Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit kellett volna erre reagálni?

Mit kellett volna erre reagálni?

Figyelt kérdés

Az utolsó matek órán után a tanár megkért, hogy maradjak bent tovább a hívásba, mondani akart valamit. Erre tudtatta, hogy nagyon sajnálta amikor meglátta, hogy a félév vége után is maradtam az ő csoportjában. Ez a tanár, amúgy ebben a tanévben kezdett el minket tanítani. Azt tudni kell, hogy a másik csoport évfolyamon összevont, más tanár tanítja őket, azok vannak ott, akik felvették a matekot fakultációnak és emelt érettségire készülnek nagyobb óraszámban, mint aki normális matekon van.

Ja és ez a tanár a fél év előtt olyanokat mondott, hogy velem lehetetlen együtt dolgozni, és megpróbál átrakatni a másik csoportba, mert ő nem akar velem bajlódni, ő ezt elintézi az igazgatóságon. Most meg amúgy tök kedvesen közölte, hogy nem örül, hogy az óráin vagyok még mindig. És nem jellemző rá ez a kedves stílus.


Most erre a kijelentésre mit lehetett volna reagálni?


2021. ápr. 21. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnálom, hogy a Tanárnő/Úr nem érzi magát kompetensnek a tanításomban."


Mi baja van veled?

2021. ápr. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Jó nagy ökör tanárod van. Mindegy az, hogy kedvesen mondja el azt, hogy nem akar téged látni az óráin vagy más stílusban.
2021. ápr. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Arra még nem gondoltál, hogy tehetségesnek tart a fakthoz és ezért volt az egész?
2021. ápr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb mondd meg neki, hogy te is igazán sajnálod, hogy ő tanít.
2021. ápr. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az szerintem biztos, hogy elég jónak tart a fakthoz. Az más kérdés, hogy nem feltétlen jószándékból akar átrakatni oda.... Először azon problémázott, mert hamarabb értem végig a feladatokon, mint ahogy ő szeretne haladni az osztállyal, és zavarja, hogy "lesek ki a fejemből". Viszont plusz feladatot nem akar kiadni, hogy ne csak "bámuljam a semmit". Meg idegesíti néha az is, ha háziban nem csak az ő általa tanított módszert használom. (Egyet tanít szinte mindig, mondván "ne keverjék össze a gyengébbek".)De olyanokon van ki, hogy fél lépéssel rövidítem az egyik mellékszámítást, vagy nem lépésenként, több lépésben rendezem az egyenletet, hanem rögtön. Az is zavarja, ha sokkal hamarabb kész vagyok a feladattal, de nem csak lesek, hanem próbálom máshogy megoldani.

Viszont számomra nem látom értelmét a matek faktnak, mivel nem olyan irányba készülök, hogy ez indokolt legyen, és nem is szeretem annyira, hogy többet akarjak foglalkozni vele. Sajna általánosba megutáltam a sok erőltetett verseny és kötelező jellegű szakkörre járás miatt.

2021. ápr. 21. 09:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus féltekeny tanár, egyszerűen több eszed van mint neki. Vedd bóknak. Ha meg beszólogat mond neki azt válasznak: köszönöm az őszinteségét, remélem egy nap én is ilyen őszinte lehetek Önnel.
2021. ápr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, azt tanácsolom, hogy amennyiben csipkelődik akkor ne hagyd magadat, attól mert Ő a "tanár" méh nem kell hagynod, hogy megalázzon bármikor is, ha számodra úgy jó, ahogy csinálod a feladatokat akkor úgy jó és kész! Ilyen baromságokon van kiakadva, de megoldani nem akarja az alibi problémákat, ebből látszik az, hogy csak azért huzakodik elő ezzel, hogy feltudjon hozni valamit amivel beléd tud kötni.


Ne gyüjtsd magadba a frusztrációt, ha valami zavar azt nyugodtan, normális hangnembe hozd fel, ha óra közbe beszól, pl: megint előbb kész van a Margitka, hát, hihetetlen, hogy nem velünk halad

Hozd fel, hogy elmondtam tanárnő, hogy adhat plusz feladatot, szívesen megcsinálom, ha nem akar adni akkor miért zavarja?


Nem is az a lényeg, hogy mit mondasz, hanem az, hogy kiállsz magadért.

2021. ápr. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!