Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy lenne több szabadidőm?...

Hogy lenne több szabadidőm? Ha nappali tagozatra járnék és amellett kéne dolgoznom, vagy ha elmennék levelezőre munka mellett?

Figyelt kérdés

Nappalira járok, de nem szeretnék elhelyezkedni ezzel a szakkal, ezért el akarok végezni egy másik szakot, de 23 évesen már nem ülnék be egy 3,5 éves nappalira.

Plusz azon is erősen gondolkodok, hogy a jelenlegi szakomat is levelezőn fejezem be, már csak 1 év van hátra.



2021. jún. 25. 21:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban az a lényeg, hogy dolgoznod kell-e suli mellett vagy sem. Ha nem kell akkor nyilván a levelező mellett lenne több szabadidőd mert ott csak péntek szombat kell bejárni. Én levelezőre járok munka mellett és kissé megterhelő, hogy a hétvége sem szabad, ha nem lennék 30 éves akkor nappalira mentem volna. 23 évesen amúgy szerintem még simán belefér a nappali de nyilván az fog dönteni, hogy mennyit dolgozol.
2021. jún. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szeretnék már pénzt keresni, félre tenni saját lakásra. Meg nem akarom, hogy 26 éves koromig a szüleim tartsanak el. Meg ugye nappali mellett meg kell oldani a lakhatást, albérletet fizetni. Levelezőnél meg feljárnék vidékről
2021. jún. 25. 22:11
 3/16 A kérdező kommentje:
Meg az igazság, hogy nagyon unom már az iskolába járást, szeretnék már felnőtt lenni. Ha nem lenne büfészak a jelenlegi szakom, akkor biztos nem kezdenék bele másikba
2021. jún. 25. 22:12
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha eltartanak a szüleid, csináld nappalin, a munkahelyek nem igen tolerálják, ha péntekenként-szombatonként mennél egyetemre. (tapasztalat) Persze vannak kutyanyíró szakok, ahova csak szombaton kell bejárni vagy havonta vagy ilyesmi, de annak nem biztos, hogy sok értelme van.
2021. jún. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem eddig mindenhol tolerálták a levelezőt (jogász) , pedig dolgoztam minőségellenőrként, portán, recepción is. A portás munkánál kimondottan tetszett is a vezetőségnek, terveztek volna velem..
2021. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy a KFC-be mennék dolgozni 30 órába, amellett talán megoldható a levelező
2021. jún. 26. 13:40
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Nekem teljes állásom van a levelező mellett és a szaktársaim 90%-nak szintén, sőt még gyerekeik is vannak mégis meg tudják oldani a levelezőt.
2021. jún. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Annyit fűznék hozzá, hogy a nappali mellett egy nagyon komoly okból lesz nehéz a munka és saját példát hozok fel; a mi egyetemünkön a tanárok java telibexarta hogy ki dolgozik (nem mellesleg olvastam itt régen a GYKn, hogy mások, más egyetemen is ezt tapasztalták).


Az MA mellett pl rendesen dolgozni sem lehetett, mert ott nem lehetett összeegyeztetni a munkával az órarendet.


A BA során meg volt pár gyerek, akinek muszáj volt egy főállást bevállalnia és a tanárok rossz szemmel nézték. Volt pl egy nő aki nem tudott bejárni és egy tanárnál szakdolgozott. A tanár meg mindig kérte, hogy kinyomtatva adja oda neki a szakdolgozatából azt, ahol tart, a nő pedig többször beküldte valakivel, mert a beosztása miatt nem tudott bemenni a tanárnőhöz, a tanárnő meg egy idő után ezt megelégelve megkérte a lányt, hogy keressen másik konzulenst, mert nem veszi ezt az egészet komolyan.


Az órákról való hiányzásokat se nézték túl jó szemmel.


Úgy álltak az egészhez hozzá, hogy aki főállásban dolgozik a levelezőn végzi el az egyetemet.

2021. jún. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha egy versenyképes szakról van szó, ha nagyon nem muszáj, és a szüleid támogatnak, ne menj dolgozni, még eleget dolgozhatsz az életben. Nagyon nehéz mellette tanulni, ha egy nehéz szakot választottál, főleg. Szétforgácsolná az energiádat a munka.
2021. jún. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De így meg nem jutok előre az életben, kéne már a pénz, gyűjtenék lakásra
2021. jún. 26. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!