Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Normális, hogy így érzek?

Normális, hogy így érzek?

Figyelt kérdés
Ma volt az első napom az új iskolámban, és nagyon furcsa volt...Már reggel gyomorideggel keltem, és nagyon ideges voltam, hisz senkit nem ismertem, és a helyet sem. Mikor beértem a suliba, akkor beszélgettem pár osztálytársammal, de valahogy nem az igaziak...Nagyon szokatlan az egész, nemtudok témákat felhozni senkinek, nem tudnak rólam semmit, nagyon hiányzik a régi osztályom. Persze mindenkinek szokatlan az első nap után, de valahogy olyan rosszul érzem magam. Van akik ismerik egymást, mert egy általánosba jártak, de én meg senkit nem ismerek és teljesen rideg ez a közeg.Alig beszéltem néhányójukkal, mert nem volt miről, és én alapból kicsit visszahúzódóbb vagyok, nemhiába van a régi osztályból 2-3 barátom, viszont velük hihetetlen jól kijövök. Nemtudom mit tegyek, hogy érezzem jól magam, mikor nem ott és nem azokkal vagyok, akikkel szeretnék. :(

2021. szept. 1. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Ezen mihamarabb túl kell jutnod, én régen középsuliban egy egész évet végignyomtam úgy, hogy emiatt szorongtam. Nem éri meg, lassan kezdd el legyőzni a szorongást és próbálj meg a többiekkel szóba elegyedni.
2021. szept. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően normális izgulni ilyenkor, de az nem igaz, hogy ne lenne miről beszélni. Amikor új helyen vagy és nem ismersz senkit, akkor még bárkivel bármiről lehet beszélni. Pl. hogy, ő ismer-e valakit az osztályból -->

a, mondod, hogy jaj te sem ismersz senkit és jaj de izgulsz stb

b, mondod, hogy tök jó neki, te nem ismersz senkit, jaj de izgulsz. és már el is indult a beszélgetés és lehet kérdezni, hobbit, hova járt eddig suliba, miért ide jelentkezett, stb. ilyenkor milliónyi kérdés felmerül amiről beszélni lehet. ha spontán nem jut eszedbe, hogy mit lehet kérdezni, akkor akár előre kitalálhatsz pár kérdést.

2021. szept. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tényleg normális ilyen helyzetben izgulni, visszahúzódóbbként sajnos még nehezebb tud lenni. Viszont próbáld meg a legjobbat kihozni belőle, menj oda másokhoz, lépj ki egy kicsit a komfortzónádból. Tudom, hogy könnyebb mondani, de az eleje a nehezebb, utána már oldódsz és sokkal természetesebb lesz majd a közös kommunikáció.

Addig is kitartást, nem lesz semmi gond! :)

2021. szept. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!