Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Igaz, hogy, ha a tanuló első...

Igaz, hogy, ha a tanuló első félévben mindenből ötöst kap, a másodikban meg mindenből egyest, akkor kettes lesz a bizonyítványában a tanév végén?

Figyelt kérdés

Anno kiváncsiságból megkérdeztem az ofőt, hogy, ugyebár, ha valaki hármast ér el egy tárgyból, akkor a tanév végén nem lehet ötös belőle, mert a két félévi jegy átlagát írják be - és, hogy akkor ez azt is jelenti, hogy az, aki első félévben kitűnő volt, az már nem ismételhet évet, mert hármast kap mindenből.


Erre a tanárnő azt mondta, hogy igaz, hogy nem ismétel évet, de nem hármas lesz mindenből, hanem kettes.


De hogy-hogy nem hármas lesz beírva az bizonyítványába? Az 5 és 1 átlaga 3, nem?


2021. júl. 29. 18:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
attól függ mennyi jegyet kap
2021. júl. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen, bukhat is. Hiszen az éves tananyag felét egyáltalán nem teljesítette.
2021. júl. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Példa: Ha első félévben kap két ötöst, másodikban három egyest, az átlag 2.6, kerekítve 3 így hármas lesz év végén.
2021. júl. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Legalább az egyik TZ-nek 2-nek kell lennie,én úgy tudom, mert különben buktathatnak.
2021. júl. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Megindokolhatják a kettest azzal, hogy romló tendenciát mutatsz. Tehát első félévben dolgoztál (vagy csaltál) második félévben kakkantottál bele az egészbe és elégtelenre tudod az anyagot. Szerintem evidens, hogy örülhetsz a kettesnek.
2021. júl. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ilyen helyzet nem áll elő, a kérdés a legtotálisabb mértékben fölösleges. Az évvégi osztályzás nincs túlszabályozva, csak annyi, hogy az évközi jegyek átlaga alapján kell megállapítani.
2021. júl. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6: nyilván nem minden tárgyból, de előfordulhat. Tapasztalat sajnos.
2021. júl. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Passz. Én irodalomból kaptam 6 db ötöst szeptember 2.dikán, mert elolvastam az összes ajánlottat. A tanár nem akarta elhinni, majd megharagudott hogy ennyi ötöst kellett adnia, és ezért mindent amit tudott alul osztályzott. Így lettem év végén 3as. Úgy hogy az előző tanáromnál majd hogy nem színjeles voltam irodalomból.
2021. júl. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Jaaa értem, tehát akkor nem úgy nézik, hogy első félév 5, második egy és (5+1)/2=3 hanem az összes jegyet megnézik amit kapott a tanuló.


De akkor meg azt nem ért, hogy miért lesz automatikus négyes az aki pl 3,4-el hármast kapott, de a második félévben ötöst. Simán 4,5 fölé felvigeti az átlagát (teljes évit), ha a második félévben csak ötösöket kap.

2021. júl. 29. 21:41
 10/12 anonim ***** válasza:

Van olyan tanár, aki első félévben rosszabat ad, hogy a másodikban jobbat adhasson, meg fordítva.


Tényleg tanár függő.


Nálunk töri tanár megadta a kettest középsuliban 1,65-re,míg mondjuk a magyar tanárunk 2,00-tól számolta a kettest.



Ha van komoly indoka, hogy miért akarja megadni x embernek y jegyet, akkor a többi tanárral, aki tanítja x-et megbeszélik, hogy igaz-e, megadják-e.

Gondolok arra, hogy valaki igyekszik matekból, kérdez, táblánál számol, de van 5 db jegye. 1 db 4 TZ, 3db 3 dolgozata, meg egy 50%-os ötöse, ez olyan 3,5-6 körül van.

Dönthetnek úgy, hogy az igyekezete miatt jobb jegyet kap. Vagy más miatt

2021. júl. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!