Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Amikor megbuktatok egy tárgybó...

Amikor megbuktatok egy tárgyból egyetemen, hogyan fogadtátok el?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok az egyetem, az egész egyetemet szétcsaltam, így hasznos tudásom nincs. Igazából belefáradtam az egészbe és semmi kedvem már végigcsinálni. Egész mostani félévben úgy lekakiltam egy tantárgyat (php programozás), ahogy valamit lelehet. Sajnos nem volt belőle órám, hanem a tanár félév elején felrakott minden anyagot és akkor tanuljunk magunktól. Én meg így hupsz, elfelejtettem, hogy létezik a tantárgy. Holnap reggel lesz belőle zh, de semmit nem tudok belőle, a legalapabb dolgokat sem. Úgy fogok belőle megbukni mint a huzat, már arra sem méltattam, hogy beszerezzek valakit, hogy megcsinálja nekem a dolgozatom pénzért cserébe, egyszerűen tudomást nem vettem az egészről. Megnéztem a próbazh-t és így "Uramatyám, ez mi". Igazából elfogadni elfogadom, de szomorú vagyok és fáj. Valószínűleg emiatt csúszok is egy évet meg lehet át is raknak fizetőssé állami támogatottságból, amit nem tudok finanszírozni. Tehát igen, szívás. Hogyan lendüljek ezen túl a legfájdalommentesebben?

2021. máj. 18. 22:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Nincs javító zh?
2021. máj. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Van. Vizsgán, ami esélytelen, hogy meglegyen.
2021. máj. 18. 22:49
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Hát a vizsgát nyomd meg ahogy tudod, vess be mindent. Aztan ha nem sikerul nem, mit lehet tenni. Mostmár mindegy. Nyilván sz.r erzes. Sajnos az amugy is sz.r egyetemi oktatasnak ez az online oktatas kb mint sz.rnak a pofon olyan volt.
2021. máj. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálok szerezni rá valakit.
2021. máj. 18. 23:09
 5/12 anonim ***** válasza:
14%

Keress egy PHP fejlesztőt. Ő megírja Neked, Te boldog vagy.

Vizsga lehetőségből is van talán vagy három + métányossági. Vizsgaidőszak végéig még talán egy elégségesre lehet Te is meg tudnád tanulni, napi 6-8 óra készüléssel, gyakorlással.

2021. máj. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%
Ja, meg a siránkodás, depibe vonulás helyett fókuszálj a megoldásra. Gondolkodj pozitívabban.
2021. máj. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem igazán sikerült.

Kibuktam, utána mentem át másik egyetemre, ott nulláról kezdve jól ment, MSc-n már évfolyamelső lettem. Ez segített. Nyilván energia votl benne nem kevés

2021. máj. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Egy egyetemet otthagytam emiatt. Akkor még nem volt kreditrendszer.

A második egyetemen kibuktam, kb bőgtem és a tanárral kiabáltam a folyosón. Aztán annak köszönhetően, hogy nem lett meg a tárgyam, jobb lett az ösztöndíjátlagom, mint egy kettessel, és olyan ösztöndíjat kaptam, mint egy normál fizetés. Köv félévben újra felvettem, 5ös lett.

Harmadik egyetemet csinálom most. Most már kreditrendszer van, szóval ha bukok, elengedem a dolgot. Majd legközelebb.

2021. máj. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
nem egy tárgyat buktam el az első 2 évben, nyilván rossz volt akkor, de úgy voltam vele, hogy nem a világ, előfordul az ilyesmi
2021. máj. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekem a legfontosabb, hogy a fontos tantárgyakból átmenjek és ha valamit elbukok idő hiánya miatt, akkor inkább egy kevésbé fontos tárgy legyen...


Ezért is lett 2-es egy 2 kredites, évközi jeggyel zárult teljesen haszontalan tantárgyam, amit csak kötválnak vettem fel (vagy szab vál, nem tudom) + elbuktam 3 három kredites de kemény tantárgyat (Grafika - BME), mert 3 hétre kiütött a Covid.


Viszont minden másból 4-5 vagyok.


Szóval nekem a tantárgy elbukál bele kalkulált kockázat, ami már annyira nem hat meg. Maximum csúszok félévet, de olyat nem bukok el ami miatt nem tudnél felvenni ráépülős tárgyat.

2021. máj. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!