Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem válaszolnak az...

Miért nem válaszolnak az oktatók a kérdésekre négyszemközt vagy emailben?

Figyelt kérdés

Egyetemi oktatók, az a helyzet, hogy nem tudok egy embert kiemelni, mert nem egy csinálja ezt, hanem minimum a 70%-a az oktatóknak.

Ha írok emailt, abban az esetben nem válaszol, elküldöm ismételten lemásolva ugyanazt a szöveget, ebben az esetben érkezik válasz.

Másik példa, elküldök két db kérdést és csupán az egyikre kapok választ, mintha nem is írtam volna le a másikat.


Választottam témavezetőt szakdolgozathoz, addig tök normális volt, amíg felkértem rá, de már arra sem akar válaszolni, hogy az adott témamegjelölés, mint lehetőség az egyátalán elfogadható-e vagy sem, nem mondott rá semmit, ignorálta a kérdést, 3ból válaszolt 1db kérdésre. Ennyire tirpákok volnának az oktatók vagy direkt csinálják ezt? Volt egy oktató, akit felkértem még, hogy tartana-e külön korrepátálást, nyilván pénzért, az is ezt csinálta, 2db kérdésből válaszolt 1-re. Nem tudom elhinni, hogy ez véletlen volna, hogy elolvassák és a végére elfelejtik, mintha aranyhalak lennének.. :D

Ez nem csak velem fordul elő, hanem más szaktársakkal is.


Amikor tetszelegni kell az emberek előtt az előadásokon, abban az esetben mintha ez mind nem is lenne és érkeznek a válaszok. Nyilván, ami az órához kapcsolódik ott kérdezem meg, de a többségében ezek nem az anyaghoz kapcsolódnak, amit előadáson lehetne kérdezni.


2021. jan. 15. 18:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Nehéz így a válasz, de ennyire beletojnak az egészbe vagy pedig valamilyen személyiségfejlesztő dolog lenne ez, hogy asszertivitásra neveljék a hallgatókat, de aztán persze..simán lehet az, hogy én vagyok naív és simán lesz*rják az egészet?
2021. jan. 15. 18:06
 2/6 anonim ***** válasza:

1 sok emailt kapnak 2 nem erdekli oket. Nem ezert fizetik oket/nincs kovetkezmenye. A benso motivacio mar nem mozgatja oket, kulso meg nincs.


Lehet szemelyisegfejlesztes, arra nevelnek, hogy ne zaklasd oket emailekkel.

2021. jan. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy nem tudjak a valaszt.
2021. jan. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagy hogy tul sokat kerdezel es mar idegesiti oket.
2021. jan. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet rajtuk eligazodni. Egyszer azt mondják, hogy aki nem kommunikál az csak "melegedni jár be", máskor meg mérgesek lesznek, hogy miért zaklatod őket ezekkel. Szumma szummára, én inkább magam néznék utána ezeknek.
2021. jan. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Trehányak a kedves kollégáim, és szét vannak aprpózódva.


Engem ma cseszett le egy hallgatóm, hogy éjjel fél háromkor aludjak inkább, ne neki válaszoljak.

2021. márc. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!