Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem fogadja el sok...

Miért nem fogadja el sok tanár, ha valaki betegség miatt hiányzik online óráról? Miért nem fogadják el ilyenkor az egyéb(osztályfőnök, szülő, verseny miatti) igazolást sem?(gimnázium)

Figyelt kérdés

Az az indok, hogy sulis hiányzás érthető ilyenkor, mert nem fertőz, ha otthon van. Digitális oktatásban meg ez nem áll fent, szóval nyugodtan be lehet lépni.

Olyan tanár is volt, aki ősszel jelenlétibe még közvetítette is az óráját meeten, hogy aki betegen otthon van az is részt vehessen. (Akkor volt az, hogy két hétre instant kiírtak mindenkit orrfolyással. SZóval jó ötlet, csak nem kellett volna úgy kezelni, ahogy...) Az egyik hiányzó meg ráírt a tanárra, hogy ő beteg, lázas és szédül, nem jelentkezne be inkább a meetre. Erre lecseszte a tanár üzenetben, hogy mi az, hogy nem vesz részt, nem lenne olyan megterhelő, hogy ne lehessen belépni és jegyzetelni.... -.-

Konkrétan azt hiszik egyes tanárok, hogy ha valaki beteg az ugyan olyan jól tud működni az órán, csak közösségbe nem mehet. És hiába libegteted meg az orvosi igazolást, van olyan tanár, aki így sem fogadja el online a betegséget, mint ok, mert hát, nem fertőzöl online, tehát be tudsz lépni... Csak mondjuk lázasan, hasmenéssel, esetleg két hányás között nem lehet figyelni órán. Annak meg semmi értelme, hogy rosszul van, belép órára, nem tud koncentrálni, szóval úgyis pótolni kell. Mert azt se értették meg aki ilyen okból hiányzott.

Aki komolyan lógni akar ilyenkor, az azt mondja nem volt net/áram/rosszul működött a hívás, mert azt kérdés nélkül elhiszik, ha nem hetekig csinálja az ember. Senki nem szaladozna ilyenkor orvoshoz, ha erőfeszítés nélkül benyögheti, hogy rossz volt a net...

Nekem meg ügyet kellett intézni, minden tanár mondta nyugodtan, ofő engedélyezte, azt is mondta még szülői igazolás sem kell, amúgy meglenne a három igazolható napom, szóval nem lenne akadály. Annyit mondott írjak azoknak a tanároknak, akiknek érinti az órát, hogy ne menjen azzal az idő, hogy várnak, hogy most belépek, csak hiba van, vagy nem megyek egyáltalán órára. Jó, minden tanár azt mondta semmi baj, kivéve egy. Elkezdett velem veszekedni, hogy ezt nem iskola időben kell intézni, tiltja a házirend(a másik hat tanár nem kötött bele, szóval szerintem 100% hazudott), és őt nem érdekli, hogy az ofő ezt nekem engedélyezte. Mondom jó, akkor bemutatok szülői igazolást, és arra is elkezdett hepciáskodni, hogy nem lehet, nem fogadja el, mert ilyet nem lehet. Miért is nem lehet? Megvolt mind a három igazolható napom. Rendes tanítás alatt a francot sem érdekli mire használom azt a három napot.

Sőt első félévben OKTV első fordulón vettem részt, amikor már online suli volt. A házirend szerint hiányozhatok a verseny előtti órákról. Írtam a tanárnak(ugyan az, mint előző sztoriban), hogy melyik nap nem leszek órán, erre reagált, hogy a verseny 11-kor kezd az ő órája meg 9-kor van, ott tudok lenni. Komolyan, mintha a házirend nem is létezne.... Szerencsémre én a tanárnak nem a suli szabályra hivatkoztam, hanem arra, hogy csak reggel van vonatom, szóval annyira nem kötött bele. Aztán következő órán, mivel 3-an hiányoztunk verseny miatt ellőtte, előadta, hogy az OKTV milyen hülyeség, nem lehet hiányozni miatta, ő az ofőnk helyében az egyikőnknek nem is engedte volna, hogy jelentkezzen, mert tuti azért jelentkeznek sokan, hogy lógjanak az ő órájáról. (Nagy deal, 2 és fél hónapon keresztül heti minimum 15 órát tanulni a versenyre, hogy aztán egyszer lógjon az ember 45 percet az Ő ÓRÁJÁRÓL)

ÉS az a legszebb, hogy ilyen jellegű dolgokba a fene se köt bele, ha jelenléti oktatás van. Akkor online mért zavar egyes tanárokat a szülői igazolással/ofő engedélyével/betegség miatti/verseny miatti hiányzás?


2021. ápr. 22. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kulon mondták is, hogy betegen (persze csak ha komolyabb) ne vegyunk reszt az orakon, mert nem tudunk figyelni se...
2021. ápr. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nálunk az van, hogy ofő megérti, aztán jön valami szerencsecsomag szaktanár, aki túllihegve letolja a beteg illetőt, hogy nem lett volna megterhelő belépni. ÉS igaz, hogy nincs hivatalosan könyvelve a hiányzás, csak feljegyzésbe van rögzítve, nem mulasztásnak, de aki indokoltan hiányzik egy keveset(pl betegség), azt rögtön szívatni kezdik...:/
2021. ápr. 22. 14:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A tanáraid idióták. Megnezném pl. tüdőgyulladással, magas lázzal hogyan tudnál figyelni. Én kb. 15 perc alatt elaludnék, vagy lefordulnék a székről.


Ha valaki beteg és nem egy xaros nátha miatt,akkor igenis feküdje ki

2021. ápr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kedvencem az a tanár, aki összevissza tart órát, nem jelenti be rendesen, hogy lesz-e, vagy bejelenti, hogy lesz és 10 várjuk, erre beközli, hogy mégse. És ő is kivan, ha valaki betegen nincs ott... -.-
2021. ápr. 22. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként amennyire tudom az ofőknek joga van leigazolni bármilyen óráról való hiányzást ammenyiben mutatsz be neki igazolást. (Hogy anélkül hivatalosan leigazolhatnak-e egy hiányzást az jó kérdés, de nálunk gimiben pl volt egy ofő aki arról volt híres, hogy hacsak nem valami bullshit indokkal hiányoztál akkor ő leigazolta neked a hiányzásaid bármilyen hivatalos igazolás nélkül is. Hozzátenném, hogy egy eléggé megbecsült tanár is volt emellett, szóval ez senkinek nem szúrta a szemét.) Tehát ha az ofőd amúgy rábólintott valamire akkor én a helyedben magasról tennék rá, hogy ez az egy tanár mit mond és hogy beír-e hiányzónak.
2021. ápr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
8%
Lehet a tanárokat szidni, de sajnos az esetek 90%ában valamiért mindig azok a tanulók haldokolnak online órán is, akik amúgy is lusták, be sem járnak, nem tanulnak. Persze, hogy sok tanárnak már elgurult a gyógyszere.
2021. ápr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%
A tanárnál, ahogyan főnököknél is, ne keress értelmet és logikát, mert nincs.
2021. ápr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez abnormalis. Aki igazan beteg, az a sajat paplanaval betakarva is nyugnek erzi az eletet, ezert beteg.
2021. júl. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!