Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ezek fényében felejtős jövőre...

Ezek fényében felejtős jövőre az online oktatás?

Figyelt kérdés
Múlt szeptemberben még nem volt vakcina de most szeptemberre már nem hogy lesz de a lakosság fele be is van már oltva..a másik, nem rémlik hogy múlt nyáron eltörölték volna a maszkviselést, most igen (ami utalhat arra hogy a vakcinák mégis értek valami? Kit tudja, majd kiderül). Azért ebben az 1 évben változott egyes más a járvánnyal kapcsolatba, szóval szerintem maradni fog a jelenléti.

2021. júl. 5. 00:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
szerintem meg nem fog maradni a jelenléti. jön majd egy olyan mutáns ami ellen nem véd a vakcina és kezdődik minden elölről
2021. júl. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Állhat elő olyan helyzet, hogy újból lesz.
2021. júl. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Nagyon remélem, hogy marad a jelenléti, de nem lehet sajnos kizárni teljesen az online oktatást sem.
2021. júl. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Remélem, hogy marad a jelenléti és igazából én azt is tartom valoszínűbbnek.
2021. júl. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
Ekkora probléma a jelentéti oktatás?
2021. júl. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%
Biztos lesz jelenléti, ha hirtelen beszarna a halott, előtte nem lennének ilyen jellegű enyhítések.
2021. júl. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Egyetem, MSc.

Hibrid oktatásnak örülnék. Papolhatnak, hogy a diák csak becsatlakozik az órára és visszafekszik, főzni indul, nem figyel oda stb.. jelenlétiben máshogy van? Végiglehet körmölni minimum 2, de van hogy 3-4 órát? Lehet követni a tanárt, akinek a diasorain csak címszavak vannak és hadar? Személyes tudásátadás elsődlegessége... 😂

A személyes megjelenést igénylő gyakorlatokat, aláírom, nem lehet online megtartani, no de az egyetemi előadások nagy részét?

Abban bízom, hogy egyes tanárok felismerték, hogy online, egy felvételkészítéssel leadva az anyagot, nem tanítanak rosszabb hatásfokkal, sőt.


Én minden fontos órámat felvettem, és visszanézve kijegyzeteltem. Volt, amit a tanár vett fel. A felvételt meg tudtam állítani, vissza tudtam tekerni, fel tudtam gyorsítani, le tudtam lassítani, ha kellett. Sokkal hatékonyabban lehetett tanulni szerintem.

2021. júl. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
8 Azért abba is gondolj bele, hogy nem mindenhol így működött a hibrid vagy online oktatás. Nálunk például a hibrid oktatás azt jelentette, hogy mindenki azt csinál, amit akar és a tanárok, hallgatók is eldönthettek, hogy a tárgyaikat online vagy jelenlétiben tanítják/tanulják. Ebből gyakorlatilag kész káosz lett és mint a mérgezett egér rohangálni kellett az egyetem és a kollégium között (mikor egyértelműen egyik hely sem alkalmas arra, hogy akkor ott nyugodtan, csendben részt vegyél az online órádon), csomó technikai probléma volt, néhány órán nem is lehetett megoldani azt, hogy az online és a jelenlétiben tanuló hallgatók is egyformán bekapcsolódjanak az órába. Valamint nálunk az összes online órát kötelező volt élőben megtartani, így az előadásokat is és kötelező volt kamerát kapcsolni. Viszont sok olyan tárgyam volt, ahol előadás révév csak szimplán kiküldtek egy halom pdf-et vagy csináltak egy narrált ppt-t és akkor az órán, csak bámultuk egymást a “van valami kérdés?” után. Viszont az sem volt sokkal jobb, mikor megtartottak rendesen és akkor 90 percig ott görnyedtem a monitor előtt, amíg a tanár kattogtatta a kis ppt-jét. Én egyszerűen nem voltam képes így koncentrálni, nem tudtam normálisan odafigyelni, kb. semmire nem emlékeztem egy online óra után és pont nem hallgattam vissza a narrált ppt-ket sem, mert kb. kikapartam volna a szememet. En részben emiatt is utáltam az online órákat. Ezzel szemben a jelenléti oktatásnál nem volt ilyen problémám, tök szívesen bejártam az összes órára, oda tudtam figyelni, jegyzeteltem és könnyebben fel tudtam készülni a vizsgákra is az előadás anyagából, mert sok mindent már megjegyeztem az órákon és érdekesebb is volt az egész.
2021. júl. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

9


Igazad van, elhiszem. Szerencsére nálunk ügyesen meg volt oldva az online oktatás az egyetem, és a tanárok részéről is, így nekem bejött. Odafigyelni persze én sem figyeltem oda folyamatosan, ezért vettem fel a fontosabb órákat. + még az utolsó féléveinkben is rengeteg, feleslegesen nehéz tölteléktárgyunk van, amit így, nem hazudok, elég könnyen ki tudtunk szűrni. És nem egy belőlük nehezebb mint a 2 ZV tantárgy.


Másik dolog: MSc. Rengeteg szaktársam szeretne már dolgozni, levelező tagozat persze nincs, így nappalin kell bent ülni egész héten. Nyáron vagy van gyakornoki munka, vagy nincs. Így viszont tudtunk hosszabb távon dolgozni az online oktatás mellett.


Nyilván nem mindenhol ilyen egyszerű a helyzet, ahogy te is írtad. Nálunk nagyon gördülékeny volt az egész, ezért hasznosnak találtam.


Persze, ha gólya lennék, vagy a BSc elején, közepén járó egyetemista jobban vágynék az egyetemre mint bárki más.

2021. júl. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem lesz online oktatás. Tuti, hogy lesz egy új mutáns. Én el voltam online oktatással is, de SZERINTEM jobban lehet tanulni jelenléti oktatásnál. Mondjuk ez tanártól is függ, hogy ki hol tanul jobban.
2021. júl. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!