Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kinek milyen baja, problémái...

Kinek milyen baja, problémái vannak a tanáraival?

Figyelt kérdés
2021. jún. 11. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Nekem csak a matektanárommal van problémám. Vagyis csak volt, mert jövőre nem fog minket tanítani.

Legelső órán, amikor bejött, nagyon szépen, aranyosan elmondta, hogyha nem értünk valamit, akkor tegyük fel a tappancsunkat, és kérdezzünk.

Ő úgy tanít, hogy megcsinál egy feladatot, majd oldd meg annak a mintájára. Majd amikor felteszem a kezem, hogy "Tanárnő, nem értem. Legyen szíves mégegyszer elmagyarázni!", akkor rám üvölt, hogy "Ezen te mit nem értesz?", és megaláz az osztály előtt. Legelső eset után még fel mertem tenni a kezem, második eset után már nem. Erre még rátett egy lapáttal az online és a stabil 5-ös matekom idén kettes lett.

2021. jún. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Biosz tanárommal. Egyáltalán nincs magánál. A jó tanulókkal tök kedves meg minden, minket meg lehúz.
2021. jún. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%
Nekem az irodalom-nyelvtan tanárral van bajom. Ő állítólag valami előadóművész vagy színész, és mindig ilyen színpadias, mindent 'színészesen' ad elő. Meg túl közvetlen, amire ő azt hiszi, hogy jófej, de nagyon nem az. Biztatni akar minket, meg minden, de ezt olyan eszközökkel teszi, ami nem bíztató, hanem megalázó. Például mondom a verset, megakadok valahol és erre elkezdi rázni a fejét előre-hátra, hogy mondjam, mondjam, mondjam. De ezzel nem segít, hanem megakaszt. Meg ma volt lezárás, mindenkinek elmondta a jegyét, és olyan szöveget lenyomott, hogy égett a pofám.
2021. jún. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Matek tanárom olyan, hogy akiket alapjáraton ismer más iskolaból, azt szereti, kedves, jófej. Akit meg nem ismer, az bunkó. És aszerint osztályoz.


Például volt online-ba az a szabály, hogy csak az fogadható el ottlétnek, ha be van kapcsolva a kamera. Egyik osztálytársam 6 hónapig eljátszotta, hogy nincs kamerája, utána meg hogy nem jó. Amikor az iskola akart neki adni, akkor kitalálta, hogy kapott valakitől laptopot, aztán eljátszotta, hogy nem jó. Amikor kamerát kapcsolt (nagy ritkán), akkor eljátszotta, hogy lefagyott a gép, meg folyton kilépkedett, és azt mondta, hogy kidobta a meet, pedig látszott, hogy ő lépett ki, mert a kezével rányomott a telefon kijelzőjére. Voltak tantárgyak, ahol le kellett adni az órai munkát, na ott sorra kapta az egyeseket erre.

Na ennek az osztálytársamnak a kedves matek tanárnő négyesre értékelte az órai munkáját.

Nekem meg alig akarta megadni a kettest, csak azért adta meg, mert egyest nem akart beírni. Nekem csak annyi hibám volt, hogy online oktatás miatt nagyon leromlott a matekom (valamiért nem tudok úgy tanulni), és négyesből hármas lettem.

