Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Járt az osztályodba SNI-s tanuló?

Járt az osztályodba SNI-s tanuló?

Figyelt kérdés
Milyen fogyatékossága vagy tanulási zavara volt? Hogyan viselkedett? Ti hogyan viselkedtek vele?

2021. júl. 1. 20:10
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
18 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Járt, nem is egy és még én is sni-s vagyok. Mindannyiunknak tanulási zavara volt(sni-sek többségének csak ilyen baja van), diszlexia, diszkalkulia és diszgráfia. Nekem csak diszlexiám van, de volt az osztályban olyan személy, akinek mind a három.


Ugyanúgy viselkedtünk, mint mások. Beszélgettünk, bárátkoztunk, tanultunk stb. Annyi volt a plusz, hogy a fejlesztő kötelező volt, de ott csak beszélgettünk és társasoztunk. Volt olyan alkalom, hogy pár osztálytárs is bejött hozzánk, ha lyukas órájuk volt. Illetve más osztályokból származó sni-s diákokkal voltunk. A 4 tanév alatt kb 100 sni-s diákkal találkoztam, de abból 3 főnek volt valamilyen fogyatékossága miatt sni-s papírja. (Általános iskolában meg abszolút nem volt valamilyen fogyatékossággal rendelkező sni-s diák)


Mások is normálisan bántak velünk, mert Ők tisztában voltak azzal, hogy tanulási ZAVAR ez, nem fogyatékosság. Csak sok ember nincs tisztában ezzel és feleslegesen sértegetnek, mikor Ő akarja megmagyarázni, hogy pl diszlexia egy fogyatékosság. Holott nem akadályozz az életben, lehet az ember kitűnő tanuló is tanulási zavarral. ( Én az voltam, de tenni kell érte csak és akkor sikerül.)

2021. júl. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Gyerekem SNI-s. ADHD-s. Magatartászavaros. Oppozíciós zavaros. Szorongó. Hipermotil. Autisztikus vonásokat mutat.

Nehéz vele, nem bírja végigülni az órát, impluzív, könnyen érdeklődését veszti.

Akivel megtalálta a közös hangot, tudja irányítani. Kitűnő tanuló.

2021. júl. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, én voltam az :D
2021. júl. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de akkor még nem így nevezték és nem diagnosztizálták, ha jól emlékszem, hivatalosan. Az emlékeim alapján diszlexiás és hiperaktív is volt a srác egyszerre, 1.-től 4.-ig járt velünk. Menő gyerek volt, mert hangadó volt, a szülei sok mindent megengedtek neki, amit másnak nem (annyira menő volt, hogy ő nézhette este 7évesen az X-Aktákat :D), meg ilyen korban is már menő az, aki lázadozik meg nem úgy csinál mindent, amit a tanár mond (bontotta a rendet, hangoskodott, kurjongatott óra alatt, zsizsegett). Senki nem b.tatta amiatt, mert lassan olvas meg nem ír helyesen. Azt nem tudom, mi történt vele azután, hogy elmentem a suliból 8osztályosba.
2021. júl. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%

Nekem egy ismerősöm gyereke volt.


Nagyon akaratos volt és sosem fogadta el a nemet válasznak, túlzásokba esett, olyan szinten, ameddig egy korabeli nem menne el.


Az iskolában mondták, hogy gond van a viselkedésével. Azt hiszem kicsit erőszakosabb volt a többieknél.


Illetve a jegyei sem voltak rózsásak.


De szeretni is nagyon tudott és néha volt 1-1 megnyilvánulása, amihez egy korabeli nem lenne annyira bölcs, hogy eszébe jusson.

2021. júl. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Én SNI-s vagyok. Diszkalkúliám van és gyerekkoromban lassan fejlődtem. Alsóban egy speciális iskolába jártam a 16. Kerületben. Itt jártam logopédushoz is. Itt minden diáknak volt valami kisebb-nagyobb problémája, így elfogadtuk egymást. 5. osztálytól egy normál általános iskolába jártam kis létszámú osztályban. Itt is kaptam fejlesztést, itt már az osztályban nem mindenkinek volt ilyesmi problémája, de nem bántották az SNI-seket. Más miatt bántottak, de azt hamar abbahagyták.Inkább ilyen piszkálódás volt, ami mindenhol előfordul. Osztályon kívül viszont sokat bántottak, de az osztálytársaim és az osztályfőnököm sokat segített.7.osztályban teljes felmentést kaptam matematikából. Középiskolában szintén normál kereskedelmi középiskolába jártam. Heti 1 óra fejlesztést kaptam. Ott már fel voltam mentve tesiből is a térdproblémáim miatt. Ott ilyen nagyszájú "lánykák" bántottak azért, mert 2 tantárgyból fel voltam mentve és azt kérdezgették az osztályfőnöktől, hogy én minek vagyok itt. Év végén ők megbuktak, én meg vígan továbbmentem és 2019.-ben sikeres érettségi vizsgát tettem, 3 tantárgyból dícsérettel. 3 SNI-s osztálytársam is hasonló sikereket ért el. Utána Turisztikai szervező OKJ képzést kezdtem el. 2020 februárjában letettem az angol középfokú komplex nyelvvizsgát.Tanulmányaim során a szakmai tárgyakból voltak nehézségeim a számolással, de nagyon jó tanárom volt és segített. Sikeresen megszereztem a szakmát is jó(4) osztályzattal. Volt többletidőm a vizsgákon, de az órákon ugyanolyan követelmények voltak felém is.

2021. júl. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!