Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van értelme befejeznem az...

Van értelme befejeznem az egyetemet?

Figyelt kérdés

3 éves szak és már csak 1 év van hátra.. De viszont tudom, hogy soha az életben nem fogok elhelyezkedni vele, mert nem lehet megélni belőle.

Vagyis elhelyezkedni el lehetne vele, de főleg a közszférában. Oda meg nem akarok menni. Egy Aldis árufeltöltő is jobban keres, mint amit ezzel a diplomával keresnék. Szóval én is inkább elmennék árufeltöltőnek, minthogy diplomás közalkalmazott legyek



2021. jún. 13. 18:43
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Az hogy lesz nőd vagy sem nem a diploma miatt nem lesz és nem a fizetés miatt normális nőknél kell próbálkozni nem az insta meg a tiktok csajoknál
2021. jún. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
hú, itt nagyon sok baj van! XD Azért, mert egyetemre jársz, kicsit értelmesebbnek hittelek. De amiket itt válaszként adsz, hát ez borzalmas :D
2021. jún. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
A közszférában is teljesen más a bérezés, ha diplomával rendelkezel. Van közalkalmazott és köztisztviselő is, a diplomádtól is függ, milyen bért kapsz. És a 12 óra pakolászás elég szarul hangzik ahhoz képest, hogy meghallgatsz naponta 10 ügyfelet és megcsinálsz 5 ügyiratot. De te tudod, töki
2021. jún. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

#23

Nem, nem más a bérezés. Amióta hatályba lépett a Kit, azóta nincs különbség a diplomás és a nem diplomás bér között.. Ezt tanultuk is közszolgálati jogból…


Meg nagyon alacsonyak így is a bérek. Kiszámoltam, hogy nettó 140-233 közt kapnék…

Ehhez képest egy hegesztő álláshirdetésnél nettó 350-et kínáltak.

2021. jún. 29. 03:24
 25/35 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező én műszaki szakgimiből mentem bölcsész szakra részben azért mert nem bírtam a fizikai munkát nem mindegy hogy diplomával egy irodában ülsz vagy nehéz munkát végzel azt az egy évet ne hagyd veszni csináld végig
2021. jún. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

De nekem a pénz a lényeg. Én nagyon pénzéhes vagyok. Akkor inkább csinálnék fizikai munkát, de több pénzért.

Mellesleg az se mindegy, hogy nyomorgok és éhezek vagy normálisan élek. Ha elhelyezkedek a diplomával, akkor éhezni fogok. 150 lenne egy albérlet, a maradék pénz menne kajára

2021. jún. 29. 13:48
 27/35 anonim ***** válasza:
Csináld végig az egyetemet utána még tudsz tanulni szakmát akár hegesztőnek is
2021. jún. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Azt az egy évet bírd már ki. Közben is lehet dolgozni. Hallgass az idősebbekre, akik már dolgoznak vagy 10 éve. Te azt se tudod egyenlőre, h mi az munka
2021. jún. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Nekem megalázó az, hogy aprópénzért dolgozzak. Azt hittem, hogy ha diplomám lesz akkor meg fognak becsülni és jó fizetésem lesz, jól fogok élni.

De valójában pont az ellenkezője igaz.. Főleg hogy a közszférában dolgozókat mindenki le is nézi..


Hát ha be is fejezem, de elhelyezkedni biztos nem fogok vele.

Én gazdag akarok lenni, Hummerral akarok járni

2021. júl. 1. 13:34
 30/35 anonim ***** válasza:
És szerinted szakmunkásként gazdag leszel és Hummered is lesz?
2021. júl. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!