Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért ilyen a legtöbb mostani...

Miért ilyen a legtöbb mostani középiskolás?

Figyelt kérdés

Órán mindig megy a beszélgetés, egymás kibeszélése, telefonozás.

Sokszor hallgatnak füles nélkül is zenét. A tanár előtt simán telefonoznak legtöbben. Volt olyan is hogy szépítkeztek.

Van néhány ember, aki szeret beszólogatni valakinek, a tanárokkal gyakran tiszteletlenek.

De a lazábbakkal nem, sőt őket imádják de ez érhető.

Általánosban is pont ugyanígy viselkedtek a többiek, emiatt nem nagyon találom a közös hangot velük. Én inkább elvagyok magamban, nem nagyon beszélgetek. Vannak rendesek is, velük semmi bajom.

Meg a legtöbben egymással is csúnya módon beszélnek (pl te g...i, f...opó, roh.dék stb)

De az igazgatótól nagyon félnek, az óráján síri csend volt mindig :).

De amúgy a legtöbb osztályban szerintem normálisak, legalábbis. látszólag. Én se vagyok egy földreszállt angyal, tökéletes ember.

Vagy ez normális átlagos fiatal viselkedés?

Más országokban mennyire van ez jelen?

Vagy én vagyok ennyire ufó?



máj. 23. 18:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A másik hogy rengetegen nem köszönnek vissza, max 1-2 ember.
máj. 23. 18:06
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Mert azt hiszik, hogy ez a menő. Sokszor követik a divatot és a kortársaik, haverok véleménye ilyenkor a mérvadó. Megfelelési kényszer is lehet mögötte, vagy viccesnek hiszik a trágár beszédet, nem kaptak jó nevelést. De lehet, hogy csak poénosnak gondolják magukat.
máj. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pedig elvileg ez nem egy rosszhirű iskola
máj. 23. 18:09
 4/11 A kérdező kommentje:

Régebben is ez volt?

Olyan mintha a többi osztály sokkal jobb lenne, a szomszéd fűje mindig zöldebb effektus.

máj. 23. 18:10
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Valószínű az iskola színvonala miatt van ez.

Ha egy olyan iskolát nézünk ahova nehéz bekerülni és csak jó tanulókat vesznek fel, ott kevesebbszer fordul elő ilyen.

De egy olyan suliba ahova könnyű bekerülni oda bekeveredik sok olyan gyerek is akik csak azért vannak ott mert még tankötelesek, így nem érdekli őket, hogy milyen jegyeik vannak, zavarják e az órát, mivel nem céljuk szakmát és vagy érettségit szerezni. Aki meg ténylegesen odafigyelne azt meg lenézik.

máj. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
10 éve érettségiztem, nálunk is kb ez ment középsuliban. Ez a “menő”..
máj. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pedig rengeteg köztünk a jótanuló
máj. 23. 18:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Én még ebbe a generációba tartozom 23 évesen. Én csak a magam nevében tudok válaszolni. Én is telefonoztam órákon de csakis azzal a céllal, hogy unalmas volt az óra. Most egyetemre járok, már negyedéves leszek ősszel, azt tanulom amit szeretek és soha eszembe nem jutott elővenni, csakis kizárólag jegyzetelés céljából.


Beszélgetni is azért beszélgettem mert unalmas volt az óra. Semmi több nem volt mögötte. De mondom, csakis a magam nevében tudok beszélni.

máj. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Mert meg van nekik engedve. Az pedig azért, mert az oktatás magas ívben le van sz*rva, színvonala a bányászbéka s*gge alatt. Egyszerűbb és olcsóbb lenne az érettségit a születési anyakönyvi kivonat mellé adni.
máj. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

5 éve lassan, hogy érettségiztem, és sajnos már nálunk is ez ment. Főleg az utolsó két évben..

Az osztály nagyja nyomkodta a telefonját, Honfoglalózott, páran sminket igazítottak egy olyan neszeszerből, ami majdhogynem nagyobb volt, mint az iskolatáskájuk. Egyedül a tanárnak beszólogatás maradt ki a felsoroltak közül.


Egyrészről, sajnos, sokak szemében ez számít népszerűnek, ezek a tanulók élvezik a figyelmet, hogy ők kerülnek a középpontba. Valószínűleg otthon, gyerekként nem kaptak ilyesfajta figyelmet, így ezt próbálják az iskolában, ilyen formában pótolni. Másrészt pedig azért is viselkednek így, mert hagyják a tanárok. Sokan túl is vannak terhelve, nincs is már kapacitásuk, energiájuk tiniket nevelni, akiket addig kellett volna, míg fiatalabbak. És ez bizony a szülőkön is múlik.


Külföldön, másik országokban nem tudom, milyen a helyzet, de egyetemen voltak külföldi csoporttársaim. Köztük is volt mindig 1-2 olyan, akinél rendszeresen gond volt abból, hogy nem tudta letenni a telefonját, amin az Instagram-tól, Messenger-en át meg volt nyitva minden.. tanár is látta, mi, hallgatók is.

máj. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!