Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Sz3rintetek középiskolában...

Sz3rintetek középiskolában szintfelmérőnél ha nem vagyok biztos a tudásomban, mire érdemes törekedni hogy a jobb csoportba kerüljek vagy a gyengébbe?

Figyelt kérdés

Egyáltalán mekkora a különbség és miben nyilvánul meg?

Tapasztalat?

Most leszek 9.-es

Válaszokat előre is köszönöm.



2021. ápr. 21. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem nagyon vágom, nálunk angolnál volt ilyen. De értelemszerűen ha jól megy akkor a jobba, ha lusta vagy, vagy nem megy jól akkor kúrd el direkt.
2021. ápr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1 és mi a különbség a csopik közt?

Van valamennyi követelmény is a tanároknak?

Ki lehet esni a csopibol?

2021. ápr. 21. 22:15
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen átkerülhetsz másikba. Én a könnyűbe vagyok szerencsére, konkrétan mióta online oktatás van semmit nem csináltam.
2021. ápr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem törekedj a jobb csoportba bekerülni. Mármint, ha szorgalmas vagy, és ha esetleg túl erősnek érzed a csoportot, akkor váltasz (nem tudom konkrétan milyen szintfelmérőről van szó, pl. nyelvből, vagy miből, de biztos lehet váltani), vagy pedig erősebben próbálkozol. De szerintem ha szorgalmas vagy, akkor próbálj az erősebbe.


Most nem tudom, hogy konkrétan miből lesz szintfelmérőd, de nekünk angolból volt ilyen. Én a legerősebb csoportba kerültem, de volt két másik csoport is, egy kezdő, meg egy közepes. Néha nem volt a saját tanárunk, ezért össze voltunk vonva, és mit ne mondjak, a másik két csoport nagyon gyenge volt. Szóval, ha vannak terveid az adott tantárggyal, érdemes a jobb csoportra hajtani szerintem.

2021. ápr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az a különbség, hogy a jobbik gyorsabb tempóban halad és nagyobb az elvárás. Én nem vagyok lusta, de szándékosan elrontottam, mert tudtam, hogy nem sikerülne az a tempó, nekem kell egy kicsit több magyarázat, ráadásul nyelvi előkészítős voltam akkor. Jobban is jártam.
2021. ápr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én nagyon rossz voltam angolból, végigtippeltem a szintfelmérőt. Valamilyen csoda folytán bekerültem az erősebb csoportba. Az első 2-3 hónap nagyon nehéz volt, szenvedtem, nem tudtam rendesen beszélni órán, volt hogy nem èrtettem mit mondott a tanár. De zseniális tanár volt, nagyon sokat foglalkozott velünk és szívét-lelkét beletette, és másfél év múlva nyelvvizsgáztam angolból, annyit fejlődtem. A másik csoport négy év alatt sem tudott lenyelvvizsgázni (csak aki járt különórára). Mivel szerintem a jobb tanárokat az erős csoport kapja, én azt ajánlom, hogy törekedj a minél jobb eredményre.
2021. ápr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kimaradt: matek szintfelmérő
2021. ápr. 21. 22:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Kéttanos gimiben érettségiztem, haladó csoportban voltam.

-kezdő és haladó csoport volt

-egy sráctól eltekintve nem volt csoportok közti "mászkálás", de nehéz is lett volna, mert teljesen más könyvekből dolgoztunk

-a kezdősök nagyon, de tényleg nagyon lassan haladtak

-többen panaszkodtak, hogy inkább visszahúzzák őket és felejtenek

-a csoport fele sosem tanult még angolul, a haladóknál meg többen B2-es nyelvvizsgával kezdték a gimit

-a kezdősök ~3/4-ének lett csak meg a B2 gimi végére, míg a haladósok közül ~5-ünknek C1 is sikerült

-nálunk hatalmas szakadék volt a két csoport közt, és sajnos rivalizálás is volt szépen

-messze jobban jártam, hogy haladós lettem. Nem volt egyszerű, de hajtottam, keményen tanultam és sikerült felzárkóznom a többiekhez. És nekem ez a drukk kellett, és minden túlzás nélkül azt tudom mondani, ha a másik csoportba kerülök, nem lenne most ekkora tudásom.

2021. ápr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem láttam, hogy matek szintfelmérő.. 😅 így viszont, ha bizonytalanabb a tudásod, akkor valószínűleg a kezdő csoport lenne jobb. Viszont a direkt elrontásnak nem vagyok híve. Szerintem készülj fel rá, írd meg a legjobb tudásod szerint és nem lesz gond. #8 voltam.
2021. ápr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem írd meg ahogyan tudod, az aktuális tudásodnak megfelelően és majd eldől, lesz ahogy lesz.

Nálunk nyelvekből volt csoportbontás a szintfelmérő alapján. Én általános iskolában az első osztálytól kezdve németet tanultam, szerettem, jól ment stb., szerettem volna folytatni a gimnáziumban is. Megírtam a szintfelmérőt, bekerültem a jobb csoportba és ott a tanár közölte velünk, hogy ő ebben a szintfelmérőben nem hisz, biztos sokan csak tippeltek, hogy vannak összeállítva a feladatok, lehet valakinek csak szerencséje volt és ő a nulláról szereti kezdeni. Úgyhogy konkrétan az abc-vel kezdtünk a haladó német csoportban.... ráadásul nagyon lassan haladtunk és volt egy pont, amikor a kezdők megelőztek minket a tananyagban. Úgyhogy akkor nagyon elment a kedvem és a motivációm az egésztől, nem szerettem, untam az órákat és utólag bánom, hogy így alakult, de ez van. Csak azért írtam ezt le, hogy igazából bármely csoportba kerülsz, bármi történhet :D Persze, nem mondom, hogy ez az általános és mindenhol így van, ne így legyen, csak gondoltam ez érdekes lehet.

2021. ápr. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!