Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért fáj a többieknek az,...

Miért fáj a többieknek az, hogy nekem már nem kell ezt megtanulnom?

Figyelt kérdés

Szakmát tanulok, van szakmai idegen nyelvünk is.

Bár van komplex B nyelvvizsgám, és most edzek a felsőfokúra, szakmai nyelven részt kell vennem, dolgozatokat kell írnom, felelnem kell stb, hiszen mégiscsak szakmai. Tehát én is "tanulok", de nekem nem nagy megterhelés hetente 10-15 új szakszót megtanulni, ami később a munkámhoz kell.


A többieknek ugyebár nehezebb, nekik a nyelvtan is tanulniuk kell, a hétköznap is használt szavakat, nem csak a szakmait. Nekik több meló van vele.


Év elején, az egész osztály füle hallatára kb. 10 -15 percen keresztül beszéltem németül a tanárral (felmérte ki milyen szinten van), a többiek meg csak pislogtak, hogy "az igen..". Szóval tudják, hogy tudok, nem pedig lapulok.


Viszont már december óta alig szólított fel a tanár online/jelenléti órán, ha felelni kell, akkor elkezdem mondani a szituációt és két mondat után rámondja nekem, hogy "jól van, ez még mindig megy, elég." És ötös.

Nagyon kapom a szúrós tekinteteket.

Újabban már dolgozatot sem kell írnom, helyette azért kapok órai munka ötöst, mert segítek a tanárral kijavítani az osztály dolgozatait.

Viszont a többiek gyakran összesúgnak a hátam mögött, hogy "ez már megint csak ül órán, nem szól semmit, tanárúr, ő miért készülhet a következő órára, miért olvashat hátul csendben más könyvet, mikor mi meg németezünk?"

Vagy online órákon "tanárúr, YX-et miért csak egyszer szólította fel egész órán, mindket miért beszéltet állandóan??"


Ilyenkor magamban sóhajtok és legszívesebben megmondanám, hogy "azért, mert te egy épkézláb mondatot nem tudsz összerakni és ahelyett hogy másokat lesegetnél, inkább törődj a tanulásoddal!"


Nem értem az ilyen embereket.


Amikor még 10+ éve középiskolába jártam, volt az osztályban egy srác, akinek már 11. osztályban megvolt a felsőfokú nyelvvizsgája, neki ugye már érettségit sem kellett tennie, mert kiváltotta. De órára kutya kötelessége volt bejárni.

Nem zavart senkit, szépen csendben elüldögélt, ő is tanult másra, amiből készülni kellett aznap. Néha olyan volt, mintha a tanárnál is jobban tudott volna az adott nyelven. :D

De ő is figyelt, a tanár ritkán kérdezett tőle 1-1 dolgot, ő rávágta a választ, kész, haladtunk tovább. Senki nem kötött belé, hát tudta jól mindenki, hogy tud a gyerek.


De most? Mióta lettek ilyen gyökerek az emberek? (19-21 éves korosztály)


25n


2021. ápr. 22. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hamarabb volt nyelvvizsgám mint a többieknek.Nekünk az utolsó 2 óra volt angol az egyik napon.Én ekkor már mehettem haza.Ez se nagyon tetszett másoknak.
2021. ápr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
A leírásod alapján nagyképű vagy és ezért vagy ellenszenves a többieknek,vissza kéne venni az arcból...
2021. ápr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. bárcsak én is hazamehetnék inkább. Lenne más dolgom bőven.

De akkor te is tudod, miről beszélek. :)


2.

Visszaolvasva talán így anonim módon tényleg kicsit meg mertem polírozni az egóm, de az oktatási intézményünkben pont én vagyok az az ember, aki csak akkor szólal meg, ha kérdezik, és mindig én vagyok az egyedül tanuló a sarokban. Szóval emiatt is lett kisregény hosszúságú, mert végre kiadhattam magamból.

2021. ápr. 22. 10:27
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem sem azzal van a többiknek gondjuk, hogy tudsz, hanem, hogy egoista vagy.
2021. ápr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Oh. Ez nekem is új. Sose hittem volna, hogy egoista vagyok azért, mert egyetlen egy szem dologban kivételesen többet tudok mint mások és emiatt lenéznek engem.

Nem, nem hangoztatom az osztályban senkinek, hogy "bibí, én jobb vagyok".

Most akkor miért is vagyok egoista?

2021. ápr. 22. 10:36
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Qrvára TLDR. Első körben azt kell megtanulnod, hogy kell röviden, tömören, lényegre törően fogalmazni.
2021. ápr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

A szomorú az, hogy 25 évesen, felnőttoktatásban is ilyen ostobák még az emberek.

Ui. én is átéltem hasonlót, de én általános iskolában, bizonyos tárgyakból. Meg is utáltam azt az osztályt.


Sajnos, ez Magyarország, ha itt kilógsz az átlagból akár lefelé, akár felfelé, akkor utálnak. Ugyanez lesz munkahelyen, ha többet/jobbat produkálsz és a főnök ezt honorálja anyagiakban vagy előléptetéssel. Vagy ha a szomszédod azt látja, hogy valaha egy szintről indultatok, de te elhúztál anyagilag.

Persze nem mindenki ilyen, de sajnos Magyarországon elég sokan vannak.

2021. ápr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Irigyek, ez van. Nem kell velük foglalkozni. Én be se mennék órára.


Anno én is egy rakat tantárgyból levizsgáztam, aztán átmentem egy másik képzésre, amiből a meglévő vizsgákon túl talán 3 tantárgy volt, amire bejártam,a többit leadhattam. Hőbörögtek a többiek, hogy "de mééé???" Tanár meg lekeverte őket, hogy azééé mert már vizsgáztam az adott tárgyakból. Többet nem hőbörögtek. Na nem mintha érdekelt volna.

2021. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

1. Irigyek, mert mit meg nem adnának ezért a tudásért. Na látod: a tudás kincs.


2. Habár tudsz, az egy dolog, de még jól meg is kímél téged a tanár, tehát munka szempontjából a tudásodhoz nem illően aránytalanul kevés a feladatod, nekik meg a kevés nyelvtudásukat meg igénybe veszi keményen az a feladat.


Egyszerűen mondd azt diplomatikusan, hogy mindenki előtt ott volt és van a lehetőség, hogy képezze önmagát, tanuljon többet nyelvet, ez mindenkinek a saját döntése. Én kb. 3-as voltam angolból, de a jobbik irányba húztam, de 4-es nem mindig voltam, inkább 3,5. Az angol fogalmazásokat néha szerettem, de szokásos amatőrizmusról adtam számot, amikor simán beírtam hülyeséget, például hiányzó szavakat nem ismertem, és megpróbáltam nagyot villantani, főleg a gamer angol tudásommal :) De mindenek ellenére a tanárnő hajlott rá, hogy figyelembe vegye a korlátaim, és egyszer az 5-öst kaptam arra, hogy szócetlin a szavak harmadára olyan szót használtam, amit biztosan nem tanított, de értékelte a küzdést. Asszem az egyik ilyen szó a "megszakít" volt és irtam rá interrupted-et, disconnectet, cancelt, decline-t, sőt talán aborted-et is, meg volt a megjavít, amire mindenki a repairt írta én meg a fix-et. :)

2021. ápr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!