból mindig jó voltam, szeretek a tanár hasába lyukat beszélni.

Németből nagyon jó tanáraim voltak, rengeteg mindent megtettem a tudásomért. Egyszerűen a 11 év tanulás után csak úgy tudok hozzáállni, hogy nekem a jó nyelv érettségi jár.

Maximum a töritől félek, soha nem láttam át komolexebben a dolgokat.

Mateknál meg megtanultam használni a függvény táblázatot.

2021. ápr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Én inkább amiatt idegeskedem most, hogy az idióta petíciók miatt el ne maradjon a szóbeli, vagy netán az egész érettségi. Egy elég erős gimibe járok, mondhatni versenyistállóba, tanultam, készültem tisztességesen az online órákra is, erre most kitalálják néhànyan, hogy maradjon el, és kapjuk a jegyeket megajánlva. Persze... Így majd az kerül hátrányba, aki erősebb gimiből jön és tisztességesen tanult, csak a dolgozatok sokkal nehezebbek, így becsúszott néha egy négyes vagy hármas is. Még a gyengébb gimisek, akik mindenre ötöst kaptak de kevesebb tudással, majd besétálhatnak az egyetemre.

Az egyetlen, ami miatt tiszta ideg vagyok, az az, hogy el ne maradjon az érettségi.

2021. ápr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj utolsó. Bármi lesz, el kell fogadnunk. Én városban jobb gimibe járok, mi nem kapunk potyára jegyeket. A konzultációs órákon végig iratnak velünk és online otthonról nincsenek dogák. Viszont az anyagot sem kapjuk meg rendesen. Szóval akármi is lesz, valaki mindig igazságtalannak fogja érezni.

Én félek, emelt biosztól tartok a legjobban. De azért a matekban sem vagytok túl biztos, sajnos a tanárunk cseszik az egészre és nem haladunk vele. Szóval ez a hónap nekem még a matekozásról fog szólni. A nyelvtől nem tartok, a magyartól sem, észnél kell lenni. Ami talán még nehéz lehet, az a töriben az esszé. Amúgy a bizonytalanság miatt vagyok stresszes, jó lenne tudni, hogy járunk-e még suliba és mi lesz az érettségi sorsa.

Az érettségiről, az írásbeli biztos meg lesz tartva. A szóbelit én fakultatívan tartanám, hogy aki javítani szeretne az tudjon.

2021. ápr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
96%

Én nagyon szélsőséges nézeteket képviselek ebben a témában. Úgy vagyok vele, hogyha meg kell írni, akkor csináljuk rendesen, és legyen szóbeli is, hiszen itt meg van adva miből kell felelni. Valamint nagyon bizonytalan vagyok magammal szemben, hogy ebben a helyzetben, hogy valóban, fél éve nem voltam iskolában majd hogyan tudok teljesíten írásbelin. Ha valami esetleg gyengébben sikerülne, szóbelivel fel tudnám hozni..

De engem az az opció sem zavarna, ha jegyek alapján kapnánk, viszont úgy gondolom ilyen nem lesz..

Ami miatt tényleg rengeteget stesszelek a napokban, hogy visszaküldenek az iskolába tizenkilencedikétől, májusban meg érettségizünk. És valaki mondjuk covidos lesz az osztályból, én pedig karanténba kerülök, nem tudom megírni..

Szintén egyetemre készülök, nekem nincs időm októberben érettségizni. Így is ötödévre járok, egyáltalán nem szeretnék még egy évvel később egyetemre menni.

2021. ápr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!