Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak, ha társaságban...

Mit csináljak, ha társaságban nem tudok beszélni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A problémám a következő. Ha találkozok egy új emberrel, semmi gondom nincs vele beszélgetni. Viszont ha bekerülök egy ÚJ társaságba, egyszerűen néma gyerek leszek. Nem igazán jut eszembe semmi amit mondhatnék, és ha eszembe is jut, egyszerűen nem bírom kinyögni, vagy ha az is akkor senki nem figyel :D

Régi ismerősökkel egészen más a helyzet, bér ott is csendesebb vagyok valamivel. Nem tudom mi lehet a probléma, vagy hogyan orvosolhatnám, de ha valaki volt hasonló helyzetben, vagy tud segíteni, azt nagyon megköszönöm.



2021. máj. 18. 22:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Jaj, azt még kifelejtettem, hogy most aktuális a probléma, mert ahova idén kerültem iskolába, az osztály nagy része már össze van szokva, mivel egy alapsuliból jöttek. És valamit muszáj csinálnom, mert tudom, hogy megkedvelnének, ha megismertethetném magam velük. Előre is köszi a segítśeget, szép estét.
2021. máj. 18. 22:13
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam ugyan ez van. Próbálj meg te feldobni valami témát vagy az ő témájukba bekapcsolódni. Nekem is volt, hogy az előző sulim bezárt át kellett menni másikba és ott be kerültem egy komplett osztályba ráadásul ez 8.ban volt így ők már 7 éve együtt voltak. 1-2 emberrel viszont el tudtam beszélgetni. Társaságban ha nem is beszélsz mindenkivel, de akkor szemelj ki magadnak 1-2 embert aki szimpatikus és kezdj el velük beszélgetni. 23/L
2021. máj. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát gyakorolni, megerőltetni magadat akkor is, ha nehezedre esik. Minél többször csinálod, annál könnyebben megy, mint mondjuk az úszás. Jövőre ha visszamész az osztályodba, már nem az új gyerekként fogsz odamenni, hanem régi ismerősként, már nagyobb magabiztossággal. Merjél beszélgetni, nincs mit veszteni, csak nyerni lehet rajta.
2021. máj. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
szociális fóbia. Pszichológus segítségét kérd
2021. máj. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen helyzetben vagyok...pedig régen mindenkivel eltudtam beszélgetni.


Én azt csináltam hogy direkt kevesebb emberrel találkoztam,próbáltam úgy alakítani a találkozásokat hogy ne legyenek értelmetlenek,szóval legyen valami alap téma amiért találkoztunk.


Ezen kívül ismeretlenekkel nem nagyon beszélgetek:D

2021. máj. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!