Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted Magyarországon a...

Szerinted Magyarországon a covid betegségnek lesz több halálos áldozata, vagy egyéb hatásainak (pl.éhhalál, ellátatlanság más betegség miatt, öngyilkosság stb.)?

Figyelt kérdés

2020. nov. 18. 13:10
A kérdező szavazást indított:
A betegségnek
Egyéb közvetett hatásának
Közel azonos
Fogalmam sincs
65 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Egyéb hatásainak. Már most folyamatban van a dolog.
2020. nov. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Ha eu nem támogatja tovább, akkor orbánék le fognak lépni pénzzel együtt. Aztán nem tud senki segíteni, válság lesz. Eü romokban lesz, stb...
2020. nov. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
És hogy akarod ezt mérni pontosan? Ahogy az is kérdés, hogy most aki elhunyt az biztos hogy amiatt hunyt el és nem lehet hogy covid nélkül is megtörtént volna?
2020. nov. 19. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Elöljáróban létezik a vírus, nem tagadom. De hiszem azt, hogy a média által keltett pánikkeltésnek sokkal károsabb hatása van. Én a pszichológusokon csodálkozom, hogy nem beszélnek erről. A betegségek döntő többsége lelki eredetű, ha negatív hangulatba kerülsz rögtön lecsökken az immunrendszered, s bármilyen betegségre fogékony lesz a szervezeted. Ezen érdemes elgondolkozni a tévé nézése közben, s ha van idős szeretted, akkor nem hagyod, hogy nézze, hanem beszélgetsz vele továbbra is.
2020. nov. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó vagyok. Viszont mikro vállalkozóként néha én is megkérdőjelezem, ami e körül a vírus körül forog. A NAV ugyanúgy jön ellenőrizni, az önkormányzat ugyanúgy beszedi az iparűzési adót, sőt még nekik áll feljebb, ha kérdem, hogy nem illetne meg tekintettel a helyzetre, s a forgalom visszaesésre valami engedmény. Sőt még a kormány általi engedmények se illettek meg. S ugye ott van még az infláció, ami egy súlyos probléma. Mi lesz a hitel moratórium után? Mert hogy a bank azt behajtja, az hótbiztos. Az a baj, hogy az emberek a mára, meg a holnapra tudnak összpontosítani, s nem akarják a józan paraszti eszüket használni, a rá jönnének, hogy ezek a szigorítások csak ellenük vannak. Amikor már az 5 éves gyerek mondja az anyjának a bolt előtt, hogy “anyu inkább befogom a szám, csak a maszkot ne kelljen felvenni.” Szimbolikus, nem?
2020. nov. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
23%

Azért az éhhaláltól messze állunk. Boltok tömve, Black Friday, karácsonyi őrület, 10-szeres előrendelés PS5-re ami 150.000 ...

Az öngyilkosságok fognak jelentősen nőni, meg az adósságok. Ne felejtsd el hogy sokak jövedelmét nem érinti a vírus. A komplett közszférát, az ipar jelentős részét, informatikát, állami megrendeléseket, élelmiszeripart stb.

2020. nov. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%
S szerinted hosszútávon mit fog ez eredményezni, ha az emberek felélik a tartalékaikat? Gondolkozzál!
2020. nov. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
6%

2008-ban hányan haltak éhen?


Az emberek túlnyomó többsége a föld alól is tud pénzt elővarázsolni ha annyira kell. Vagy visszaköltöznek rokonokhoz.

Én ezt látom hogy hiába sír mindenki, azért elèg jól élnek.

2020. nov. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Mégegyszer mondom, hosszútávban gondolkodj. Ezt nem egy helyen írják, hogy keményebb válság a mostani, mint a 2008-as.
2020. nov. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

6-os! Naivitás azt gondolni, hogy van olyan ember, akit nem érint a vírus.Igen, vannak emberek, akiknek a bevétele nem csökkent, de a többségnek nem is nőtt. Ha az árak nőnek (már most nőnek, és meg nem tartunk az utóhatásoknál), az nekik is nő, tehát az anyagi helyzetük nekik is rosszabb lesz. Tény, hogy a nagyon gazdagból csak gazdag lesz, a gazdagból középréteg, az átlagos jövedelműből szegény, a szegényből mélyszegény stb. Nyilvánvaló, hogy az alsóbb rétegeket érinti rosszabbul.

Azt nem tudom, 2008-ban hányan haltak éhen, mivel erről nem adnak ki statisztikát. A mostantól se fognak, ezért nem is azt böngészem, véleményekre vagyok kíváncsi.

De a kérdésemben nem csak anyagiakról írtam. Vegyük azt, hogy mi kell az egészséges immunrendszerhez, és abból mi van meg most. Semmi. Vegyünk egy gazdag, de egyébként betegeskedő embert. Ül a "steril" szobájában, hordja a maszkot, tartja a távolságot, de stresszel, mert mondjuk hiányzik neki a megszokott szociális élet, a friss levegőt a kilélegzett széndioxid adja a maszk alatt, sportolni nem tud(lehet, hogy nem tud/akar futni), de más sportot aktívan űzött.(Szegényeknél ehhez még a csökkent vitaminbevitel is járulhat, mert már nem tudja megfizetni.) Tehát vége lesz a vírusnak, nem kapja el, de lehet, hogy addigra úgy legyengül az immunrendszere, hogy ő lesz az első, akit ledönt egy sima nátha a lábáról. Vagy a hosszú ideig tartott stressz okán megtámadja egy más betegség, pl.rák, amibe aztán belehal. Persze nem biztos, hogy így lesz, de ha igen, akkor én ezt is a vírus közvetett hatásához számolnám, hisz a fentiek nélkül lehet, hogy nem következett volna be. Ahogy te is írtad, ide tartoznak az öngyilkosságok is, mert nyilván nem azért lett öngyilkos, mert jaj, vírus van, hanem valamely hatása adta meg a végső lökést.

2020. nov. 21. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!