Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan ismerkedjek egy új...

Hogyan ismerkedjek egy új osztálytárssal?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést inkább a középiskolásoknak címzem. Ha te egy új oszályba kerülnél, hogyan ismerkedjen veled valaki? Hogyan tetszene neked? Esetleg te hogyan próbálnál becsatlakozni egy társaságba, ahol mindenki ismer mindenkit?

2021. aug. 12. 15:40
 1/3 anonim válasza:
100%
Nekem pont aktuális mert új suliba megyek 10.be 😅 Szerintem majd nézek ki a fejemből, és ha odajönnek próbalok jófej lenni xd Úgy is nekik kell befogadniuk.
2021. aug. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A közös élettér generálni fogja a közös témákat, társas szituációkat, különösebben nem terveznék. A csoport extrovertált emberei úgyis közeledni fognak hozzád, legalábbis nálunk mindig voltak, akik kíváncsiskodva "körbe szagolták" az újakat.
2021. aug. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb, ha odamennek hozzá, az első napokban támogatják őt, elkísérik ide-oda, beszélgetnek vele.


Voltam új gyerek és láttam új gyereket is.


Az egyik iskolában az új gyerekeket hagyták a sorsukra, nem nagyon mentek oda hozzá a gyerekek. Ennek általában az lett a következménye, hogy,ha a gyerek nagyon extrovertált volt, akkor sikerült magát megszerettetni másokkal, aki nem volt annyira nyitott, az pár gyerekkel barátkozott össze. Az se volt ám mindegy, hogy kivel haverkodtál, ha az osztály menőjével sikerült összebarátkoznod, bekerültél abba a kis központi brancsba, amibe más csak vágyakozhatott, de az csak egy lánynak sikerült.


Általánosban mindig odaküldtek minket az új gyerekhez (egy évismétlő fiú volt a kivétel),és ők általában azzal barátkoztak össze, akit odaküldtek hozzá.


Én nekem meg az volt, hogy mindkét iskolában, ahol új voltam, odajöttek hozzám, egy nagyobb csapat gyerek.


Az elsőnél kb két hétig, aztán elmúlt a lelkesedés, mert félénk voltam, nem mertem magamtól odamenni hozzájuk,ők meg azt hitték, hogy nem vagyok nekik szimpi. Örültem volna, ha kicsit jobban rám erőszakolják magukat, de nem tehettek róla, nem volt a homlokomra írva, hogy "bocsi, szégyenlős vagyok, segítsetek nekem".


A másiknál meg az volt, hogy 2 csoportra volt osztva az osztály és akik odajöttek, azok pont a másik csoportban voltak, később derült ki, hogy nem leszünk egy csoportban és, mivel a 2 csoport nemigen tartotta egymással a kapcsolatot, ezért mi is eltávolodtunk. Akkor én próbáltam magam egy darabig rájuk erőszakolni, de pl a kiránduláson, amikor mondtam, hogy egy szobába mennék pár gyerekkel közülük, finoman elutasítottak, a későbbiekben meg érdemes sem volt odamenni hozzájuk, mert, ha a csoportommal volt bajuk, akkor úgyis rajtam vezették le a mérgüket, pedig nekem közöm se volt ahhoz, amiért haragudtak.

2021. aug. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!