Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Vajon mennyire fog április...

Vajon mennyire fog április 19. után megszaporodni az iskolai bunyók száma, illetve milyen szintű bullying jöhet még?

Figyelt kérdés
November óta otthon vannak a diákok, a bántalmazók nyilván unatkoztak, hogy a gyengébbeket nem tudták fizikailag bántalmazni, a bántalmazott meg őrült, hogy nyugodt lehet az élete. Most a bántalmazottnak olyan lehet ez, mint ha börtönbe kellene bevonulnia, nem? Lehet még esélye felkészülni a harcra?
2021. ápr. 3. 16:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem ettől függ.. Mindig is lesznek sajnos bántalmazó gennyládák. Rengeteg iskolai bántalmazás van. Ez egy menthetetlen világ, társadalom....
2021. ápr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
Az nem megoldás, hogy megvédi magát?
2021. ápr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
9%
Szét fogok pofozni mindenkit
2021. ápr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én, ha olyan pozícióba lennék, kidolgoznék egy rendszert, amely kiszűrné a bántalmazó egyedeket. Pszichológusok segítségével ki lehetne deríteni, pl. középiskolai felvételi során egyesével elbeszélgetni a diákokkal, és akiben meg lenne a hajlam erre, azt egy elkülönített osztályba rakni, a többi társával, aki pedig ezek után is pattogna, és bántalmazná a társait, nemes egyszerűséggel nem engedném érettségizni.
2021. ápr. 3. 17:04
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát az 1x biztos, hogy akit bántalmaznak annak elég szar lehet visszamenni ennyi idő után...
2021. ápr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#2

Önvédelmi technikák elsajátítása nem egyszerű történet. De ha valaki november óta képezi magát, akkor mostanra lehet egy olyan szinten, ha belép a suliba, legyőzhesse ellenségeit egy 1 v 1 vagy 1 v 2 felállásban. Csak az a baj, hogy a bántalmazott gyerekek fizikailag is gyengébbek, épp azért mernek vele kekeckedni. Én is így voltam kilencedikben meg tizedikben. Sokat szekáltak bántottak, majd tizenegyedik előtti nyáron edzettem, és szeptemberben letudtam a hangadókat győzni, onnantól kezdve nem mertek beszólni, és nyugodtan ki tudtam bírni az érettségiig a helyzetet. De ha olyan felfogású emberekkel álltam volna szemben, lehet évekbe telt volna kiharcolni a tiszteletet.

2021. ápr. 3. 17:09
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

6

Nem kell önvédelmi technika, maga az önvédelem már elegendő. Börtönben sem számít, hogy tudsz-e verekedni. A szándék a lényeg. Ha látják rajtad, hogy nem félsz, akkor nem fognak kötekedni.

2021. ápr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%
Arról nem is beszélve, hogy ez csak egy iskola, nem pedig börtön.
2021. ápr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%
Jópár kommentelő itt tipikus áldozathibáztató ... Azért ne Piroska legyen már a hibás, amiért az a gec. farkas felfalta !!
2021. ápr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#7 gondolom te vagy a #8 is


Szerintem nem feltétlen elég. Jó pár bántalmazó fajtával találkoztam már. Van, aki az első visszaszólásra abba hagyja, de olyan is van, aki ennek hatására még agresszívabb lesz, és gyarlósága miatt belemegy a konfliktusban. Börtönben az első napokban az újoncnak verekedni kell, akkor derül ki, hogy mi lesz bent: köcsög, csicska vagy menő. Az iskolában is első napokban, hetekben derül ki, hogy mi lesz a történet folytatása. Egyébként egy-egy vidéki szakiskola simán egy ugródeszka Tökölre, de már a szakgimnáziumok, sőt néhány gimi is amolyan "börtönnevelde" lesz/lehet a jövőben.


#9

A magyar mentalitásra ez jellemző sajnos.

2021. ápr. 3. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!