Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Amikor gimibe vagy új iskolába...

Amikor gimibe vagy új iskolába mentetek, igyekeztetek rosszabbul teljesíteni vagy eltitkolni otthon a jobb jegyeket?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésről jutott eszembe.


Ha valaki 4,8 - 5,0 átlaggal zárja az első évet, ezt várják el tőle további 3 éven át. Ha lemegy 4,2 - 4,5-re, mert nehezedik a tananyag, de amúgy órán ugyanúgy aktív, akkor otthon is és az iskolában is azt mondják, hogy ellustult és a szorgalom jegye is négyes lesz csak.


De, ha valaki azzal kezd, hogy 4,0 körül van az átlaga, majd felmegy a 4 év alatt 4,2 - 4,5 - re, akkor dicsérik, hogy fejlődik.


Egy gimiben nehéz 4 éven át tartani a kitűnőt. Nem lehetetlen, de nem mindenki van úgy beállítva.


Ebből kiindulva ti csináltok vagy csináltatok olyat, hogy direkt alul teljesítettetek az elején, hogy később javulásnak tűnjön a képességetek?


2021. aug. 4. 01:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tapasztaltam olyat,hogy valaki direkt rosszabb jegyeket szerez és később rendesen tanul.


De az egyik nagyon jól tanuló osztálytársnőm mondta a gimiben ugyanezt, hogy azért nem jó, ha valaki már a kezdetekben jól tanul, mert utána ezt várják el tőle.

2021. aug. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Na velem ez volt, 4. utan mentem at 8 osztályos gimibe. 5-6.-ban még folytattam hogy kitűnő biziket hoztam haza. Aztan elkezdett nehezedni a tananyag, en is kamaszodtam, nem erdekelt stb. es volt hogy becsúszott par negyes, de meg igy is az osztályelsők kozt voltam. De maris a dicseretek atfordultak abba, hogy miert csak 4,7 az atlag? Miert nem színötös a bizonyítvány? Itthon es az iskolában is ezt kérdezgették tolem. Mar el lettem konyvelve kitűnőnek, igy ha valamim rosszabb lett otosnel, akkor rogton a tanar is rájátszott, hogy uristen mi történt Annácskàval (nem ez a nevem amugy) hogy csak negyes?? Mig voltak olyanok akik vegigbotorkaltak az egesz évet, de azokat nem basztatták. Nekem ez nagyon elvette a tanulastol a kedvem, hogyha hoztam 10 ötöst, es egy hármast, akkor csak az egy hármas volt eszreveve. Romlottam le egyre jobban, a targyak is nehezebbek lettek, voltak a tanárokkal is problemak pl matekon, minden evben újat kaptunk, stb. De sosem voltam 4,0 alatt. Vegul mar elvégeztem a gimit, utolso evben 4,7 volt az atlagom, felvettek egyetemre, minden oké, de engem ez nagyon zavart, hogy aki nem szinotos azt mar nem is kell dicserni? Mondjuk itthon is voltak ebbol bajok, mert tesom mindig kitűnő volt, engem meg mindig ugy adtak elo mintha valami zulott bukott diák lennék, a par harmasommal es negyesemmel… De ez tenyleg jo taktika, ha tudtam volna, nem indítok mindenből ötössel, akkor nem ezt vártak volna el tolem. Aki vegig hozta az ilyen ugyanazt a szintet arra sose szoltak semmit (legyen az akár kettes szint), de aki már picit rontott az az osztály szégyenfoltja lett. 🙂
2021. aug. 4. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
+ el kell fogadni hogy 9. után mar minden targy a jobban belemegyunk. Pl az minek tanulja meg a kémiát meg a bioszt full kitunore, aki jogot akar majd tanulni? Az elég hogy amelyik irányba tovabb akarsz tanulni, azokbol a tantárgyakból hozd a szintet. Tobbi nem tema szerintem, hogy most 3-as vagy 5-ös. De lehet én vagyok a hulye..
2021. aug. 4. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Le is kevernék egyet a gyerekemnek, ha ilyen hülye lenne.
2021. aug. 4. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Számomra nem okozott gondot a kitűnő bizonyítvány a gimiben sem. Persze itthon nem dobták volna ki ha "csak" négyes tanuló lettem volna, mert a szüleim értelmesek. Szerintük ha én mindent megtettem a tanulását akkor nincs semmi baj legyen a jegy ötös vagy kettes.

