Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha a covid miatt...

Mit tegyek, ha a covid miatt kontár "szakember" leszek?

Figyelt kérdés

Okj szakmai vizsgám lesz, gyakorlati és elmeleti (szóbeli) is.

Nem ilyen tipikus "mindenkit átrugdosunk, hagy legyen a söpredéknek is papírja", hanem komoly anyagot kérnek.

Viszont az elmélet rengeteg, a gyakorlat pedig... hát a kovid miatt ínséges volt. Beteg emberekkel fogunk foglalkozni, de még egyet se láttunk.

Gyógymasszőr leszek. Viszont az a suli "okos" terve, hogy május 10.én lehet visszamenni, 20.-án lesz a vizsga, és 9 nap alatt megtanítják a fizioterápia és a wellness masszázs gyakorlatot, és a gyógy gyakorlatot jól elmélyítjük. Hát persze.

Úgy érzem rengeteg a kötelesség, rengeteg az elvárás, de konkrétan a "körülmenyek miatt" (erre hivatkoznak) SEMMI érdemleges oktatást nem kapunk, már ami a szakma lényegi reszét érinti. Természetesen az ápolási gyakorlat, és a pelenkázás- fürdetés mély elmélete megvan.

Fogalmam nincs hogy kell mondjuk egy idős, beteg emberhez hozzányúlni, vagy milyen érzete van egy sorvadt izomnak. Az előző osztály stroke rehabban vett részt. Más iskolákban passzív kimozgatásokat csinálnak covid osztályos betegeken. Mi meg? Egy hónapja nem láttunk gyakorlatot, és érdemben sosem, csak egymáson.

Mit tegyek? Kerdés hogy így egyáltalán átmegyek-e vizsgán....és ha igen, kellek így munkahelyre? Szakmai elbeszélgetésben valószínű "profi" leszek, de ki fog derülni hogy a lényegi szakmai dolgokból (gyakorlat) egy nagy kalap 💩-t nem tudok.

Más is van ilyen helyzetben? Mit lehet tenni?:( Én tenyleg akarok tanulni és tudni, de úgy érzem elveszik előlem a lehetőséget, és ez elég depresszívvé tesz...



2021. ápr. 16. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
12%

Rajtam gyakorolhatod a gyogymasszorkodest. Bar se kovi.os nem vagyok se oreg.

N

2021. ápr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
97%
Úgy általánosságban: azzal, hogy valaki megszerez egy OKJ-s bizonyítványt nem válik azonnal szakemberré. Van egy papír, amivel, ha elhelyezkedik, akkor a gyakorlat (és még több tanulás) által, pár év múlva talán elmondhatja, hogy szakember lett. Koncentrálj az elméletre, aztán, ha lesz még lehetőség akkor gyakorolj. Elkeseredni nem kell. Ebben az időszakban sajnos nagyon sokan fognak úgy kiszállni az iskolapadból, hogy komoly hiányosságaik vannak. Ha szereted, amit tanulsz, akarod is, akkor nem leszel kontár, idővel meglesz a valódi tudás/gyakorlat is.
2021. ápr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szintén gyógymasszőr szakos vagyok, májusban vizsgázok! Kb másfél hetet voltunk kórházi gyakorlaton, ahol 0 beteg volt. Egymáson gyakotoltunk.

Gáz....

Szintén nem tudom, hogy egy komplett több alkalmas kezelést, hogyan kell elvégezni


Suliba vagy 3 hónapot jártunk, abból se haladtunk semmire, ugyanis estis munkarendben tanultunk(heti 2 nap)


A tananyag hatalmas, és kőkemény, te is tudod...



Remélem és kívánom neked is a legjobbakat! A vizsgához meg sok sikert!

Üdv:22f

2021. ápr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!