Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német és angol középfokú...

Német és angol középfokú nyelvvizsgához milyen nyelvvizsga felkészítő tanfolyamra érdemes menni? Honnan tudhatom meg, hogy elég e az 50 órás, vagy szükségem van e a 100 órásra? Van valahol valami erre irányuló teszt vagy szintfelmérő?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Németből nagyjából egy A2es szintre lőném be magam, B1es nyelvvizsgát szeretnék letenni, ez lenne az elsődleges. Gimnazista vagyok, viszont az iskolánkban a nyelvtanítás hagy némi kívánni valót maga után, amit tudok, az az, ami az általánosiskolából megmaradt, (német nemzetiségi iskolába jártam) így szükségem lenne tanári segítségre ahhoz, hogy meglegyen a szintem a B2höz. Nincsenek céljaim ezzel a nyelvvel, a felvételi pontokhoz kell csupán az egyetemhez, no meg nem akarom veszendőbe menni, ha már ennyi ideig tanultam, de az angollal akár még komolyabban is szeretnék foglalkozni. Azt 1,5 éve tanulom. Előre is köszönöm a válaszaitokat. :)

2016. máj. 5. 20:26
 1/3 anonim válasza:

Szia :)


Nem kell izgulni ezektől a vizsgáktól. Én a BME nyelvvizsgát ajánlom neked , mert az elég jó. Nem mondom , hogy egyszerű , de ha begyakorolod a feladatokat akkor biztos hogy menni fog . Van több könyvük. A nyelvvizsga központba meg lehet őket venni , ,de a neten is fent vannak .

Azért jó ez a nyelvvizsga , mert nem kell tudni hozzás az összes nyelvtant. Nincs nyelvtani része , ha egynyelvűre mész.

Szóbeli is tök egyszerű volt nekem. Én ősszel csináltam B2 -őt. Nagyon jó fejek voltak a tanárok . Itt csak a vizsgáztatóval beszélgetsz , nem kell másokkal beszélned nem zavarnak mások .


Csak ajánlani tudom.


Ha van kérdésed írj .


18/L

2016. máj. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne csinálj B1-es nyelvvizsgát, mert nagyon felesleges, pénzkidobás.
2016. máj. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
B2re gondoltam, elnézést :)
2016. máj. 6. 04:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!