Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mi lesz a 2021-es...

Szerintetek mi lesz a 2021-es érettségivel ebben a koronavírusos helyzetben?

Figyelt kérdés
Megtartják? Vagy csak a szóbelit? Telesen eltörlik? Átteszik más időpontra?

2021. márc. 12. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
A jelenlegi álláspont szerint megtartják a szóbelit és az írásbelit is.
2021. márc. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Megtartva biztosan meg lesz valamilyen formában. Valószínűnek tartom, hogy a szóbelit ugyanúgy el fogják törölni, mint tavaly.

Hacsak nem lesz mindenki beoltva egy hónapon belül, valamilyen csoda folytán.

2021. márc. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem lesz szóbeli és írásbeli is, ahogyan azt hangsúlyozzák nagyon sok helyen.
2021. márc. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy érdekes, hogy elvileg azt mondják lesz szóbeli, viszont jelenleg lassan napi 10 ezer fertőzött van, ez ha leszállóágban lesz addigra, akkor is olyan napi kb. 1-2 ezer fertőzött szerintem lesz még, vagy június elején még olyan 5-600 simán elképzelhető. Tavaly napi 100 fertőzött mellett mondta azt, hogy szóbeli nuku, másfél méter távolság stb stb. Valahogy kicsit fejetlenségnek érzem az egészet. Tavaly 100-nál semmiképp nem gondolkoztak szóbelin májusban, de egyébként október-novemberbe meg már megtartották azt is úgy, hogy akkor már 3-4 ezerhez közelítő esetszámok voltak, és még nem volt vakcina sem, szóval nem értem én az egészet. Készülj úgy, hogy lesz szóbeli, aztán csak bejelentik, ha nem lesz mégsem, remélhetőleg nem előtte két nappal jó szokásukhoz híven.

Amúgy szerintem ma már tart olyan szinten a digitális oktatás, hogy a szóbelit meg lehetne oldani online is, ha magyon akarnák, bár érettséginél ilyen téren elég konzervatívak, pedig nem lenne annyira bonyolult megszervezni.

2021. márc. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszolóval teljesen egyetértek! Még annyival egészíteném ki, hogy nekünk kb. 1,5 év zajlott az online oktatásban, 2 hónapig láthattuk egymást se szalagavató, se szerenád, se bankett, az utolsó gimis évünk otthon telt el. Szerintem sokaknak (legalábbis nekünk) könnyebbség lenne, ha ismét nem lenne szóbeli, főleg úgy, hogy idén sem javult sokkal az oktatás színvonala.
2021. márc. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is eléggé gáz, hogy kötik az ebet a karóhoz, holott most a fiatalabb korosztályt támadja, de júniusban, azok az érettségizők akik már jelentkeztek az oltásra biztosan nem lesznek beoltva...
2021. márc. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"nem lenne annyira bonyolult megszervezni"

A csalást se: pl. valaki beül a felelő íróasztala alá könyvvel a kezében, és halkan felolvassa, amit ő hangosan belemond a mikrofonba...

2021. márc. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!