Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ennyire utálna a matek tanárom?

Ennyire utálna a matek tanárom?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést kérek ha nem jó kategóriába tettem, vagy ha hosszú lesz a kérdés.

Tizedikes vagyok és a matek tanárom négy éve tanít már (hatosztályosba járok). Hetedikben és nyolcadikban még semmi bajom nem volt a matekkal se a tanárral, kb. 4-es voltam belőle. Aztán kilencedikben a matek tanárom olyan erős stílust váltott velem szemben (az osztály többi tagjával szinte ugyanolyan kedves, megértő, elnéző mint anno velem volt még az elején), hogy más tanáraim és diákok is megjegyezték. Általában az órai tudásomra panaszkodik, hogy (szó szerint idézem) "én mekkora egy hülye vagyok, nem érti hogy vettek fel ebbe a suliba" vagy pl kézilabdázom és a hármas matek dogám után azt mondta hogy "nem tudom ennyi ésszel hogy tűrnek meg a csapatban" és ehhez hasonló cuki megjegyzések. Nem veszem magamra, meg az elején nem is zavart, de látszik, hogy pikkel rám valamiért, a dolgozataimat is úgy javítja, hogy ahol nekem pontot von le, ott másnak megadja. De olyan is történt már, hogy kereszt-szalag szakadásom volt, de x nap után mehettem suliba mankóval. 30 percet késett dupla matekról, én meg éppen nem a (számomra ő általa kijelölt) helyemen ültem, hanem az eredetin, ahol a tankönyveim vannak. Ahogy megláttam mentem is a helyemre de ugye mankóval ez nem megy pikk-pakk. Ő ezen megsértődött (?) és azt mondta, hogy akkor most álljak ott óra végéig (mondjuk már csak 15 perc volt hátra az órából).

Nekem vagy az osztálytársaimnak sem rémlik, hogy valamivel megbántottam volna. Van valami tippetek?



2021. ápr. 20. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez sz.r ügy, a helyedben beszélnék az osztályfőnökkel (ha olyan), hogy segítsen valami békés megoldást találni. Nem tudom, milyen irányba készülsz továbbtanulni, de a matek sok helyre kell, a tudás is és a jegy is, nem lenne jó háborúban maradni a tanárral. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, egy felnőtt embertől, pláne pedagógustól azért elvárható lenne, hogy ha valami problémája van veled, azt megbeszéli, és nem ilyen kicsinyes eszközökkel szívat.
2021. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
Esetleg ofő megkérdezhetné barátilag a tanáriban egy kv mellett, hogy miért pikkel rád. Vagy, ha nem mondja el, akkor rá kell feküdni az erőszak gombra és szülők egy fogadóóra keretében.
2021. ápr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%
Álljál ott óra végéig????!! Nekem is volt részleges szalagszakadásom, én is mankóval jártam hónapokig - igaz én már felnőttként dolgozni, nem a suliba :) - de nemhogy bántani nem akartak, hanem mindenhol segítettek, csak megkönnyíteni akarták az életemet, nem még kitolni velem! Tudja ő azt, hogy milyen komoly baleset ez?? Már csak ezért az egy esetért is megérné, hogy a szüleid elbeszélgessenek vele. Tanár vagyok egyébként :) Vagy tényleg az osztályfőnök, ha vele jóban vagytok. Persze iszonyú kellemetlen a helyzet egy diák számára, de ez azért túlmegy egy határon.
2021. ápr. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!