A harmincfős osztályban négyen voltunk kitűnőek az Apáczaiban. Nem volt túldimenzionálva a kitűnőség és nem voltak elvárások sem. Volt aki kilencedikben jeles volt aztán meg közepes tanuló lett, még se cikizték ezért. Magának tanulsz nem.l másoknak.

Szerintem butaság direkt rossz jegyeket szerezni a gimi elején.

2021. aug. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ott csesztem el az életemet, hogy kisiskolásként jó tanuló voltam...


Nem Magyarországon lakok, s mikor 6.-os voltam bevezették nálunk, hogy a páros osztályok végén legyen egy szintfelmérő. Mikor megírtuk az összeset, az egyik tanárnő kihívta a táblához a jobb tanulókat, s elkezdte kérdezetni hogy miket írtunk, s ha valami hülyeséget mondtunk, lecseszett. Ráadásul 2 féle tétel volt, s én voltam az egyetlen a jobban közül, aki a B-t kapta... Azoknak akik még a sima felmérőket is alig írják meg átmenőre, semmit se szólt. Pedig töredékét se csinálták meg azt amit mi. Mégis mi voltunk lecseszve...


Aztán jött az ami nálatok a gimi. Ott se volt jobb a helyzet. Online oktatáskor a magyar tanárnőm visszaküldött Classroom-ban egy olyan beküldött tételt, ami nálatok 4-esnek felelne meg, hogy csináljam újra, mert összecsapott. S írt ott nekem még vagy 4 lelkizős üzenetet, hogy miért foglalkoztam ilyen keveset ezzel, meg hasonlók.

2021. aug. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, hogyha jól tanulsz, a tanárok főleg a fontos pillanatokban, de máskor is igyekeznek adni új esélyeket, megkegyelmezni, stb. Én nem voltam kitűnő, de 4,7-es átlagú igen, és a nyolcadikos felvételi után már nem érdekelt a magyar, mert sose szerettem, és így már nem is számított be sehová a jegyem. A tanár se bírt, legalábbis úgy éreztem; tőle kaptam életem első ketteseit. Aztán nyolcadik év végén hiányoztam egy dolgozatról, és szóban kellett bepótolnom, nagyon izgultam, bénáztam, szerintem kb. 3-ast ért a feleletem, ő meg azt mondta, na jó, ötös. Ez volt az utolsó jegy, amit kaptam tőle, és ötös lettem nyolcadik év végére. :D

Gimiben is sokkal könnyebb volt ötöst szerezni év végén azokból a tárgyakból, amik beszámítanak a felvételibe. Töriből jó voltam, ezért ha nem néztem a tanárra, sose hívott ki felelni, és sokkal kedvesebben pontozott.

A másik oldalt is ismerem, mert gimiben emelt szinten kezdtem tanulni a fizikát, és nagyon nem ment, akkor tényleg ketteseket kaptam, és utána már nem kegyelmezett a tanár, a csoport szégyene voltam és volt, hogy bár meg volt beszélve, hogy mindig sorsolással felelünk, engem random felszólított egy nap felelni, nem engedett javítani, stb.

Persze nekem is volt olyan, hogy első félévben 5-ös voltam, második félévben pedig 4,5-re 4-est adtak, mert rontottam, másnak meg ugyanarra 5-öst, mert javított, nem esett jól, csalódtak bennem, de már tudom, hogy sokkal rosszabb, ha tényleg nagyon rosszul megy valami és alapból lemondanak rólad. Szerintem sose igyekezzetek rosszabbul teljesíteni, mert úgy maradhattok.

2021. aug. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A másik kedvenc az, ha van egy idősebb tesód és egy helyre jártatok, akkor állandóan vele hasonlítanak össze. Főleg, ha kitűnő volt, akkor a legtöbb tanárban az a mérce.
2021. aug. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!