2021. jún. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Tesi tanárom: a tesi tanárom egy bukott sportoló. Dupla meg tripla coopereket futtat velünk tesin. Nagyon nehéz feladatokat csináltat velünk és a felmentést se veszik figyelembe. Nekem a kezem folyamatosan műtik. Van róla papírom, hogy milyen gyakorlatokat nem csinálhatok. De ő tojik rá nagyívben. Megmondtam, hogy nem fogok neki gyűrűzni az ujjaim és a csuklóm miatt, hoztam is arra az órára a papírom. Erre beírt egy egyest. Osztálytársamnak kiment a bokája, iratott felmentést, fogta, összetépte és beállította tesizni.
2021. jún. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is matektanárommal van gond. Ez a kedves emberke elég nehezen tanítja az anyagot, az osztály felé 2-3 ra áll a tantárgyából. Az osztályban van pár zseni, na velük brutális módon kivetelezik, volt hogy az egyik kedvence rosszabb jegyet írt erre neki ezt nem írja be.... a kevésbé jókat meg naponta megalázza hogy mi meg milyen sötétek vagyunk már, így az egész osztály felbomlott két részre, az a kb 6 db zseni nevet a beszólásain, a többi harmincnak meg ég a pofája, ja és persze mindig attól a pár zsenitől kérdi hogy érti e az anyagot.... Ha nem értünk valamit rögtön el kezd uvoltozni, a dogakat elég nagy szigorral osztályozza például a múltkori dogámnál volt egy szöveges feladat ahol jól felírtam az egyenletet majd elkezdtem kiszámolni de véletlen lemaradt egy nulla, erre a nyolc pontból kaptam egy kemény 4 vagy 3 pontot már nem emlékszem, és az a vicc hogy 1 pont kellett a hármashoz. Az osztályból már ketten mentek el miatta, én is elszeretnék dehát ez a matek miatt nem lehet mert eléggé lerontotta a jegyemet így nem vennének fel sajna sehova...
2021. jún. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az egyik fizikatanárom egyébként egy szimpatikus, kedves nő volt, csak az volt a baj, hogy semmi kreativitás, változatosság nem volt az óráiban. Minden óra úgy telt, hogy konkrétan felolvasta a tankönyv szövegét, 1-2 mondattal helyenként kiegészítette, utána megoldottunk pár feladatot a könyvből és ennyi. Nem az erősségem a fizika, utálom, nem értek hozzá, de valahogy biztos fel lehetne dobni a fizikaórákat is.

A történelemtanárral hasonló a probléma. Szeretném a történelmet, csak ő iszonyú unalmas, leül, elkezdi mondani az anyagot és mintha hülyének nézne minket, néha nekiáll diktálni és folyamatosan ismételgeti, amit mond.

Volt földrajztanárom tudott jófej lenni, viszont elég szigorú volt, sokan féltek tőle és nem egyszer fordult elő, hogy úgy adott valamilyen feladatot, hogy azt előtte nem beszéltük át.

2021. jún. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Általános 2.-ban óra közben röhögtünk, odajött a tanárunk és elkezdett kiabálni velünk, az osztálytársam elkezdett hörögni, erre a tanárunk elkezdett a képébe ordítani: "Fejezd már be!" (Ezt ismételte, miközben favonalzóval verte a padot.) Majd közölte, hogy ne cirkuszoljon, és erre a srácot a fülénél fogva a szekrényhez rángatta, bevágta, és kitámasztotta egy székkel! Néhány perc múlva kinyitotta a szekrényt, a srác rosszul nézett ki, eszméletlen, lila volt a feje, ekkor suliorvos (aki a gazdasági vezető volt, csak plusz pénzért bevállalta a doktor szerepét...) Bevitték kórházba, kiderült, hogy asztmarohama volt, gyakorlatilag majdnem meghalt!

Másnap a tanárunk azzal jött nekünk, hogy mi majdnem megöltük, mert röhögtettünk! (Ekkor kettőnket kiközösítettek az osztályból.) Ráadás képen aznap a gyerek nagymamája bejött a gyerek cuccaiért, ekkor a tanárunk ránk mutatott: "Az a kettő volt az!" Hát a nagymama úgy nézett ránk, mint a gyilkosokra, sose felejtem el...


Az a szörnyű, hogy csak 8 évesek voltunk, fogalmunk nem volt mi történik, a tanár aki abszolút hibás volt (majdnem megölte a gyereket), egy az egyben ránk verte a balhét!

A gyereket átíratták másik suliba (ez 2002-ben volt), az a tanár 2017-ben még ott tanított...

2021. jún. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!