Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mire véljem, hogy négyszemközt...

Mire véljem, hogy négyszemközt kedves velem, a többi kolléga előtt viszont beszólogat nekem?

Figyelt kérdés

Van egy kolléganőm, akivel (azt hittem) jóban vagyunk, de egyre gyakrabban érzem úgy, hogy ezt nem szívesen vállalja fel a többiek előtt. A többiek közül két emberrel kevésbé jó a viszonyom, ő viszont velük is jóban van. Észrevettem, hogy amikor csapatépítőn, ebédkor, vagy akár a legnagyobb irodai helyiségben sokan vagyunk együtt, nem keresi a társaságomat, sőt ha úgy alakul, hajlamos rá, hogy kekeckedjen, és ha nem is kifejezetten gonosz megjegyzéssel, de kicsit olyan gúnyolódó, kekeckedő megnyilvánulásokkal rám irányítsa a többiek figyelmét.

Nem tudom, én vagyok-e túlérzékeny vagy jól ítélem meg, és ez valóban nem normális dolog. Mivel én senkit nem gúnyolok, nekem nem az, de tudom, hogy valakinek ilyen az alaptermészete, és nem ismeri a határokat.

Ti mit gondoltok erről? Nektek is rosszul esne? Szerintetek megbízhatok benne, vagy tartsam a távolságot akkor is, amikor négyszemközt vagyunk:



2020. nov. 25. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jellemtelen.

Ne barátkozz vele.

2020. nov. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tartok tőle, hogy igazad van... Csak közben olyan komoly titkot is rám bízott, ami miatt akár ki is rúghatják, ha az igazgatónő tudomására jut. Emiatt érzem/éreztem úgy, hogy a barátjának tart.
2020. nov. 25. 18:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tartsd vele a távolságot.

Ne tudjon rólad, a gondolataidról, a véleményedről semmit.

Be akarja majd megint hízelegni magát.

Annál nagyobb távolságot tarts tőle.


Valamiért féltékeny lehet rád, ki akar fúrni a csoportból.


De ha veled ilyen, akkor mással is.


Nem tudhatod, hogy a hátad mögött miket hazudozik rólad.


Amúgy róla tudsz valamit, mesélt magáról?!

Ugye, nem? Mert téged akart beszéltetni.

Nekem ebből, az ilyen provokáló, képmutató alakokból már ötös diplomám van.

2020. nov. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem igaz, csak azért hazudta, hogy a bizalmadba férkőzzön.

Felejtsd el.

Ne érj rá.

Kizárólag a munkádra koncentrálj, és csak a munkáról

legyél hajlandó beszélni.

Kerülj minden olyan élethelyzetet, ahol kettesben akar veled maradni.

Sose érj rá neki.

2020. nov. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De, én tudok róla sok mindent, komoly titkokat is rám bízott. Sajnos, én inkább azt hiszem, hogy - mivel megosztó a személyiségem, és emiatt két ember nagyon nem kedvel (a többi hat igen, de ez most nem számít, mert az a kettő jóban van ezzel a kolléganőmmel) - ő nem szeretné, ha látnák, hogy mi ketten ennyire bizalmas viszonyban vagyunk, ezért távolodik el tőlem társaságban. Amit vhol meg is értek. Inkább csak a poénosnak szánt, de inkább idegesítő megjegyzések zavarnak, mert én nem vagyok az a típus, aki annyira lazán tudja ezeket venni. Szinte árulásnak élem meg, még ha félre is értelmezem, és tényleg csak poénkodni akar.

Egyébként négyszemközt nagyon támogató és rendes, ... bár azt tényleg nem tudhatom, hogy azoknak, akikkel szintén jóban van, nem mond-e vissza ezt-azt, akár véletlenül is.


Második válaszoló: sajnálom. :( ... Az a baj, hogy a mai világban már kb. senkivel nem lehet bizalmas viszonyt kialakítani, és az embernek folyton a háta mögé kell néznie.

2020. nov. 25. 18:13
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

törvény, hogy a munkahelyen nincs barát, csak érdekszövetség, ami igencsak múlandó. A viselkedése alapján egyszerűen rajtad átgázolvtörekszik a nagyobb fizetésemelésre, a jobb vélemányre, az előléptetésre. Addig kavarja a szart, amíg lehetetlenné nem tesz...senki nem tudja mi a baj veled, de ez idővel beívódik az idegekbe, és lenéznek, lesajnálnak, esetleg gyűlölnek...úgy, hogy nem is tudják miért.


Mégegyszer: nincs barát, legfeljebb te szeretnél barátkozni. Az áspiskígyóval vigyázz..minden mosolya mögött önző érdek lapul.


A megoldás nálad van.

2020. nov. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Amit rám bízott, az 100%, hogy igaz. De, kedves harmadik, Neked is igazad van. Végül is, ő is mintha kezdene leépíteni. Legalábbis, a munkahelyi viselkedése ezt mutatja. Úgyhogy, akár én is tarthatom a távolságot, és majd legfeljebb keres, ha akar vmit.
2020. nov. 25. 18:15
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a legutolsó választ is, de higgyétek el, hogy azért nem ilyen durva a helyzet, és segítőkész. Csak azt sajnálom, hogy nem elég jellemes. Amit félt, az az állása. Várható ugyanis leépítés.
2020. nov. 25. 18:17
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a fajta jellemtelenség nagyon általános, szinte mindenütt jelen van. Nekem mind a rokonságomban, mind az ismerősi körömben van bőven ugyanolyan személy, mint a te kolléganőd. Ha nagy társaságban vagyunk, jellemzően mindig bátrak valamit szemtelenül beszólogatni, és gyávák kimutatni, hogy szimpatizálnak velem. Amikor csak négyszemközt vagyunk, akkor fordítva van: iszonyú gyávák bármiféle beszólásra vagy provokációra. Olyankor hirtelen igazi puszipajtások vagyunk.

Nem kell ebbe túl sokat belelátni. Sajnos a legtöbb ember ilyen jellemtelen. (Vannak kivételek, de az tényleg a kisebbség.)

2020. nov. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, biztosan igazad van, és "semmi extra", csak olyan, mint mindenki más...
2020. nov. 25. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!