Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csalódtam magamban , az új...

Csalódtam magamban , az új osztályomban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lehet picit hosszú lesz :D


Szóval minden a középiskolába való felvételivel kezdődött. Egész magas pontszámot értem el , de inkább matekból voltam erős , magyarból sem voltam gyenge , de mégis a matek dominált.


A kiválasztott iskolámba , viszont magyarból vártak el többet.


Ennek az lett az eredménye , hogy nem vettek fel.

Természetesen voltak alternatíváim , amiből az egyik be is vált. Így , egy másik suliba vettek fel , oda iratkoztam be.


A szüleim csalódottak voltak , de meggyőztem őket , hogy ez az iskola sem lesz rossz , mindent megteszek majd a beilleszkedésért.


Na szóval... Kb.2 héttel ezelőtt volt a gólyatábor , a tapasztalataim , viszont szörnyűek.


A fiúk részéről , mindenkinek égigérő pofája van , az az egyetlen céljuk , hogy felhívják magukra a figyelmet , élvezzék a rivaldafényt , és megmutassák , hogy ők micsoda nagymenők. A gyengébbet/ducibbat...stb. nyilvánosan megalázzák.


A lányok részéről , ami a legidegesítőbb , hogy ehhez mosolyogva aszisztálnak. De a magamutogatás , és a nagyképűség ott sem marad el.


Senkivel sem tudok érdemben beszélgetni , ennek az az eredménye , hogy nem tudtam beilleszkedni.


Speciál engem nem bántanak , csúfolnak , egyszerűen közömbös , láthatatlan vagyok. Ezzel nem is lenne baj , de nem vagyok képes velük csapatban dolgozni , közösséget vállalni. Ami valljuk be , egy osztályban nem árt😃.


Nem hiszem , hogy ez az általános "magatartás" változna , én pedig nem fogom kibírni.

A baj , hogy ezt a szüleimnek nem mondhatom el , hiszen az új suli felől is nagyon nehezen győztem meg őket , nem hogy ilyen hamar feladnám.



Volt már valaki ilyen helyzetben?

Mik a tapasztalatok?



2021. aug. 24. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogsz találni 1-2 embert, akivel jóban leszel, emiatt ne aggódj! Amúgy is abban a korban vagytok, hogy változtok, fejlődtök, szerintem túl gondolod. Eltelik 2-3 hét és lesznek barátaid.
2021. aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Igen, én. Most voltam gt-be és voltunk vagy 200-an és senkit nem találtam, akivel egy hullámhosszon lettem volna. Mindenki csak ivott (egyetemi), nyilván ez ott a lényeg, de amikor józanok voltak semmi különösről nem beszéltek, csak a piáról, fiúkról stb. Nem is éreztem jól magam emiatt. VISZONT, ami téged is nyugtasson, hogy valszeg nem mindenki ment el a te gt-be sem. Pl. az introvertáltak vagy aki nem ért rá stb. Szóval a suliba még fogsz új osztálytársakkal találkozni és valószínűleg összebarátkozol velük. Nem mindenki kicsapongó természetű, vannak akik szeretnek a háttérben maradni és ezzel semmi baj nincsen. Nem kell erőltetned magad arra amit nem szeretnél és olyanokkal barátkoznod, akikkel semmi közös nincsen.
2021. aug. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel ilyen hamar.
2021. aug. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Ne foglalkozz ilyenekkel ... par ev mulva mar csak neha fogtok talalkozni az osztalytalalkozon, ha egyaltalan elmesz :) Nem baratkozni jarsz az iskloaba hanem tanulni valamit - ez lebegjen a szemed elott.
2021. aug. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, várj kB hat hetet, addig kiderül, hogy van-e egy két olyan ember, esetleg jó tanár, aki miatt érdemes maradni, esetleg infókat szerezni párhuzamos osztályokról, aztán ha pozitív a tapasztalat, akkor maradsz, esetleg párhuzamos osztályba mész. Ha negatív, akkor oda állsz a szülők elé, és kimondod a legnehezebb szót: "Tévedtem." Elismered, hogy igazuk volt és segítségét kérsz. Egyébként átiratkozni másik suliba sokkal könnyebb, mint alapból felvételt nyerni, szóval lehet, hogy átvesznek a vágyott suliba is akár.
2021. aug. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Természetesen egy hét tapasztalata alapján nem fogom beskatulyázni őket , hátha valaki rendes lesz.


Ha az elvárásaimat is kicsit félreteszem , akkor kibírható lehet.

2021. aug. 24. 21:45
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ők is mind ugyanettől izgulnak... igen, a most nagyarcúnak tűnőek és a csúfolódók is... ők a legbizonytalanabbak legbelül.


Ha valakitől tartasz, mindig gondolj arra: neki is megvan a maga fájdalma, nehézsége, csak én nem tudok róla...


Akivel nem tudsz barátkozni, azzal legyél simán korrekt. Tudod, alap-udvariasság és helló.


Szerintem már pár nap vagy hét után ki fog derülni, hogy kihez vonzódsz és te kit vonzol. Nyugi! Jó lesz! :)

2021. aug. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!